במקום הראשון: אלירז שדה
העם אמר את דברו: נמוך זה מנצח

לאורך כל ההיסטוריה הגבר האולטימטיבי הצטייר כגדול ממדים – אבל לא עוד. בשנים האחרונות הגבר הנמוך נתפס כסקסי יותר ויותר, במיוחד מאז שסלבס ארצנו התחילו להגיע באריזה קומפקטית; זה התחיל עם עפר שכטר, המשיך עם הראל סקעת, אושרי כהן וציון ברוך והגיע לשיא עם הגעתו של אלירז שדה. הגברים הנמוכים, מסתבר, במגמת עלייה וזה בלי לעלות על עקבים אפילו.

יצאתי לשטח לבדוק עם הנשים הכי שוות שאני מכיר מה פשר התופעה התמוהה – וחזרתי עם ממצאים מפתיעים שישמחו כל גבר שמעדיף להעביר את הדייטים שלו בישיבה.

נמוך עם דימוי עצמי גבוה

עד היום על גבר שנראה טוב שהוא במקרה גם נמוך, אמרו "הוא נראה טוב אפילו שהוא נמוך". בימינו ניתן למצוא הרבה יותר בנות שפשוט יגידו עליו שהוא נראה טוב, וזהו. זה לא שהן לא מעדיפות אותו גבוה, אבל כבר פחות אכפת להן לכמה סנטימטרים הוא מתנשא. מגה-בייב בת 27 מתל אביב טוענת שהסיבה לכך נעוצה בסלבס הגמדיים שצצו על המרקע: "אם הוא נראה כמו עופר שכטר ממש לא אכפת לי מה הגובה שלו". ילדונת אחרת בת 23 מגבעתיים מאמינה שזה הכול עניין של בטחון ודימוי עצמי. "מה שחשוב זה שיהיה לו דימוי עצמי גבוה, זה לבד מקפיץ לו עוד 10 סנטימטרים לפחות".

הנקודה שחזרה אצל כל הבנות אותן תחקרתי היא גורם הזין הקטן. לאורך שנים רווחה הסברה המוטעית, שגבר קטן הוא בהכרח גבר עם קטן. זה לא שאין גם מקרים כאלה, אבל כנראה שבעולם הפורנוגרפי בו אנו חיים החשיפה לאנטומיה הגברית היא עצומה והבנות למדו לגלות, שגודל הגבר לא בהכרח מעיד על גודל האיבר. הנטייה המידית היא להסיק, שאם גפיו קצרים גם מה שביניהם לא ארוך במיוחד, אבל כידוע גוף האדם הוא לא פרופורציונלי מיסודו. באותה מידה שלא חסרות נמוכות עם חזה ענק, לא חסרים דרדסים עם זרנוקים מכובדים.

עופר שכטר בים (צילום: אורי אליהו)
אנחנו מבינים אם החלטת לצאת מהכתבה אחרי התמונה הזאת, אבל היינו חייבים להעביר את המסר | צילום: אורי אליהו

עפר שכטר, שגובהו מתנשא למטר ובקבוק קולה, שיתף פעם בראיון טלוויזיוני, שבין הרגליים יש לו מפלצת (מילים שלו). לא שבאמת היינו זקוקים לווידוי הזה, זה היה די ברור לפי הביטחון העצמי המופרז שלו; אם גמדון כמוהו מסתובב מרוצה מעצמו כל כך רוב הסיכויים שהוא בורך בחבילה מפוארת. גם ההתעסקות האובססיבית של התקשורת (הכתבה הנוכחית, למשל) במה שהולך לציון ברוך בין הרגליים עזרה לו מאוד לתדמית הדרדסון המצויד, וגם על בין הרגליים של אלירז דיסקסו לא פעם בבית האח – המילים המדויקות היו "רגל שלישית" – ואם באלירזים נפלה שלהבת כנראה שסטיגמת האיבר הזערורי הוסרה רשמית מהנמוכים.

גברים נמוכים והנשים שמעליהם

מאחורי כל גבר נמוך בתעשיית הבידור יש אישה גבוהה מעליו. בשנות השבעים הופיע הזוג ההזוי סוני ושר, אחריהם הגיחו מיק ג'אגר הקצרצר והדוגמנית ג'רי הול ארוכת הרגליים. ניקול קידמן התמירה והמדהימה החליפה את טום קרוז סמל הסקס המתבלה והמכווץ בקית' אורבן זמר הקאנטרי האוסטרלי המרוכז לא פחות. בארץ אלו ליהיא ויאיר שנושאים את הלפיד, איתם צועד בגאון ציון ברוך מגובה בדוגמנית הצמודה הנוכחית.

אבל עם כל הכבוד לזוגות הללו, הם עדיין בגדר מיעוט. רוב הבנות בכל זאת תמיד יעדיפו גבר גבוה מהן, והסיבה לכך מתחלקת לשתי רמות – השטחית והעמוקה. ברמה השטחית הן עצמן ברובן נמוכות מתוסבכות, שזקוקות לפלטפורמה בשביל להיראות טוב (או בכלל להיראות), ולכן הן צריכות לצידן גבר גבוה – זה גם גורם להן להיראות יותר טוב וזה גם מצטלם נהדר. ברמה העמוקה יותר מדובר בתסביך אבא (כרגיל) בשילוב עם תסביך אימא לעתיד. אביהן כנראה היה ענק מימדים כשהן היו זאטוטות והוא הרי המודל הגברי הראשוני שלהן, ובנוסף לכך ידוע לכולנו, שבחורות בוחרות גברים על פי הגנים שלהם כי בכל אחת מהן קיימת אימא היסטרית עתידית. גבר נמוך מביא איתו גנים נמוכים והבנות פשוט מפחדות לגזור חיים נמוכי קומה על עוללם העתידי. לא בגלל שיצחקו עליו, אלא בגלל שיסתירו לו.

ניקול קידמן וטום קרוז (צילום: Dan Callister, GettyImages IL)
מה שעובד לניקול קידמן עובד לכולן | צילום: Dan Callister, GettyImages IL

אם יאיר לפיד הוא סמל סקס, גם אתה יכול

אם כך, החדשות הן בסך הכול, שנשים מוכנות לשקול לצאת עם גבר נמוך ואפילו נמוך מהן, שזה הישג רציני לקהילת הנמוכים כולה. שלא יהיו טעויות, עדיין יש מספיק בחורות, שלא יצאו עם גבר נמוך לא משנה מה, אבל קריטריון הגובה הוא כבר לא מכשלה נחרצת כמו פעם. את המשפט "אם הוא יפה ויש לו גוף טוב אז הגובה לא כזה משנה לי" שמעתי רבות במהלך התחקיר, ועדיין כולן באופן חד משמעי ממש יעדיפו שהוא יהיה יותר גבוה מהן "אפילו בקצת". בנוסף, אל תשכחו שנשים מתאהבות בגבר גם בגלל האופי. הם לא כאלה שטחיות, הן רק נראות ככה.

_OBJ

ובנימה אישית יותר, אני עצמי קטקט גאה ומסופק, ועדיין בכל פעם שיצא לי לפגוש את עופר שכטר או את איתי תורג'מן, לא האמנתי מחדש למראה קומתם המינימליסטית. פעם עמדתי בתור לקולנוע מאחורי יאיר לפיד ונדהמתי לגלות, שפשוט לא רואים אותו אם לא מביטים למטה. הם מסוג הבחורים שגורמים לי להרגיש גבוה, ולחשוב שהם סמלי הסקס של מדינתנו בהחלט מעלה בי חיוך.

>> חוץ מהשערות בגב, הכול טוב: מסתבר שבנות מעדיפים גברים שעירים