נערת ליווי קנדית חשפה לאחרונה כי היא מרוויחה מאות אלפי דולרים בשנה מהקליינטורה הנישתית שלה. לטענתה, היא החלה לעבוד באופן קבוע עם גברים שמתמודדים עם מוגבלויות ולגבות מהם למעלה מ-200 דולר לשעה - בין אם זה לסקס או למה שהיא מכנה כ"חווייה חברותית".

היילי ג'ייד, במקור מאדמונטון, סיפרה כיצד היא נוהגת להגיע לפגישות עם אותם גברים, פגישות שזמנן נע בין שעה אחת ועד ל-6 שעות, ומחירן עשוי להגיע לפעמים לאלפי דולרים. לעיתים, כך היא מספרת, היא מתבקשת לקיים יחסי מין עם לקוחותיה ובפעמים אחרות לספק להם חוויה מעט יותר אינטימית.

באתר האינטרנט שלה, כתבה ג'ייד על הבחירה השנויה במחלוקת שלה. "החיים קצרים מדי ואתם עשויים לפספס את אותם רגעים אינטימיים שאתם חפצים בהם", היא כתבה. "בואו נתלבש יפה ונצא לרקוד. בואו נכין משהו טעים ונראה נטפליקס ביחד. בואו נלך לחדר השינה ונתוודה לגבי הסודות הכי גדולים שלנו".

חלק ניכר מהלקוחות של ביילי הם כאמור אנשים שמתמודדים עם מוגבלויות שונות, ועבור רבים מהם, הדייט עם היילי הוא הפעם הראשונה בה הם מתמודדים עם מפגש אינטימי עם אישה. בעבר, ג'ייד התייחסה לאחד הדייטים שקיימה עם אדם שלקה בשיתוק מוחין.

"וידאתי שהוא מקבל ממני את כל היחס שמגיע לו", היא מספרת ומדגישה כי רבים מלקוחותיה מעוניינים יותר לחוות אינטימיות מאשר מגע מיני. "זה יכול להיות להחזיק ידיים ברחוב או להתנשק במקום פומבי. לפעמים, זה יכול להיות גם סתם דייט רומנטי במסעדה".

"זה שהם משלמים עבור הזמן שלי לא אומר שאני מתנהגת כמו רובוט או שאני מזייפת את ההנאה שלי איתם", היא מספרת. "חשוב לי לציין שכל הלקוחות שלי מוצאים חן בעיני ואני רוצה לגרום לכל אחד מהם להרגיש טוב עם עצמו".