"הרגשתי כאילו אני חלק ממשחק מחשב": נער בן 14, תושב ארה"ב, נהג לראשונה בחייו, ללא רשיון נהיגה רשמי, והכל בשביל לסייע במאמצי החילוץ של בני משפחתו.

הנער, רובן נברטה, תושב מחוז פרזנו שבקליפורניה, למד כך על פי הדיווחים לנהוג רק יומיים קודם לכן, ומהר מאוד כאמור נדרש להיות חלק מהשיירה שחילצה את משפחתו מהשריפה שפרצה באזור יערות סיירה - שריפת הענק בקליפורניה שמוכרת היום בתור "שריפת קריק".

משפחתו של רובן, הכוללת את דודו, דודתו, אחיו הנכה ושלושת האחיינים הצעירים שלו, נמלטו מביתם לאחר שלהבות הענק החלו להתקרב למקום. הם עלו על מכוניות ועזבו את ביתם בשיירה של שלושה רכבים בדרכם מערבה; דודתו נהגה על הרכב שהוביל את השיירה עם האחיינים, ורובן נהג במכונית השנייה עם אחיו ודודו - טנדר שריכז את כל הרכוש שהצליחו להציל.

"כשהגיע הזמן שלי לנהוג פחדתי מאוד", סיפר הנער לסוכנות הידיעות AFP. "נהגתי לאורך 30 ק"מ עד שהרגשתי נוח מאחורי ההגה", הוא אמר, ובסופו של דבר השיירה הצליחה לעשות את דרכה לאזור בטוח הרבה יותר, והיום הם מתגוררים במלונית שמארחת יחד איתם עוד אלפי אנשים שנאלצו לברוח מבתיהם.

השריפה בקליפורניה ממשיכה להשתולל בימים אלו במספר מוקדים ברחבי המדינה, ומומחים מעריכים שעד כה נשרפו יותר מ-712 אלף דונם באזור יערות סיירה בלבד – וישנם עוד מוקדי אש שמשתוללים ברחבי החוף המערבי של ארה"ב (כולל במדינות וושינגטון ואורגון).

 

שריפת קריק (צילום: nssmagazine, instagram)
עד כה, לפחות 10 אנשים נהרגו בשרפות שפרצו במדינת קליפורניה | צילום: nssmagazine, instagram

כמו רבים אחרים שנאלצו להימלט מהלהבות, רובן ובני המשפחה לא יודעים כרגע האם הלהבות הגיעו לביתם, ודודתו, ג'יימי, התייחסה למצב ואמרה: "זה מאוד קשה. כולנו מאוד מתוחים, כל הזמן".

שריפות הענק גבו עד כה את חייהם של לפחות 10 בני אדם ברחבי קליפורניה ועוד 16 בני אדם מוגדרים כנעדרים. הגורם לשריפה טרם התברר, אך הסברה הרווחת הינה ששינויי מזג האוויר בסביבה גרמו ליובש קיצוני באזור, עניין שהוביל להתפשטות הלהבות תוך זמן קצר.