רשויות החוק בארגנטינה סוערות אחרי שאחת השופטת במדינה נתפסה מתגפפת עם אסיר שמרצה מאסר עולם בגין רצח. השופטת, מריאל סוארז שמה, תועדה במצלמות האבטחה של בית הסוהר המחוזי של טרלאו שבדרום המדינה, כשהיא מתנשקת עם כריסטיאן "מאי" בוסטוס, מי שמרצה מאסר עולם מאז שנת 2009.

בסרטון, שצולם ב-29 בדצמבר, אפשר לראות את השניים יושבים קרוב מאוד אחד לשנייה ואפילו עושים סלפי. בשלב מסוים, בוסטוס רוכן לכיוונה של השופטת והשניים נראים כשהם מתנשקים. סוארז התייחסה מאז לפרשה בהודעה לכלי התקשורת והכחישה את הדיווחים על כך שיש קשר אינטימי בין השניים.

סוארז טוענת כי "היא נועדה עם האסיר כחלק מעבודה אקדמית", ולדבריה השניים "ניהלו שיחה, שתו כוס תה וזהו". "לא הייתה שום נשיקה בינינו", ציינה סוארז, "הסיבה שהיינו כל כך קרובים אחד לשנייה זה כי דיברנו חלש כדי שאף אחד לא ישמע אותנו".

נדגיש שזו ממש לא הפעם הראשונה שהשניים נפגשו. למעשה, סוארז הייתה בחבר השופטים שדן בתיק של בוסטוס שנשפט על כך שירה למוות בשוטר. לאורך כל המשפט בוסטוס הודה שהוא היה זה שלחץ על ההדק, אבל לא התכוון לרצוח את איש החוק. השופטת הייתה היחידה בפאנל שהאמינה לו וסברה שאפשר להקל על עונשו.

גורמים במשרד המשפטים הגיבו מאז לפרשה וציינו שבכוונתם לחקור את השופטת, ומדוברות בית המשפט העליון בפרובינציית צ'ובוט נמסר: "מהמידע שנמסר אלינו מהנהלת בית הסוהר המחוזי בטרלאו, מסתמן שהשופטת מנהלת מערכת יחסים בלתי הולמת. כעת, בכוונתנו לבחון את טיב היחסים בין השניים".