חותך עגבניות (צילום: AtomStudios, Istock)
סכין, עגבניה וקרש חיתוך: מתכון מושלם לאהבה | צילום: AtomStudios, Istock

הכתבה הזאת מיועדת בעיקר לגברים שחיים כבר מספר שנים לא מבוטל עם אותה אישה. אתה חולק את אותו מרחב עם אישה אחת כבר תקופה ארוכה, כבר התרגלת לנוכחות שלה עד כדי כך שמשהו מרגיש לך לא טבעי כשאתה לבד בבית, ובעיקר - אתה לוקח אותה כמובן מאליו? תמשיך לקרוא, גבר.

תסתכל על זה כאל קריאת התעוררות. מתי אמרת פעם אחרונה לאשתך שאתה אוהב אותה? אתמול? כל הכבוד. אתה בטח חושב שעשית את שלך. אתה פטור מהצהרות אהבה לפחות לשבוע, כך המוח המעוות שלך מחשב, היא עכשיו יודעת שאתה חושב עליה ואתה מסודר בכל מה שקשור לחום, אהבה וסקס.

אז כמובן שאתה לא. אשתך חושבת עכשיו בדיוק את מה שאתה לא רוצה שהיא תחשוב - שאתה לוקח אותה כמובן מאליו. יופי, הוא אוהב אותי, היא אומרת לעצמה. אבל משום מה הלב שלה לא מתרומם לגבהים חדשים. היא ממשיכה בשגרת יומה, שכוללת בין היתר הצהרות אהבה אליך פעם בשבוע, כי גם היא, למדה לקחת אותך כמובן מאליו. בצורה כזאת היחסים ביניכם יישארו נטולי כל עניין. פרווה. אתם תמשיכו לאהוב אחד את השני מבפנים ותאבדו את כל הלהט שהיה שם כשהכרתם.

מצד שני, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות בדרך קבע כדי להראות לה שאתה באמת אוהב אותה. למשל:

תבשל לה. היא אמרה לך לא פעם שהיא נהנית לבשל, שהיא אוהבת לפנק אותך עם תפוחי אדמה אפויים, סלומון בתנור וסלט עם נתחי עוף ורוקפור. התרגלת לטוב והמקסימום שאתה עושה במטבח - כשהיא לא בבית - זה להכניס פרוסה לטוסטר, למרוח חמאה ולזרוק איזה פרוסת גבנ"צ. עכשיו תאר לעצמך מה יקרה אם פעם בשבוע היא תיכנס הביתה ובמטבח תחכה לה מנת יוקרה של ניוקי גבינות? היא תמות עליך.

תקנה לה מתנה. לא צריך באמת להסביר לך עד כמה נשים אוהבות מתנות. בדרך כלל אנחנו נוהגים לקנות להן מתנה מפנקת לפחות פעם בחודש, אבל אחרי כמה שנים המחוות האלה דועכות למינימום, בעיקר משיקולים כספיים אבל לא רק. המלצתנו: בזבז עליה כסף. לא בטירוף, אבל מדי פעם תקנה לה משהו כשהיא הכי פחות מצפה לו. לא יודע מה לקנות? הנה 27 רעיונות למתנות שהיא תאהב.

תחמיא לה. הנה משהו שלא עולה כסף ואפשר לעשות אותו בכמויות. רק שים לב: מחמאות מוגזמות במידה לא נכונה יכולות להתפרש כדרך להתחנף וישיגו את התוצאה ההפוכה מהתאהבות מחודשת. צריך לדעת איך להחמיא. איזה מזל שכבר כתבנו על זה כתבה.

תעריך את מה שהיא עושה בשבילך. זה כמו מחמאה, אבל יותר טוב. היא הכינה לך סלט עם נתחי עוף ורוקפור שגרם לך ללקק את האצבעות? תגיד לה את זה. היא ניקתה את הבית למרות שהייתה גמורה מעייפות רק כדי שיהיה לך זמן עם הילדים? תגיד לה עד כמה אתה מעריך את המחווה. נשים אוהבות לפנק - אבל הן עוד יותר אוהבות לדעת שמעריכים את הפינוק הזה.

תכין לה משהו. לא משנה כמה אתה יצירתי, לא משנה כמה אתה נדוש, הקלישאה נכונה במקרה הזה: העיקר הכוונה. זה יכול להיות מכתב אהבה שיחכה לה בתיק, קולאז' תמונות שלכם ביחד, או אפילו להרכיב על הקיר את המדף הזה שכבר שנה שוכב בבוידעם. להראות לה שחשבת עליה בדרך היצירה זה משהו שייכנס אליה ישר ללב ויישאר שם.

מאוהבים ישנים על הספה (צילום: istockphoto)
אם ביצעת את סעיף "דבר איתה" כהלכה, היא לא תרצה לעזוב אותך אפילו לרגע | צילום: istockphoto

תגיד לה למה אתה אוהב אותה. כי סתם להגיד שאתה אוהב זה נחמד, אבל מאבד את הקסם שלו אחרי זמן מה. תגיד לה שאתה אוהב אותה - ואז תפרט. כי היא כזאת רגישה, מפנקת, בגלל הפרצופים החמודים שהיא עושה כשאתם לבד בחדר, כי בשתי ידיה היא מונעת מהבית להתפרק לגורמים, כי היא האימא הכי נפלאה שראית, כי היא שדה במיטה, כי היא האישה הכי יפה שראית, כי היא יודעת בדיוק מה אתה רוצה ומתי לתת לך ספייס -- בקיצור, אתה כנראה מכיר את האישה שלך יותר טוב מאיתנו. אתה יודע למה אתה אוהב אותה. ספר לה על זה - והיא תאהב אותך בחזרה.

תדבר איתה. פה, חביבי, הגענו לג'ק פוט. אתה יכול למחוק את כל הסעיפים הקודמים ולהיצמד לזה - כי אם תעשה את זה טוב, היא תאהב אותך בלי סייגים. לא שזה קל, כן? כבר הזכרנו לא פעם עד כמה קשה לנו להקשיב לנשים בחיינו - שלא לדבר על לשוחח איתן. אבל אם תתעלה מעל המגבלות הבבוניות שקיימות אצל כל גבר, תתעלם מכל הסחות הדעת ותתרכז אך ורק באישה שלך בזמן שהיא מדברת איתך - ואפילו תדבר איתה בחזרה - תהיה בטוח שהיא תאהב אותך על כך. הנה גבר, היא תגיד לעצמה, שבאמת רוצה להכיר אותי, לשמוע מה שיש לי להגיד, שיש לו דעות משלו. הנה גבר, היא תחייך לעצמה, שאני רוצה לאהוב לנצח.

 >> הידעתן? אין גבר שלא רוצה לשכב עם נשים אחרות