מירןץ סוסים בניו זילנד כמעט וקיבל תפנית קטלנית אחרי שאחד הצופים התפרץ למסלול – והכל כמובן תועד על ידי המצלמות. התקרית הביזארית התרחשה לאחרונה באירוע ה-Wellington Cup שנערך בעיר אוקלנד, וכל האירוע כולו קרה ב-150 המטרים האחרונים של המירוץ.

בסרטון אפשר לראות את הרוכבים חולפים במרחק של פחות ממטר מהצופה שפרץ למסלול ועמד במרכזו בחולצה לבנה, ומומחים בתחום שנחשפו לקטע, טענו שהגבר, שזהותו לא נחשפה, ניצל ממוות בטוח, שכן כל אחד מהסוסים האלה שוקל כחצי טון ודוהר במהירות של יותר מ-60 קמ"ש. מעבר לזה, התעלול המופרע שלו יכול היה לסכן את הרוכבים והסוסים עצמם.

"היה לנו מזל שלא דרסנו אותו", סיפרה דניאל ג'ונסון, אחת הרוכבות במירוץ. "רובנו בכלל לא ראינו אותו לפני עשרות המטרים האחרונים של המירוץ", סיפרה ג'ונסון, ולאחר מכן התברר שהצופה נעצר על ידי המשטרה מיד בתום המירוץ ונקנס בעוון הפרת סדר וסיכון שלום הציבור.

למרות הסיכון האדיר שמגולם בתעלול הזה, זו ממש לא הפעם הראשונה שצופה נכנס למסלול של מירוץ סוסים בניו זילנד, ורק בחודש אוקטובר האחרון גבר נצפה כשהוא מנסה לחבוט בכדור הגולף שחדר אל המסלול – וגם כאן הוא ניצל בנס אחרי שרוכבים הצליחו להתחמק ממנו.

שני המקרים הביזאריים העלו לדיון האם נדרש לאבטח יותר את המסלולים בשביל למנוע אירועים כאלה בעתיד – חלקם כאמור עלולים להסתיים באסון מחריד.