במהלך ההיסטוריה הילכו על פני האדמה מספר נפילים מוכשרים שיכולים לטעון לכתר הגבר המוזהב. מפרנק סינטרה שיצא עם כל הנשים היפות, עישן סיגרים והתרועע עם מאפיונרים, דרך ג'וני קאש ששרף יערות, ברי סחרוף שכתב את ספר הרוקנרול הישראלי, ג'ימי הנדריקס ששרף גיטרות ולאונרד כהן שכבר עשרות שנים ממיס נשים במבט, סידרנו לכם היכרות קצרה עם כמה מוזיקאים שיכולים ללמד אתכם דבר או שניים באיך להיות מאצ'ו אמיתי.

אלכוהול, סיגרים ומרילין מונרו: פרנק סינטרה

פרנק סינטרה (צילום: Keystone, GettyImages IL)
הג'נטלמן המושלם. פרנק סינטרה | צילום: Keystone, GettyImages IL

נתחיל, איך לא, בגדול מכולם, פרנק סינטרה, שנחשב למחזר האולטימטיבי. סינטרה חי את החיים הטובים עם האלכוהול האיכותי, הסיגרים היקרים, הנשים היפות והכסף הגדול. הוא היה ג'נטלמן מושלם, אך מסוכן לא פחות. ה-FBI שמו עליו עין קרוב לחמישים שנה, בין היתר בגלל קשריו הידועים עם אנשים שלא בדיוק עובדים לפי תלוש משכורת, כמו מלכי העולם התחתון בארה"ב, קארלו גמבינו ולאקי לוצ'יאנו. עוד ברשימת החברים של סינטרה היה הנשיא ג'ון קנדי ועל פי פרסומים זרים סינטרה גם זכה לכמה פגישות אינטימיות מהגברת מרילין מונרו. בסופו של יום אסף ה-FBI מעל 2,000 מסמכים על הזמר הגדול, אשר שוחררו לציבור לאחר מותו ב-1998. מה אפשר ללמוד ממנו? איך לחיות את החיים הטובים.

אש, סמים ורוקנרול: ג'וני קאש

ג'וני קאש (צילום: Hulton Archive, GettyImages IL)
בחור מצחיק בסך הכול. ג'וני קאש | צילום: Hulton Archive, GettyImages IL

הוא היה הקלינט איסטווד של המוזיקה: מכור לסמים, מופיע בלי אבטחה בבתי כלא, עם קול באס עמוק ומנגן רק מלודיות פשוטות עם הגיטרה האקוסטית. ג'וני הוא גבריות קלאסית ופשוטה - ישר ולעניין. קאש המריא עם הקריירה שלו ומיד התמכר לסמים ממריצים "בשביל להישאר ערני במהלך ההופעות". במהלך הקריירה הוא הצליח לשרוף יער בקליפורניה בגלל המפלט של המשאית שלו, וכשהשופט שאל אותו מה יש לו לומר להגנתו הוא אמר לו שהוא לא שרף את היער אלא המשאית, ושהוא יכול לתחקר אותה אבל היא לא תענה. על ההלצה הזו הוא קיבל קנס של 82 אלף דולר. בקטנה, קאש המשיך לשמור על החיוך גם כשניסו להדביק עליו תיק של הברחת סמים במהלך סיבוב הופעות. אבל הוא לא הבריח אותם, הוא השתמש בהם, אז הוא קיבל מאסר על תנאי והמשיך לנגן. קאש תמיד חיבב אסירים ולכן דאג להופיע בכמה בתי כלא שרק יכל, סוג של תרומה לקהילה. אז מה אפשר ללמוד ממנו? הקלילות, גם ברגעים הקשים.

לא שם זין: ברי סחרוף

ברי סחרוף שוני 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
כל החיים עוד לפניו. ברי סחרוף | צילום: רועי ברקוביץ'

את המשבצת הישראלית אנחנו מעניקים בכבוד רב לברי סחרוף, הבן אדם לא מראה סימנים של דעיכה והוא כבר לא ילד. סחרוף עבר הרבה בחיים, החל מקוקאין בנתב"ג שגרם לו לשבת 8 חודשים בכלא ועד לקריירה משותפת וחובקת עולם עם פורטיס (שרק כדי לעבור את זה צריך עצבים מברזל או אדישות אין קץ). סחרוף מעולם לא התכופף לשום מוסכמה חברתית וחי את חיי הרוקנרול לפי הספר שהוא עצמו כתב. זה מה שהופך אותו בעיני בנות ישראל לאליל מין גם בגיל 55. סחרוף, שחי עם בת זוג שצעירה ממנו ב-20 שנה ואב לשניים, עדיין ממשיך למלא אולמות ולשמור על פאסון שהיה גורם לג'יימס בונד להזיע בכפות הידיים. מה אפשר ללמוד ממנו? את ההגדרה לרוק'נרול.

טרוף קצר ימים: ג'ימי הנדריקס

ג'ימי הנדריקס (צילום: Evening Standard, GettyImages IL)
דפק הופעה והלך. ג'ימי הנדריקס | צילום: Evening Standard, GettyImages IL

ג'ימי הנדריקס נולד בזמן הנכון במקום הנכון - עם אבא שנשלח להילחם במלחמה ואימא אלכוהוליסטית, לעולם לא היה ספק שיצא פה גאון מוזיקלי. אומנם הוא לא החזיק מעמד הרבה זמן ונכנס למועדון "27 לנצח" בצורה מלוכלכת משהו (הוא נחנק מהקיא של עצמו בזמן השינה/עילפון מסמים לצד חברתו הגרמנייה), אבל עד שהוא הגיע למעמד הזה הוא הספיק לשנות את פני המוזיקה לעד. הנדריקס הציג לעולם את הגבריות המלוכלכת: האפרו, הסמים, החזיונות המוזיקאליים והטירוף שכולל את שריפתה של הגיטרה שלו בסוף ההופעה הביאו אותו למקום הראשון ברשימת 100 הגיטריסטים הטובים בעולם של המגזין רולין סטונז גם 30 שנה לאחר מותו. מה אפשר ללמוד ממנו? בעיקר איך לא למות.

סקסי בגיל 80: לאונרד כהן

לאונרד כהן (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
יכול להיות סבא-רבא שלה, אבל עדיין היא הייתה עושה אותו | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

את הרשימה שלנו יסגור האדם, החליפה והכובע לאונרד כהן. כשהוריו של לאונרד לימדו אותו את משמעות המושג ביטחון עצמי הוא לקח את זה צעד אחד רחוק מדי ולכן אין לו בעיה ללחוש אלבום שלם וזה עדיין יצא מושלם. גם בגילו המופלג הוא עדיין ממיס נשים בכל הצורות והצבעים ברחבי העולם בעזרת החליפה והמבט וזה עוד לפני שהוא פותח את הפה. תוסיפו לזה עומק ורוחניות וקיבלתם סוג של גבר אידיאלי. כהן חי את חיי הרווקות ומעולם לא נישא. וגם בגילו שנושק כבר ל-80 אפשר עדיין לבוא ולבקש ממנו עצה לגבי נשים, כי אין מישהו שמבין יותר ממנו בסביבה. מה אפשר ללמוד ממנו? איך להתנהג כשתהייה סבא.

המוזיקה שהאדם בוחר לשמוע אומרת עליו הרבה. אז פעם הבאה שאישה שואלת אותך איזה מוזיקה אתה אוהב לשמוע תחשוב טוב לפני שאתה עולה על השולחן וצורח את שם להקת המטאל האהובה עלייך. אולי כדאי שתנסה לאמץ לפלייליסט שלך את אחד מהמכובדים הנ"ל.

>> לחסל את הרעים בזמן סקס: סרטים שאתה יכול ללמוד מהם משהו
תעשה לייק לפייסבוק של ערוץ הגברים: יש שם את כל מה שאסור לנו להראות פה