לרגל חגיגות יום האב הבינלאומי החלטנו לפרגן לכל הגברים שעשו שימוש בזרע שלהם בצורה יעילה ולבחור את האבות הכי-הכי שיש. כאילו, לפעמים מדובר בהכי גרועים, אבל היי, גם זה סוג של הישג.

הכי מפדח  - דיוויד בקהאם 

אמנם יש הרבה תארים אחרים שצריך להעניק לבקהאם הרבה לפני שנקרא לו פדחן (כמו מדהים, יפה, בוגד מניאק וסוג של אל), אבל בתור אבא- הוא בהחלט יודע לעשות פאדיחות. תשאלו את הבן שלו, ברוקלין בקהאם, שצילם לפני כמה זמן סרטון לאינסטגרם כדי להודיע שהוא הגיע למיליון עוקבים. רגע אחרי שהוא מכריז על כך חגיגית, בקהאם האב נדחף למצלמה ואומר "לי יש 52!", כשהוא מתכוון למספר המיליונים כמובן. הוא יודע להשפיל גם על המגרש וגם בבית.

הכי מרגש - ניר "נירו" לוי

האבא הזה הוא בכלל גיסנו. ללא ספק הוא גם האבא הכי סטלן ומעופף שיש, אבל אולי בגלל זה הוא גם הכי מרגש. ב"האח הגדול וי.איי.פי", זכינו לראות הרבה צדדים חדשים בנירו - או שלא -  ראינו פחות או יותר את אותו 'גיסנו' מ"רמזור", עם ההליכה העצלה, האדישות לחיים והאיזי שבכל צעד, ואז הבת שלו התקשרה אליו והכל השתנה. "פיצה?" (הכינוי שלה) הוא שואלה אותה בהתרגשות, על סף דמעות. וזאת כנראה הפעם הראשונה שמישהו אי פעם ראה אותו מתרגש, בהנחה כמובן שמתעלמים מכל פעם שהוא מסתכל על סיגריה.

הכי מעורב - וויל סמית'

או בשמו המלא: ווילארד קרול וויל סמית' ג'וניור, אבא לשלושה ילדים (אחד מנישואים קודמים).  עד כמה הוא אבא מעורב? לדחוף את הבן הראשון לקליפ של אבא, לדחוף את ג'יידן, הבן השני שלו, בשלושה סרטים שבהם שיחק אבא (גברים בשחור 2, המרדף לאושר והעולם אחרי) ולדחוף את הבת הקטנה שלו לחתום בלייבל של ג'יי זי. עד כדי כך מעורב. 

הכי אובססיבי - אמינם

אמינם
הגיע הזמן לשחרר (היילי כבר בת 19, אגב)

הנה עוד בחור שהמציא לעצמו כינוי  קשוח כי בפועל תקעו לו שם של דוכס (מארשל ברוס מאת'רס השלישי, למקרה שתהיתם). בתואר האבא הכי אובססיבי של השנה זוכה אמינם עקב הנטייה המוזרה/ מרגשת/ חולנית/ מעוררת קנאה שלו לכתוב מליון שירים על הבת שלו, היילי. הוא לא רק מזכיר אותה פה ושם, אלא גם ממש כתב שיר בשם "השיר של היילי", כדי שלכולם יהיה ברור. מלבד היילי, לאמינם יש שתי בנות מאומצות שגם הן מוזכרות בלא מעט שירים שלו. מצד אחד זה כיף, מצד שני, הוא יודע לכתוב גם שירים נוראיים על נשים שהוא שונא, כמו אמא שלו וגרושתו ואם בתו- קים. על שתיהן הוא כתב שירים שמתארים בין היתר את המוות שלהן. אובססיבי עד הסוף.

הכי עסוק - ישראל קטורזה

בין הופעות סטנד אפ לגיחות טלוויזיוניות ופרסום בנק דיסקונט, קטורזה הוא אבא ללא פחות משבעה ילדים. האחרון שבהם נולד ממש לא מזמן, לפני כשלושה חודשים. בהחלט ייתכן שהוא מייצר הרבה יורשים כדי שיספקו לו כמה שיותר חומרים לקטעי הסטנד אפ שלו, שבדרך כלל עוסקים באשתו ובמטלות שלו כאבא. בכל מקרה, הוא אומר שיש לו שבעה ילדים, אבל אשתו המסכנה סופרת שמונה.

הכי כושל - ארנולד שוורצנגר

פטריק שוורצנגר (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
ירש גם תכונות רעות | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

נו טוב, יש מלא אבות כושלים, אבל השנה התואר מגיע לשוורצנגר בגלל שלא מזמן יצא לנו לראות מה הבן למד מהאבא. חלקנו זוכרים לאוסטרי את ימי פיתוח הגוף שלו, חלקנו זוכרים לו את קריירת המשחק, אבל כמעט אף אחד לא זוכר לו את הבגידה הנוראית שלו באשתו ובמשפחה. שוורצנגר נפרד מאשתו, מריה שרייבר, לאחר שנודע לה שעשר שנים קודם לכן היה לו רומן עם עוזרת הבית ושגם נולד להם ילד מחוץ לנישואים. שוורצנגר אמנם תמך כלכלית בילד מרגע היוולדו, אבל הוא עשה את זה בסתר ונתן לעוזרת להמשיך להישאר בבית שלו ושל מריה, מאז הרומן ועד לגירושים של השניים. כנראה שההתנהגות הזאת השפיעה על הבן והחבר לשעבר של מיילי סיירוס, פטריק שוורצנגר, שבגד בה עם חברה שלה בספרינג ברייק. התפוח לא נופל רחוק מהעץ הרקוב.

הכי אמיץ - ברוס ג'אנר

קייטלין ג'אנר
תזהרי מקים

שהפך לקייטלין ג'אנר. כלומר הוא כבר יותר אמא מאשר אבא אבל מילא. האמת שאני לא בטוחה אם הוא (או היא) יותר אמיץ בגלל השינוי העצום או בגלל שהוא אבא למשפחה שלמה שחיה בסרט, אבל ככה או ככה- הוא מתמודד עם לא מעט דברים ובאומץ מעורר השראה. הבעיה היחידה (נניח שיש רק אחת במשפחה הזאת) היא שהבנות החורגות שלו, הקרדשיאנז, ידועות באופי התחרותי שלהן. ברגע שמישהו מהמשפחה עולה לכותרות, אחת מהן חייבת לעשות משהו גדול נועז יותר. ומה יותר נועז משינוי מין? אלוהים יודע ועדיף שהמידע ישאר אצלו.

הכי מגניב - כוכבי רשת

כן, הכבוד הזה הולך להרבה אנשים, פשוטים, רגילים, שעשו מצווה גדולה והעלו תמונות וסרטונים שממחישים את כמה שהם מגניבים בתור אבות. כמו למשל ה"BatDad", שמצווה על הילדים שלו לעשות דברים בדמותו של באטמן, או הספיידר-אבא, שקופץ מגג הבית  ונוחת ליד הבן הקטן שלו, חולה הסרטן, בתחפושת של הגיבור האהוב עליו, או האבא שכל פעם מקבל את את פניו של בנו, לאחר הלימודים, עם תחפושת שונה.

הכי מסור - מוני מושונוב

כי הוא אבא מסור גם במציאות וגם בטלוויזיה. למושנוב שני ילדים כישרוניים במיוחד, שהגנים האומנותיים הוטמעו בהם היטב. אחד שחקן מוכר ומוערך והשנייה זמרת אופרה. אבל בימים אלה אנחנו זוכים לראות את מושונוב בתפקיד האבא הכי מסור שיש בעולם- כמאיר מיוחס ב"שחקן זר". הוא עוזב את ישראל ועובר ללונדון למען הקריירה של הבן שלו, מגיע איתו לכל פגישה חשובה, נוכח בכל משחק כדורגל שלו והחוצפה הישראלית גורמת לו להתעמת מול כל גורם שיכול להשפיע על ההצלחה של הבן.

זה אולי רק תכנית טלוויזיה בדיונית, אבל כל אחד היה רוצה אבא שיודע לדחוף קדימה. במידה כמובן. וכל עוד זה לכיוון הנכון.

ואם גם לכם יש אבא שהוא הכי-הכי, עם סולם שמגיע עד השמיים ושעון שאינו מתקלקל גם במים, אתם מוזמנים לנצל את הסופ"ש ולפרגן לו עם חיבוק חם וכמה מלים טובות. או לעשות משהו אחר גברי יותר.