לא בטוח ששמת לב לזה עד כה, אבל נשים שייכות לזן מורכב במיוחד. יש הרבה מאד דברים שאנחנו עדיין לא מבינים בקשר אליהן, אבל דבר אחד כבר ברור לנו: הן בוחנות אותנו כל הזמן. אחד הדברים החשובים ביותר שנשים מחפשות הוא אוסף של כישורים, המעידים על היותך גבר מפותח, מגונן, חזק ואינטליגנטי. כן, תתפלא, כישורים במקום ספציפי אחד בחדר השינה, לא תמיד יספיקו לך כדי להרשים אותה.

תיקון תקלות ברכב

מתקן רכב (צילום: istockphoto)
איך הגעתי לפה? בסך הכול רציתי להוסיף מים לווישר | צילום: istockphoto

זה אמנם נשמע נדוש ואנכרוניסטי לדרוש ממך להבין במכונאות בעידן של טכנולוגיה עילית, אבל ישנם דברים בעולם שעדיין לא השתנו. המראה של גבר שטוף זיעה ונטול חולצה* שמטפל במנוע מעשן מעורר תופעות ביולוגיות מטלטלות בגוף הנשי, גם אם לעולם הן לא יודו בהן לפניך. נכון שאף אחד לא אוהב לצאת החוצה בקיץ, להתלכלך בשמן ובגריז ולחטוף כוויות בדרגות שריפה בכל נגיעה, אבל כשתעיף מבט אחורה ותראה את המבט החלומי על פניה, תתחיל להעריך באמת את השלפוחיות שלך.

אפשר גם להסביר את העניין הזה בדרך הרבה יותר פשוטה להבנה: הגוף הנשי הוא אחת המכונות המסובכות ביותר שנוצרו מאז ומעולם: מדובר במאות נקודות נסתרות, ריכוזי עצבים, תעלות ונקבים הדורשים טיפול מעמיק ויסודי. זוהי הדרך שלה לבדוק כיצד אתה מצליח להתמודד עם פירוקים של מערכות מסובכות, צפצופים והתנעות סרק. כדי שתהיה בטוחה שתגיע מוכן לאתגר המכאני החשוב באמת.

* לקוראות שלנו: תמונה של מוסכניק סקסי מוגשת בסוף הכתבה

בישול

גבר ואישה מבשלים (צילום: Mark Bowden, Istock)
וואו זה נראה מעולה, אם בפעם הבאה תדליק גם את הגז, אני אפילו אשקול לטעום | צילום: Mark Bowden, Istock

שמת לב שבזמן האחרון חיים כהן הפך להיות האיש הכי פופולארי על מסך הטלוויזיה? האיש שבמחי לעיסה קטנה ומבט דרמטי קובע גורלות, שאלת את עצמך איך הגענו למצב הזה? הרי לא מדובר כאן בדמות צבעונית, מיוחדת או מטורפת במיוחד, אלא בסך הכול בגבר שמבשל. נכון שהמתחרים שלו בתחום הם אנשים שמעצבים לעצמם גבות של סינים או כאלו שמנהלים שיחות פילוסופיות עם עגבניות, אבל גם כך מדובר בתופעה שקשה מאד להתעלם ממנה.

גם אם ביצי הפברז'ה שלך מתחילות לרעוד בכל פעם שאתה מתקרב למטבח, הגיע הזמן שתיקח קצת אחריות על עצמך. זכור שבשלב ראשון אף אחד לא באמת מצפה ממך לאפות קורקומבוש, כך שאתה יכול להתחיל בשקט מהיסודות. נסה לאסוף לעצמך כמה מנות פשוטות, כאלו שלא יסתיימו בשריפת המטבח מצד אחד אבל גם שלא יסתכמו בנוטלה על לחם מצד שני. כשתגיע ליום בו תבשל לשניכם ארוחה רומנטית לאור נרות שלא תסתיים בקלקול קיבה קולקטיבי, תגלה פתאום כמה משתלם לדעת להסתדר בין הסירים והמחבתות.

עיסוק בספורט

ריצה (צילום: Stigur Karlsson, Istock)
יאללה, רק עוד 20 קילומטר ואני הולך לשחק אותה הלילה | צילום: Stigur Karlsson, Istock

הנה האמת: האמרה "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" רלוונטית רק למקרה שבו נכנסת לחדר האוכל של הבסיס ונתקפת צמא, לך תדע מה ה"טבח" התורן החליט לשים שם היום. אבל בכל הנוגע לנשים העניין הזה לא ממש תופס. העובדה שאתה רומנטי, רגיש, ספונטני ובעל חוש הומור טובה לשיחות ליד מכונת הצילום המשרדית, אבל כל עוד הכרס שלך מגיע לפניך לכל מקום, אתה יכול להיות בטוח שלא תזכה להרבה הערכה.

זה לא מקרה שכדורגלנים - על שלל הסטריאוטיפים, השיער המוזר והמוחטות הבלתי נגמרות – זוכים להסתובב תמיד עם הדוגמניות הכי שוות שיש. מה אכפת להן שהאיש לא מסוגל ללעוס מסטיק ולהקפיץ בעת ובעונה אחת? הן עסוקות בלהתרשם מהריבועים שיש לו בבטן. גוף ספורטיבי משדר לנשים בריאות, עוצמה, אתלטיות וכוח, ועד השלב שבו הן מתחילות לבדוק כמה אתה מרוויח, זה פחות או יותר כל מה שחשוב. לכן אם עדיין לא עשית את זה, מומלץ שתאמץ לעצמך ענף ספורטיבי פופולארי בהקדם. אגב, מצטערים לאכזב אותך, הורדת זבל יומית לא נחשבת לספורט.

תיקון דברים בבית

דופק מסמר על הקיר (צילום: istockphoto)
דופק מסמר על הקיר | צילום: istockphoto

בניגוד לטיפול ברכב - משימה שדורשת במקרים רבים מיומנות מקצועית - תיקון תקלות שגרתיות במהלך חיי היום יום הוא מסוג הכישורים שכדאי מאד שיהיו בארסנל שלך. בראש ובראשונה כדי להימנע מהמבט מלא הרחמים שיתקע בך השיפוצניק שהזמנת כדי לתלות את התמונה על הקיר, אבל לא פחות בגלל העובדה שגם כאן היא בוחנת אותך מאד מקרוב. האנלוגיה כאן היא קצת בעייתית, אז נשאיר לך לעשות את החיבור בין כלים ומיומנויות שימוש.

חשוב להדגיש שגם כאן לא מדובר בדברים גדולים. רצוי ואפילו מומלץ שלא תנסה להחליף בעצמך את צנרת הביוב, הכיריים או הדוד, גם אם נראה לך שזה ממש קלי קלות. מספיק שתדע להחזיק מברשת צבע בזווית שתשאיר כמה שיותר ממנו על הקיר, לקרוא מדריך להרכבת מיטה מאיקאה ולדעת לחבר אותה כך שלא תהפוך לאסון שרק מחכה להתרחש.

שליטה בשפות זרות

עם כל הכבוד לשפה העברית העשירה שרכשת במהלך חייך, אין בה שום דבר מסקרן עבור נשים. ידיעת שפות מעוררת באופן טבעי התפעלות לגבי האינטליגנציה שלך, אבל מעניקה לך גם גוון אקזוטי ומסתורי שקשה מאד לעמוד בפניו. נסה לדמיין איך היא תרגיש כשתזמין לה ריזוטו עשיר ברוטב פטריות על גדות נהר הגארדה תוך שימוש באיטלקית שוטפת, או איך תספר לה בספרדית חושנית מה אתה מתכנן עבורכם לערב הקרוב בעוד אתם עושים את דרככם לחדר המלון שלכם בברצלונה.

זה המקום להודות שמדובר במשימה לא קלה, בעיקר כשהיא מגיעה בגילאים מתקדמים יותר. עד היום אתה מתקשה להיזכר מתי משתמשים ב"פרזנט סימפל", שאותה למדת בתקופה בה המוח שלך עדיין לא התבלה לחלוטין. אבל לפני שתתייאש, כדאי שתזכור יתרון חשוב נוסף בידיעה של שפות זרות: עושר הקללות. הקטע בתחילת הפסקה הזאת לקוח מהסצנה הבלתי נשכחת מ"מטריקס", והוא פה כדי להבהיר לך כמה יעילה יכולה להיות היכולת הזאת.

היכולת להתאים בגדים

018 טעויות אופנה (צילום: איתי בוטבגה)
מה? ורוד וכחול לא הולכים ביחד? | צילום: איתי בוטבגה

מאז ומעולם נחשבה היכולת הזאת לבעייתית במיוחד עבור גברים, עבורם השילוב של מכנסיים קצרים וגופיית בית יראה טבעי לכל אירוע באשר הוא. הבעיה היא שנשים לא רואות בעין יפה את העובדה שהגעת לפגישה איתם לבוש כמו מישהו שישן חודש באוהל ברוטשילד. היכולת להתאים מכנסיים אלגנטיות לחולצה מכופתרת יוצרת רושם שונה לחלוטין שלך בעיניהן וגורמת להן להתחיל להתעניין.

לתהליך הזה יש גם אבולוציה מאד מסודרת: אתה מתחיל בתור איש מערות, מתקדם לאט עד לשלב שבו היא יכולה להסתכל עליך מבלי להיבהל ובסוף – אם הצלחת להגיע עד לשם, היא תסחב אותך בעצמה לקניון ותראה לך איך באמת מתלבשים. בכל זאת, גם ליכולת למידת המיומנויות שלך יש גבול.

מוסכניק  (צילום: istockphoto)
הנה, כמו שהבטחנו. ורק בגלל שאנחנו אוהבים אתכן כל כך | צילום: istockphoto
>> דברים שרק גברים יכולים לעשות