חתן וכלה מחובקים (צילום: jupiter images)
להתראות, חיים | צילום: jupiter images

זהו, גבר. אתה הולך להתחתן. איך זה קרה זה כבר סיפור אחר (בדרך כלל זה רגע של חולשה – היא נראתה כל-כך יפה כשהיא יצאה מהמקלחת, וכשהיא קפצה עליך בחיבוק אתה לחשת לה לתוך האוזן שאתה רוצה להיות איתה כל החיים), אבל אחרי שהצעת נישואין אין דרך חזרה. יש לכם כמה חודשים לארגן את האירוע, והחודשים האינטנסיביים האלה הם סוג של מבחן; איך שתתנהג שם הולך לספר לאישה טו-בי שלך עולם ומלואו על איך שתתנהג בשאר עשרות השנים שיש לכם לבלות ביחד.

והחתונה עצמה – בוא נשים רגע את כל הקלישאות בצד – החתונה היא באמת אירוע של פעם בחיים. אין עוד יום כזה שבו כל-כך הרבה אנשים משלמים כל-כך הרבה כסף כדי לראות אותך ואת הכלה שלך נמרחים אחד על השניה על רחבת הריקודים. זה יכול להיות אירוע שתזכור עם חיוך – או עם עצבים. הכול תלוי מה עשית ואיך עשית.

רוצה לדעת מה ואיך לעשות? בבקשה. הנה שמונה כללים שנכתבו בדם, עצבים ודמעות. תקפיד לשמור עליהם, ותראה איך הפכת מרווק לבעל כשאתה עדיין מרגיש טוב עם עצמך.

אל תיתן לה להרגיש שזה פרויקט שהוא כולו שלה

אפילו אם לא בזין שלך להחליט איזה סוג של פמוט יהיה על כל שולחן שלישי, או באיזה צבע יהיו העיגולים הזוהרים שיורדים מהתקרה, עדיין חשוב שתראה מעורבות. תלך איתה, תחייך ותגיד שריהוט אלטרנטיבי זה בנזונה של דבר; תהיה נחרץ בדעתך כשאתה שולל את המנה הראשונה של הסלומון בטריאקי ומחליף אותה בגלילות תרד ממולאות; תראה שאכפת לך. אפילו תרים את הקול. אל תדאג – בסוף היא תזכור את זה בחיבה, והיא תדע שאם ההכנות לחתונה היו כל-כך חשובות לך, אז כל השאר אחרי החתונה יהיה חשוב לך פי כמה.

תקבע לעצמך גבולות – אבל אל תהיה עקשן מדי

אתה בכלל רצית חתונה אזרחית, אבל סבא שלה הוא איש שומר מצוות ואם תטוסו לקפריסין היא מסתכנת בקרע משפחתי. אז אתה איש של עקרונות, וזה טוב ויפה, אבל תחשוב מה יותר חשוב לך; העקרונות או האישה שאיתך. טקס דתי זה לא כזה נורא כמו שאולי נדמה לך, ומעמד החופה הוא אחד המעמדים המרגשים שתזכה לעמוד בהם ולא משנה כמה חילוני אתה. תשנה את ההשקפה, תסתכל על זה כעל אקט מסורתי, ותראה שגם תצליח ליהנות מזה.

אל תהסס לפני שאתה מנשק את האורחות ומחבק את האורחים

אתה לא מכיר את האישה עגולת הפנים שמועדת על ערוגת הפרחים לעברך? זה לא חשוב. תחייך אליה, תפוס אותה בזרועותיך ונשק אותה פעם אחת בכל לחי בזמן שהיא אומרת "מזל טוב" ואתה ממלמל "תודה". לך תדע מי היא – אולי הבוסית של אימא שלך, אולי בת הדודה הסופר רגישה של אבא שלך. אתה לא רוצה לעשות טעויות שההורים שלך יתחרטו עליהם אחר-כך.

אל תנסה להיות אחראי על שום דבר חשוב

כבר עשית הכול: שלחת הזמנות, וידאת הגעה, ארגנת סידור ישיבה למופת, והכי חשוב – בחרת את החבר שהולך לדאוג שהכול מתקתק באירוע. מפה ואילך, זה מחוץ לידיים שלך. ביום החתונה התפקיד שלך זה ליהנות. לא לדאוג שיש שביל גישה מסודר לסבתא של הכלה; לא להטריד את עצמך מה קורה עם הכספת ולאיפה היא נעלמה; לא להתעצבן כי המקרן לא עובד וסרט ההפתעה שהכנת לה מתעכב. אתה צריך לסמוך על החבר שבחרת, לשתות הרבה וליהנות מהיום הזה עד הסוף.

אל תפסיק להחמיא לה

זה אמור לבוא לך באופן טבעי; זאת האישה שאתה מתחתן איתה, והיא כנראה האישה היפה ביותר בעולם. אבל אולי אתה מתרגש, אולי החברות של הכלה הגיעו במחשופים עמוקים ומסיחים את דעתך, אולי אתה סתם אידיוט – ואתה שוכח להגיד לה כמה היא מדהימה. רואה את המבט המהוסס הזה שהיא זורקת לעברך מדי פעם? זה בדיוק בגלל זה. היא צריכה לשמוע ממך שהיא הכלה הכי מהממת אי פעם, שהשמלה שעלתה לה 8,000 שקל יושבת עליה כמו על נסיכה מהאגדות. זה היום שלה יותר משזה היום שלך, ומגיע לה יחס בהתאם.

אל תפספס את הכוס

תשבור רגל. אה, כוס (צילום: רונן טלקר, פוטוסינטזה)
אל תשכח להתאמן בבית | צילום: רונן טלקר, פוטוסינטזה

זה חשוב. אם תפספס, כולם יחייכו, יטפחו לך השכם, יגידו שאתה מתרגש. אבל אתה לא תצליח לשכוח את הרגע הזה, שבו הגבריות שלך הועמדה במבחן התוצאה וכשלת. תהיה מרוכז. תתאמן בבית. תדאג שהכוס שמביאים היא גדולה ושבירה. ואם אתה כן מפספס – תתקן את הטעות בכזאת מהירות ותקווה שאתה מספיק טוב כדי שאף אחד לא ישים לב. את התמונות של הפספוס אתה יכול להשמיד אחר-כך.

תרקוד עם כולם

ואם אתה לא רוקד עם מישהו – נניח האח הקשיש של סבא שלך, שהביא את עצמו מראשון לציון עד לגן אירועים שתקוע בשום מקום באמצע השרון, בשיא הפקקים של יום חמישי – אז תראה שאתה עובר ליד השולחן שלו ועושה לו קצת שמח. מה זאת אומרת עושה לו שמח? מרים איתו כוס, או אם זאת גברת, עוזר לה לקום ומבצע איתה סיבוב סלסה לעיני המצלמות. למרות כל הפאן, חתונה זה גם הרבה פוליטיקה, ולפני שהאלכוהול מחסל לך את יכולת השיפוט כדאי שתחלק את תשומת הלב שלך בין כל האורחים, גם אלה שיושבים ובוהים בך קופץ לצלילי רייג' אגיינסט דה מאשין.

תקבע לעצמך שעה שבה כבר לא אכפת לך מכלום

היית מנומס, נשאת נאומים, הצטלמת עם כולם. עכשיו – מספיק עם זה. החלק הבאמת טוב של הערב הזה מגיע איפשהו בסביבות חצות הליל, כשהאורחים שהיו חייבים להגיע כבר הולכים, ומי שנשאר על הרחבה זה המשפחה הקרובה והחברים. מרגע זה ואילך כל מה שצריך לעניין אותך זה המבחנות עם האלכוהול שהברמנית החמודה ממשיכה להגיש לך, כוסות המים שהחבר הפיכח מגיש לך מיד אחרי, אשתך הטריה שמדלגת על הרחבה בפראות והחברים שלך ששואגים כמה אתה גבר. אתה יכול להשתכר; זה בסדר. אתה יכול ליפול על הרחבה ולצחוק כמו דביל. אתה יכול לטפס על הבמה של הדי-ג'יי ולצעוק "ערב טוב ניצנים". אתה יכול לעשות מה שבא לך. תתפרע, גבר, מותר לך. לא יהיו לך עוד הרבה הזדמנויות.

>> 60 דברים שגבר צריך לדעת על חתונות