סחטה בסלולרי כ-20 אלף שקלים, אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
"תפסיקי כבר לדבר", "אני לא יכולה" | צילום: חדשות 2

50% מאוכלוסיית כדור הארץ חשדו בזה לאורך זמן, והחצי השני תמיד הכחיש זאת בקול. עכשיו מתברר כי נשים באמת מדברות יותר מגברים. למעשה, נשים מדברות כמעט פי 3 מגברים, כשהאישה הממוצעת מדברת עד 20 אלף מילים ביום - 13 אלף יותר מהגבר הממוצע.

נשים גם מדברות יותר מהר, מקדישות יותר אנרגיה בפטפוטים וגם מפיקות הנאה משמיעת קולן שלהן, כך לפי ספר מדעי חדש.

הספר, שנכתב, אגב, על ידי פסיכיאטרית אישה, מציע את הסברה כי ההבדלים העצומים בין גברים לנשים מסבירים מדוע זה עניין שטבוע בנשים, פשוט לדבר יותר. במוח הנקבי, אומרת ד"ר לואן בריזנדיין לאתר MAIL ONLINE, יותר תאים מוקדשים לחלק הדיבור.

ואם זה לא מספיק, הפעולה הפשוטה של דיבור גורמת לשטף של כימיקלים מוחיים שמעניקים לאישה תחושה מהנה, שדומה לתחושה של מכורים להירואין כשהם מקבלים את המנה שלהם.

יחס הפוך בין דיבור ובין מחשבות על מין

לפי ד"ר בריזנדיין, שמגדירה עצמה "פמיניסטית", בנים, וגברים, מפטפטים פחות מחברותיהן והקושי להביע את רגשותיהם מתבטא באותו אופן. "לנשים יש אוטוסטרדה עם 8 נתיבים לעיבוד רגש, והגברים נותרו עם דרך עפר", אומרת ד"ר בריזנדיין.

למרות הקשיים הרגשיים, הספר גם מציע יתרונות לשייכות למין החזק והשקט. טסטוסטרון ככל הנראה מפחית את גודל החלק במוח שמופקד על השמיעה, מה שמאפשר לגברים להפוך ל"חרשים" גם לטיעונים ההגיוניים ביותר שמוצגים להם על ידי נשותיהם וחברותיהם.

שעה שהמוח הגברי לוקה בחסר בשיחה וברגש, הוא משלים את הפער ביכולת שלו לחשוב על סקס. החוקרת אומרת כי "מעבד הסקס" של המוח - האזורים שאחראים על המחשבות המיניות - כפול בגודלו אצל גברים מאשר אצל נשים.

ובדרך הצגה יותר פשוטה, לגברים יש נמל תעופה בינלאומי לניהול המחשבות על סקס, בעוד לנשים יש שדה קטן שמנחית מטוסים פרטיים וקטנים בלבד. לפי המחקר, גבר חושב על סקס כל 52 שניות ואישה מהרהרת בכך רק פעם ביום.