על צמד היוצרים הישראלים יוגב יפת (30) וניר ברגר (28) כבר יצא לכם לשמוע פה בעבר. שני הגברים יצרו בזמנו את סדרת הרשת הקומית "שיחות יוצאות", שעוסקת בהשפעת הטכנולוגיה על מערכות היחסים שלנו. אז אחרי שהם זכו לכמעט 200,000 צפיות ביו טיוב ולעוד מאות אלפי צפיות ברשתות החברתיות כשהראו לנו איך הווטסאפ הרס לנו את החיים, יוגב וניר החליטו להתקדם עם סרטון חדש, שמעורר דיון על אחת מהאפליקציות הכי שנויות במחלוקת בעולם הדייטינג- טינדר.

בסרטון הביקורת החדש שלהם, היוצרים מראים לנו שההיצע הגדול של רווקים ורווקות, החופש לבחור לפי רשימת מכולת והשטחיות שבאפליקציה יכולה לגרום לנו לצאת בסוף קירחים מכל כיוון. ואם חשבתם שבכל מקרה מדובר באפילקציה שעומדת למות, כנראה שטעיתם. "לא היינו בטוחים כמה משתמשים של טינדר יש בארץ. אבל כנראה שהם פשוט הסתתרו, כי הפרק הגיע כבר לחצי מיליון צפיות בפחות משבוע", אומר ניר.

 מה אתם חושבים אבל על האפליקציה עצמה?

ניר: "בעיניי כפלטפורמה אין בה משהו שלילי בפני עצמו, לא שונה בהרבה מלהכיר בבר. אבל היא כן מחזקת את אשליית המבחר, שלפעמים מונעת מאנשים באמת להתחייב. החיפוש הוא ממכר".
יוגב: "העניין של היכרויות בעידן הדיגיטלי הוא אישיו רציני. טינדר זה רק כלי זמני שכרגע פופולרי".

אז איפה הבעיה? בטינדר או במשתמשים שלה?

יוגב: "יש מבחר עצום בטינדר ואפשר לעבור על פני אלפי בחורות בדקה ולבחור את מי שבא לך. זה דבר מדהים, זה חלום. אבל מי יכול באמת לבחור? זה בלתי אפשרי. אנחנו מציעים בסרטון פרשנות, לא בחרנו צד ואין לנו מוסר השכל, רק תהיות".
ניר: "אני חושב שאנחנו מנסים להראות תמונה מורכבת יותר, לא לומר 'זה טוב, זה רע'. כי בסוף גם אנחנו חלק מהדבר הזה, מתרבות הרשת הזו. אבל אנחנו גם ביקורתיים כלפיה, רואים את מה שפחות טוב בה, את מה שאולי כדאי לשים לב אליו ובעיקר את מה שמצחיק בה".

שני היוצרים עמוסים בעוד המון פרוייקטים אחרים. בזמן שניר מנסה לגייס תקציב לפיצ'ר שלו (קומדיה, איך לא), יוגב משחק בתיאטרון באר שבע בהצגה ״רומיאו ויוליה״, מציג בצוותא את הצגת היחיד שלו "סמיר ויונתן" ומתחיל לעבוד על הצגה חדשה בתיאטרון חיפה. סביר להניח שאם לא צוות שחקנים מסור, שמורכב גם מחברים טובים, היה להם הרבה יותר קשה ליצור את הסרטונים. למעשה, אחת מחברות הקאסט הנבחר היא לא אחרת מאשר אלמה דישי. "כל השחקנים היו אדירים", אומר ניר. "כל כך נכונים לעזור ולהשתתף. כולם היו באמת רתומים למשימה".
יוגב: "השחקנים נבחרו גם בגלל שהם אחלה של אנשים. או בעצם, בעיקר בגלל זה".

מה התכניות שלכם לפרק הבא?

יוגב: "נמשיך לעשות סרטונים על השפעת הטכנולוגיה, אבל לאו דווקא על זוגיות".
ניר: "זה יהיה על קשרים בין אנשים, קשרים מסוגים שונים. זה בשלבי פיתוח, אבל הפעם הפרק יצא הרבה יותר מהר".

יש לכם טיפ לסיום לתת לגברים שמשתמשים בטינדר?

ניר: " דברו על הפרק שלנו. זה שובר את הקרח".

>> לעמוד הפייסבוק של "שיחות יוצאות"