סיטקומים נוצרו כדי להציג לנו מעין תמונת מראה של המציאות – רק שבצד של המסך הכול הרבה יותר מצחיק ממה שקורה באמת. שוב דבר שקורה בתכניות כמו סיינפלד או חברים לא באמת דומה למה שקורה אצלך בבית. מקסימום זה לפעמים מזכיר רגעים נדירים בחיים שלך, איפשהו בין הקפה של הבוקר לעייפות של הצהריים לבירה של הערב. מצד שני, אם מדי פעם אתה מרגיש שהחיים כבדים עליך מדי, כל מה שאתה צריך זה לסובב את המראה בחזרה אליך, ובמקום לספק חומר לסיטקום – לנסות ללמוד משהו ממה שאתה רואה.

להלן: בארני סטינסון.

ניל פטריק האריס (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
ניל פטריק האריס, הוא בארני סטינסון, הוא הרול מודל שלך לשבוע הקרוב | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

בארני סטינסון הוא דמות בסיטקום המצוין How I Met Your Mother, או בעברית, "איך פגשתי את אמ'שך". שם, הוא מצויר בתור רווק נצחי שמשכיב כוסיות, מרוויח הרבה כסף, נראה טוב, מתלבש מצוין, ולא מפחד מההשלכות של המעשים שלו. משהו כמו תומר לוי מהמסודרים, או בקיצור: גב-גבר.


בארני לא באמת יכול להתקיים בחיים האמיתיים – כל חלק בביוגרפיה שלו סותר את המציאות שכולנו מכירים – אבל טוב תעשה אם תיקח לפחות משהו מסגנון החיים שלו. סביר להניח שאם תנסה לחשוב "מה בארני היה עושה עכשיו?" פעם בכמה זמן, תקבל חיים די מגניבים.

בארני שוכח מהמשרד ברגע שהוא יוצא ממנו

בכל פעם ששואלים את בארני במה הוא עובד, הוא מנפנף בידיים ומתעלם מהשאלה. הדברים היחידים שהוא מדבר עליהם הם דברים שעושים לו כיף בחיים – ויש הרבה כאלה. אתה אולי לא תצליח להתנתק מהעבודה לחלוטין, אבל הנה ניסוי מעניין: בפעם הבאה שמישהו שואל אותך איך בעבודה, תנפנף בידיים ותגיד לו שזה לא באמת מעניין. מיד אחר-כך תעבור לדבר על הסקס המטורף שהיה לך אתמול בלילה, או על החופשה שאתה מתכנן בסוף השבוע הבא.

לניסוי הזה, אגב, יש תוצאות ידועות מראש: מצב הרוח שלך יעלה פלאים.

בארני יודע להתלבש

כבר אמרתי לך בעבר שאתה צריך ללבוש חליפה. את הלקח הזה למדתי מבארני, שהמוטו המוכר ביותר שלו הוא Suit Up. כדי לסכם שוב למה זה כל-כך חשוב: זה שם אותך דרגה אחת מעל כולם וזה תמיד נראה טוב.

כשבארני עושה משהו, הוא עושה את זה מהנשמה

גם העצות לשיפור מצב הרוח שנתנו פה לא מזמן לקוחות בחלקן מבארני. בארני תמיד מנסה להתלהב מכל מה שהוא עושה. הוא תמיד יוצא מנקודת הנחה שכל דבר שהוא יעשה יהיה אגדי (או בשפת-בארני: Legen – wait for it – dary!). אז הניסוי הבא הוא יותר ברמה הפילוסופית, אבל אין ספק שאם תכניס את עצמך לרבאק לפני כל דבר שאתה עושה, אתה תהנה ברבאק מכל דבר שתעשה.

בארני רוצה להיות צעיר לנצח

זה לא קל, אבל בארני לא מוותר על דברים רק כי הוא מבוגר מדי. תחשוב על זה: על כמה דברים בחיים שלך ויתרת כי הרגשת שהם כבר לא מתאימים לגיל שלך וחששת שמישהו יסתכל עליך בזלזול? הפסקת לשחק במשחקי מחשב? הפסקת לראות סדרות טלוויזיה או סרטים מצוירים? חבל. אין שום סיבה לזרוק אותם הצידה רק בגלל שעברו כמה שנים, בטח לא אם אלה הדברים שגורמים לך לחייך כמו דביל וליהנות מהחיים.

בארני חי לפי החוקים של בארני

בארני המציא סט חוקים שלם שהוא צריך לחיות לפיו. לסט הזה קוראים The Bro Code, והוא כולל כללי התנהגות בין חבר'ה ובכלל חוקים לחיים. למשל – כמה פיצה מזמינים לחבר'ה? (שלושה משולשים עבור כל חבר, מעגלים למעלה) האם מותר לגבר להיות צמחוני? (כן, אבל לא כשהוא ליד החברים שלו)

זה המקום לניסוי האחרון של היום: תמציא גם אתה ספר חוקים. או שתעבוד לפי ספר החוקים של בארני, זה גם בסדר. בכל מקרה, ברגע שתעשה את זה יהיה לך כיף יותר לחיות, או לפחות כיף יותר מאשר לחיות לפי ספר החוקים של חברה שלך, ההורים שלך או הבוסים שלך.

אם עוד לא הבנת כמה בארני הוא מגניב, קח דקה ושים לב לקורות החיים המצולמים שלו: