עד לפני שנים לא רבות נהנו גברים ברחבי העולם כולו מפריווילגיות שונות ומשונות על חשבון הנשים. למזלנו, לאורך השנים חל שיפור ניכר וכיום נותרה האפליה הזאת בעיקר במקומות כמו אירן, אפגניסטן או בני ברק. אבל למרות הקידמה, השוויון והאחווה בין המינים, נותרו עדיין מספר דברים ששייכים רק לך, מעצם העובדה שנולדת גבר. יתרונות מולדים שמאפשרים לך לחיות את חייך בצורה נוחה ומהנה יותר ואפילו לתרום לגידול האוכלוסיה. בחרנו שבעה נכסים גבריים שחשוב לתת להם כבוד.

להסתובב בלי חולצה

עתי שולברג מתכונן לצילומי הוניגמן (צילום: עודד קרני)
שלא תבינו, במקרה הזה אנחנו לגמרי בעד שיוויון. עתי שולברג מדגים את היתרון הראשון | צילום: עודד קרני

יש מעט מאד מנהגים בהיסטוריה האנושית שנותרו רלוונטיים גם בחלוף אלפי שנות ציוויליזציה. כמו אחינו האדם הקדמון, שנהג לצאת לעבודת הציד בחזה חשוף ונבוט מורם, גם כיום אנחנו יכולים לפשוט את החלק העליון באופן טבעי כמעט בכל מקום: בחזית חנות הבגדים (כי מי צריך תאי הלבשה), כשאנחנו שוטפים את האוטו, במשחק הכדורגל בשכונה או בכל מקרה אחר שבא לנו להראות את התוצאות מאימוני הכושר.

דווקא במקרה הזה אנחנו לחלוטין בעד שוויון ומייחלים ליום שבו העניין הזה יהפוך להיות גם נחלתם של הנשים. המהפכה כבר יצאה לדרך עם ארגונים כמו "גו טופלס" וסתם סטודנטיות ניו יורקריות נועזות שהחליטו להילחם על הזכות לבלות את יומן ללא הנוכחות המעיקה של חולצה. אבל עד שהיום המיוחל הזה יגיע הן עדיין מחויבות לקוד החברתי השמרני, שקובע שמותר ללכת טופלס לכל מקום, בתנאי שתהיה גופיה קצרה למעלה.

לא להתגלח

שתי בחורות מנשקות גבר (צילום: istockphoto)
לקח לי שבועיים לגדל את הזיפים האלה, אבל היה שווה כל רגע | צילום: istockphoto

בניגוד להרבה הרגלי היגיינה המשותפים לשני המינים, נושא הגילוח היה מאז ומתמיד צ'ופר נהדר ששמור רק עבורנו. קמת אחרי לילה קשה וגירדת את עצמך מהמיטה בדקה האחרונה? אף אחד לא יירתע ממך כשתגיע למקום העבודה. להיפך, התרבות המודרנית מלמדת אותנו שגברים יכולים להפוך למחוספסים, גבריים וסקסיים יותר רק בזכות העובדה שהתעצלו "להעביר ויש" עם הסכין בבוקר. עצלנים יצירתיים במיוחד הפכו את אי הגילוח לטרנד אופנתי עם שמות כמו: "זקן צרפתי", "זקן תיש" ושפם שנראה כאילו נלקח מהסרטים שמתחילים בקריאה לאינסטלאטור ונגמרים בפתיחה של כל הסתימות.

הסיפור הזה של הימנעות מהסרת השיער מגיע גם לאזורים רבים אחרים בגוף מלבד השפם והזקן. נכון, מדובר בעוד מוסכמה חברתית שלא ניתן לכפות על מי שהחליטה להיראות כמו אלף, אבל באותה מידה הסנקציות על גידול יערות גשם במקומות אסטרטגיים עלולות להיות קשות במיוחד. בעידן המודרני גם לגברים שמורה הזכות להסיר מעצמם שיעור עודף, אבל אם תעשה זאת אל תתפלא למצוא את עצמך מקבל קריצות מלוות בשרבובי לשון מגברים חלקים אחרים.

להתפנות בכל מקום

גבר משתין בפינת הרחוב (צילום: double_p, Istock)
תגיד, אתה יודע איפה הידית של המים פה? | צילום: double_p, Istock

שעת לילה מאוחרת של יום חמישי, בדמך מעורבבים בשלב הזה כמויות כה רבות של אלכוהול עד שיכלו לשמש לבניית פצצת תבערה רבת עוצמה. רגע לפני שאתה קורס במושב האחורי של הרכב וישן עד סוף השבוע הבא, אתה חש בצורך עז לרוקן את מימיך. בעודך מדדה בערפול חושים לעבר היציאה אתה מבחין בחיוך בתור הארוך המשתרך מחוץ לשירותי הנשים. בלי להתבלבל אתה יוצא מהדלת, נעמד מאחורי פח סמוך ומתרוקן בשמחה.

האפשרות לפתוח רוכסן ו"לשחרר לחץ" בכל מקום ובכל זמן היא ללא ספק אחת המהנות והכיפיות ביותר בלהיות גבר. אמנם גם נשים יכולות לכרוע במבוכה בפינת רחוב חשוכה – תוך כדי תפילה שהאדמה תבלע אותן אם מישהו יעבור באותו רגע במקום - אבל גם אז מדובר בתנוחת חצי ישיבה שעשויה להסתיים בתקלות לא נעימות. כל זאת בזמן שאתה יכול לנצל את הרגע הזה כדי להתרשם מהנוף, לנסות לשחזר מה בדיוק אתה משתין עכשיו או להשאיר חתימה אישית שלך על החול.

להזדקן בסטייל

ג'ורג' קלוני ןאליזבת קנאליס על יאכטה
את רואה את הגבס הזה? זאת מזכרת מההתנקשות בבן לאדן

מה אומרים לך השמות הבאים? שון קונרי, ריצ'רד גיר, ג'ורג' קלוני, רוברט רדפורד וג'ק ניקולסון? מעבר לעובדה שמדובר בכמה משחקני הקולנוע המצליחים ביותר ב-50 השנים האחרונות, מדובר גם בכמה מהגברים הכי סקסיים בעולם, כאלו שהשיבה גורמת לנשים לרצות אותם עוד יותר והשנים רק עושים להם חסד. רק לאחרונה נפרד קלוני מאחת מדוגמניות בגדי הים השוות בעולם רק בכדי להתאחד עם מנחת טלוויזיה סקסית לא פחות. את המעללים של קונרי וניקולסון אגב, הצנזורה לא מאשרת לנו לפרט.

יש משהו במראה של השיער הלבן והקמטים במצח שמייצר את התדמית הבוגרת, המנוסה והאטרקטיבית. זה לא שאין נשים שהצליחו להגיע לגילאים מתקדמים תוך שמירה על המראה הנערי שאפיין את תחילת דרכן, אבל אצלנו לא צריך לפגוש בדרך שום מנתח, אין צורך לאכול חסה אורגנית ובעיקר אין סכנה שהחזית שלנו תחליט לפתע לשתף פעולה עם כוח המשיכה.

להצטיין בספורט

יוסיין בולט רץ (צילום: Andy Lyons, GettyImages IL)
אחי, אתה יודע מה השעה? יש לי כרטיסים לכדורעף חופים לנשים | צילום: Andy Lyons, GettyImages IL

לפני שצעקות השוביניזם ירקיעו שחקים, זה המקום לציין שנשים בהחלט הוכיחו את יכולתן להגיע להישגים חשובים בזירה הספורטיבית. אבל בוא נעשה מבחן קטן כדי לבדוק את העניין הזה כמו שצריך: מה תעדיף לראות בערב נתון? משחק מליגת האלופות או משחק מליגת הנשים? כדורסל מהאנ.בי.איי או מהדבליו.אנ.בי.איי? פדרר או ווז'ניאקי? מסי או הופ סולו? יוסיין בולט או שלי אן פרייזר (נכון שידעת שהיא האלופה האולימפית בריצה ל-100 מטרים?)

ספורט הוא כבר מזמן לא נחלתם הבלעדית של גברים, אבל עדיין נותר אטרקטיבי, אינטנסיבי ומרגש יותר כאשר הוא משוחק על ידינו (או רגלינו, או מחבטינו). דאנק אימתני בכדורסל, טיל מ-30 מטרים לחיבורים, מכות בהוקי ופיצוצים בפוטבול הם עדיין נחלה גברית בלעדית. כל זאת למרות שאנחנו מודעים שיש מקומות שבהם המגמה כבר התהפכה. היום אין לנו שום ספק לאיזה טורניר של כדורעף חופים נרצה לקנות כרטיסים.

להפרות

בוא נהיה רציניים לרגע, האמת היא שנשים יכולות לחיות בלי רוב היתרונות הגבריים שמוצגים בכתבה הזו בהצלחה כזו או אחרת. הן אפילו יכולות לבחור לזנוח אותנו לטובת איחוד סוער עם החברה הכי טובה מימי האוניברסיטה. אבל בסופו של דבר יש עדיין רק דרך אחת להפרות ביצית והמפתח אליה נמצא אצלנו. היום אמנם ניתן לבצע את התהליך הזה בדרך מדעית – כזו שלא כוללת לשכב מתחתיך, אבל גם בדרך הזו יש עדיין צורך בחדר קטן, עמוס מגזינים פורנוגרפיים ותורם גברי חרמן.

לשתות אלכוהול כמו שצריך

בחורה עוזרת לחברה להקיא (צילום: katsgraphics808, Istock)
אתה רואה? זה מה שקורה כששותים יותר מדי תירוש | צילום: katsgraphics808, Istock

כבר בהתחלה חשוב להדגיש שגם היכולת שלנו לשאת אלכוהול היא מוגבלת, וגם אנחנו נוטים פעמים רבות להגזים ולסיים ערב בפאב מחובקים צמוד עם אסלה. אבל מבחינה ביולוגית אין ספק שהגוף הגברי מסוגל לשאת יותר אלכוהול בצורה טובה מאשר הגוף הנשי. אם תרצו אפשר להיכנס למונחים מדעיים ולהתייחס לאנזים הגברי דהידרוגנאז, המאפשר פירוק טוב יותר של אלכוהול בגוף, אבל בסוף פשוט מדובר בהבדלי אישיות.

השפעה של אלכוהול לרוב היא הקצנת האופי ודרך ההתנהגות של האדם. לדוגמא: אם במצב רגיל אתן משתפות אחת את השנייה בכל דבר אפשרי, השכרות תגרום לכן לשיתוף יתר מונוטוני מוגבר – "אני שיכורה לגמרי, גם את נכון? מה שתית? גם אני! נכון שזה לא משמין? מה, זה כן??". כל זאת בזמן שאתה יושב על הבר, שותה את המשקה שלך ומנסה להבין על מה לעזאזל הן מדברות.

>> דברים שלא היינו עושים אם נשים לא היו קיימות