ערך החברות בעינינו הוא אחד החשובים בעולם; אין דבר שלא היינו עושים למען חברינו, בכל זמן, בכל שעה ובכל מחיר. אבל מה היה קורה אם אחד מחברינו היה נכנס לכלא ומבקש את עזרתנו? פה, אנחנו מודים, היינו נשארים בצדו של החוק, נותנים לחבר לסיים לרצות את עונשו וחוזרים לשמור על נאמנות מיד עם שחרורו מהכלא. כל זה לא ממש קרה בסוף השבוע האחרון בברזיל.

אנטוניו מאריו פרנקו אגיאר, בן ה-57, היה בדרכו לעוד יום עבודה שגרתי כטייס מסוק ותיק, והוא אירגן את כל מה שהיה צריך כדי לצאת למשימה הבאה שלו שכללה טיסה מעל העיר ז'וינווילי, העיר המאוכלסת ביותר במדינת סנטה קטרינה בברזיל. אגיאר כבר היה בתוך המסוק, רגע לפני הפנייה להמראה כשלפתע פרצו פנימה באיומי אקדח שני פושעים אשר הכריחו אותו לקחת אותם למשימה "מיוחדת": חילוץ אחד מחבריהם אשר היה כלוא בבית הכלא הפדרלי באזור ולהעביר אותו העירה.

לפני שהם יצאו לדרך הם הכריחו גם את הנווט, ברונו סיקירה בן ה-20, לעלות למסוק יחד איתם. דקות אחרי שהמריאו הצליח אגייר להודיע למגדל הפיקוח כי המסוק נחטף, ובאותו רגע, כך על פי ההשערות, הפושעים החוטפים שמו לב שהוא יצר קשר עם פקחי הטיסה והמצב בתוך המסוק התדרדר עד לעימות פיזי. אותו עימות הוביל לבסוף לכך שהמסוק התרסק יחד עם כל הנוסעים בתוכו, התרסקות שנקלטה באחת ממצלמות האבטחה. 

מיד אחרי ההתרסקות והגעת כוחות הבטחון לאזור התברר המחיר הכבד: אגייר הטייס יחד עם סיקירה הנווט נהרגו באותו רגע, ויחד איתם גם אחד החוטפים. היחיד ששרד את ההתרסקות היה הפושע השני, צעיר בן 18 אשר היה אסיר באותו בית כלא ובאותו זמן היה בחופשה. פרטי המקרה החמור אשר הסעיר את ברזיל בסוף השבוע האחרון עדיין מתבררים, אבל המחיר הקשה כבר ידוע.