נהוג לדבר על הנשים החזקות שמלוות את הגברים המצליחים, ואיך בלעדיהן אותם גברים לא היו מגיעים לאן שהגיעו. אבל איפשהו בשיח הזה התפספס הצד השני של המשוואה – הגברים החזקים שדוחפים את הנשים שלהם להצלחות גדולות. 

מדונה וחזוס (צילום: Gustavo Caballero, GettyImages IL)
הוא זכה בדיווה מספר אחת, היא זכתה במעמד של קוגרית מובילה. מדונה וחזוס | צילום: Gustavo Caballero, GettyImages IL

את הנשים הקטנות שמאחורי הגברים הגדולים אנחנו לא מכירים בשמן הפרטי, אלא אם מדובר באשת פוליטיקאי בכיר – שרה, לילי, ראומה, נאווה וסוניה, כמובן. בעיקרון אנחנו לא מכירים בהן, אלא אם הן עושות רעש (שרה) או שמתפרסם סרט ביוגרפי אשר חושף אותן כרוח מאחורי הכנפיים של סיפור ההצלחה. זה לא משוביניזם (הפעם) כי באותה מידה אנחנו גם לא מכירים את הגברים, שמאחורי הנשים המצליחות ביותר בארץ ובעולם. עקבתי אחר כמה מהגברים הקרובים לצלחת של נשים סופר-מצליחות בשאיפה לפענח את דמותם. האם הם שם בגלל הכסף והתהילה או שהם טהורים ונקיים ממניעים נסתרים – והאם להצלחה של האישה יש קשר לבעל?

הדי ג'יי שביסס את מעמדה של מדונה כקוגרית לוהטת: חזוס לוז

הנשים השולטות בתעשיית הבידור מחפשות בדרך כלל אמן כמוהן, ורצוי מצליח כמוהן בכדי להקים יחד "פאוור קאפל" מנצח, אבל לא כולן. תראו את מדונה למשל – בן זוגה מזה כמעט שנתיים, חזוס לוז, הצעיר ממנה ב-28 שנה, הוא דוגמן מתחיל וגם די.ג'יי בהתהוות, שבעיקר מתפנק על כל רגע במחיצתה של מלכת הפופ הנצחית. היא האחראית לפוש הרציני, שקיבלה קריירת הדוגמנות שלו. היא מתערטלת איתו בצילומי אופנה למגזינים נחשבים, ואם הוא ילד ממש טוב, היא אפילו מלהקת אותו לווידאו קליפים שלה. חזוס הוא נער השעשועים הקלאסי בהתגלמותו, שעוזר לגברת לבסס את מעמדה כקוגרית הכי לוהטת בסביבה.

דוגמה אחרת שמגיעה מארצנו הקטנטונת היא איילת זורר ובעלה האנונימי לחלוטין. כשמדובר בהצלחה אין לזורר מתחרות – היא ללא ספק השחקנית הישראלית המצליחה ביותר כיום. מה שהרוב לא יודעים עליה הוא שמזה שמונה שנים היא נשואה למדריך הגלישה, גלעד לבנדובסקי, איתו היא חובקת בן משותף בשם ליעד. זורר שתפה בעבר: "המפגש שלי עם גלעד, בן זוגי, הוא ללא ספק המשמעותי בחיי".

הגבר שמנהל לפנינה טורנה את העסקים: דודי לבנשטיין

פנינה טורנה ובעלה דודי, האח הגדול VIP (צילום: שוקה כהן)
זה לא רק עסקים, זאת אהבה אמיתית. פנינה טורנה ודודי לבנשטיין | צילום: שוקה כהן

דודי לבנשטיין הוא איש עסקים בן 60 פלוס, גרוש עם שלושה ילדים בוגרים, שהיום מנהל את עסק שמלות הכלה של רעייתו, פנינה טורנה. במשך החודש בו מעצבת האופנה המיניאטורית הייתה כלואה בבית "האח הגדול", דודי היה הבעל הכי מתוקשר במדינה. מאז פנתה "התופרת הקטנה", כפי שקרא לה מנחם בן, לשוק הבינלאומי, והיא משווקת דגמים בבוטיקים באתונה, לונדון ובניו יורק. דודי הוא בעלה השלישי של טורנה, הנשוי לה יותר מעשור. הם הכירו דרך מכרה משותפת ומאז לא נפרדו לרגע. דודי הוא המנהל העסקי היציב והרציונאלי, שעומד מאחורי המעצמה שהקימה אשתו במו ידיה.

הפלייבוי ששדרג לעופרה שטראוס את התדמית: עדי קייזמן

הציניקנים יגרסו, שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה שרוצה לעשות שופינג, אך מה קורה כשהגברת היא בעלת המניות בבית? עפרה שטראוס, 50, התחתנה עם גבר צעיר ממנה ביותר מעשור בידיעה ברורה, שהתקשורת תעשה מזה מטעמים. עדי קייזמן היה רק בן 32 כשנכנס איתה מתחת לחופה, והיום הם כבר חובקים ילדה משותפת בת 5 בנוסף לשלושת ילדיה מנישואים קודמים. אז מי הוא אותו עדי קייזמן, שנשוי לאחת הישראליות הבודדות שנמנו ברשימת 50 הנשים המשפיעות ביותר בעולם?

הוא נולד וגדל בפתח תקווה ובגיל 24 נבחר להיות יו"ר וראייטי הצעיר בישראל. האקסית המיתולוגית שלו היא אקס מיס יוניברס, לינור אברג'יל, ואת היורשת לבית שטראוס-עלית הוא הכיר אחרי שנפרדה מעורך הדין דן להט אחרי 18 שנות נישואין. חודשים ספורים בלבד אחרי גירושיה עבר קייזמן לגור בווילה שלה בשכונת אפקה הצפון תל-אביבית – ומהר מאוד דבקה בו תדמית הפלייבוי, המצויד בשלל מכוניות ספורט ובמראה גוצ'י מתוקתק. מאז החתונה קייזמן הרחיב את פעילותו העסקית, הקים חברה חדשה והחל לקנות נכסים כמו משוגע. אין ספק שההצלחה שלו קיבלה בוסט – אבל המרוויחה העיקרית מהסיפור היא דווקא גברת שטראוס, שהתדמית הקרירה שלה בתקשורת הפכה להרמת גבה משועשעת והרבה חיוכים.

הבעל שמחמם את הצדדים הקרים של ציפי לבני: נפתלי שפיצר

מעטים מאיתנו יזהו ברחוב את הגבר שעומד מאחורי האישה הראשונה של הפוליטיקה הישראלית, יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני. השם הוא שפיצר. נפתלי שפיצר. הוא נולד בעפולה להורים ניצולי שואה, גדל בבית מפא"יניקי, והחזיק בדעות אלה שנים רבות לאחר היכרותו ונישואיו ללבני. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, עם התמחות בשיווק וניהול כוח אדם. כיום הוא משמש שותף בכיר במשרד הפרסום שיר-שפיצר, שעוסק בעיקר במיתוג אתרים ומוסדות. בין לקוחותיו נמנים האוניברסיטה העברית, בית החולים קפלן והעיר חולון על ענפי פעילותה השונים: המדיטק, תיאטרון חולון והעירייה. הוא מתפקד כראש האסטרטגי-כלכלי של המשרד.

בעלה של ציפי לבני על המועמדת לראשות הממשלה (תמונת AVI: חדשות)
מחמם את התדמית של ציפי. נפתלי שפיצר | תמונת AVI: חדשות

בראיונות שונים עם מכריו נמסר כי הוא בן זוג אידיאלי וברכה לכל אישה קרייריסטית. בזמן ריצתה של רעייתו לראשות הממשלה שפיצר עבד חזק בשטח והיה נוכח לא פעם בשיחותיה הדיסקרטיות עם שרים ואנשי מטה. שפיצר ידוע כאדם צנוע, שאינו מסתחרר ממעמדה של אשתו, ואם כבר משתדל לטשטש את ייחוסו המשפחתי. שלא כמו לבני, הוא נתפס כאיש חם וסחבקי, בעל חוש הומור, רוח טובה ורגישות, למרות שהוא עצמו טוען, שאשתו הרבה פחות נוקשה וקורקטית מאיך שהיא נתפסת בעיני הציבור.

חבר הכנסת, מגלי והבה, שהיה מעורב מאוד בקמפיין הפריימריז של לבני חשף: "מזל שקיים ליד לבני הקרירה גוף החימום הזה, נפתלי. הבאתי לא מעט פעילים של קדימה קודם כל אליו, כדי לקבל חיבוק ואחר כך אליה, כדי לסגור עניינים. במצבי לחץ, שעלולים להביא לאיבוד עשתונות, ההימצאות שלו לצדה מסייעת לה מאוד. גם אם הוא אינו תורם באופן פרקטי, הוא מסייע לה מנטאלית. נפתלי יודע להכיל את הצדדים הבעייתיים באופי שלה. הוא מייצב אותה". לבני עצמה העידה בעבר כי הנוכחות של שפיצר מקנה לה ביטחון: "כשאני מתרסקת לרסיסים נפתלי תמיד יהיה שם כדי להרכיב אותי מחדש".

>> איך נשארים עם אישה אחת כל החיים - בלי לבגוד? גברים מספרים