בתים עשויים מסירות (צילום: dailymail.co.uk)
אפשר להציע לכם מנה חמה? | צילום: dailymail.co.uk

אז מה באמת עושים גיבורי המערבונים אחרי שהם דוהרים אל השקיעה? מסתבר שהתשובה לשאלה הזאת הרבה פחות רומנטית ממה שהעליתם בדמיונכם. לפני מספר חודשים יצאה קבוצת עיתונאים מברוקלין לאתר את פאוסטינו באריינטוס, קאובוי לשעבר שמבלה את 46 השנים האחרונות שלו על פסגה מושלגת בחלק הצ'יליאני של פטגוניה – חבל ארץ מדברי וצחיח, מיושב בדלילות ושההגעה אליו אורכת לא פחות מארבעה ימים תמימים.

הקאובוי הבודד (צילום: dailymail.co.uk)
קצת מבאס לטפס, אבל אין כמו בבית | צילום: dailymail.co.uk

ב-1965 החליט באריינטוס לשים מאחוריו את הציוויליזציה ולהתבודד באגם או'היגינס, אזור שנחשב נידח אפילו עבור תושבי פטגוניה. לשם המחשה מדובר באזור הכי פחות מיושב בעולם אחרי אנטרטיקה. שם הוא מתגורר בבית עץ שנבנה מחלקיה המפורקים של סירת דייג נטושה, ומבלה את ימיו כרועה צאן. "אני לא זקוק לכסף", הסביר באריינטוס לכתבים המותשים כשהגיעו לבסוף לביתו. "יש לי מספיק אוכל. החיים נראים טובים יותר כשאתה עובר אותם לבדך".

בתים עשויים מסירות (צילום: dailymail.co.uk)
הסוויטה הנשיאותית של מלון הרודס | צילום: dailymail.co.uk

בחווה שהקים לעצמו לצד האגם עומדים שני בתים. הראשון הוא, כאמור, בית מגוריו. שם הוא נוהג לאכול, לישון, לשמוע רדיו ולאגור את משלוחי העיתונים העצומים הנשלחים אליו פעמיים בשנה. המבנה השני משמש כמחסן סחורה לשימורי מרק, בשר וקינוחים, שקים של אורז וקמח, שמסופקים למקום על ידי סירה שפוקדת את ביתו הצנוע אחת לעשרה ימים. בשר וחלב טרי מגיעים מהפרות והכבשים אותן הוא מגדל. אחת לשנתיים הוא עולה על הסוס ומוביל את הבקר שלו אל העיירה המאוכלסת הקרובה ביותר, "וילה או'היגינס", שם הוא מוכר אותו כדי לממן את אורח חייו הצנוע.  

בתים עשויים מסירות (צילום: dailymail.co.uk)
גם על אי בודד יש היפסטרים | צילום: dailymail.co.uk

הרדיו הוא, כאמור, אמצעי הקשר היחידי שלו עם העולם הגדול. בטלוויזיה הוא צפה רק פעם אחת בחייו, ולא הרגיש צורך להמשיך. "זה נחמד לדעת מה קורה שם בחוץ", הוא מספר, "דרך הרדיו אני מתעדכן בפוליטיקה ובתוצאות הספורט. פעם בכמה זמן מספיקה לי כדי להבין מה מתרחש". בשנים האחרונות הופרה שלוות החיים של הקאובוי המתבודד מספר פעמים כשספינות תיירים גילו את האי, והפכו אותו לחלק קבוע מהסיור שלהן. ;אלו שנתקלו בבאריינטוס מעידים על אדם חברותי באופן מפתיע. כנראה שיש דברים שלא שוכחים גם אחרי כמעט חצי מאה.

בתים עשויים מסירות (צילום: dailymail.co.uk)
יאללה, מהר, שנספיק לשמוע את שירים ושערים עם דני דבורין | צילום: dailymail.co.uk
בתים עשויים מסירות (צילום: dailymail.co.uk)
אוף, ידעתי שאני צריך לאכול בחוץ היום | צילום: dailymail.co.uk

>> עירום על אי בודד כבר 20 שנה: הסיפור המדהים של הפנסיונר מיפן