אנחנו רגילים להתלונן על רמת השיפוט, הכדורגל והאוהדים כאן אצלנו בישראל, אבל אם נוציא לרגע את האף מחוץ לאצטדיון סמי עופר או אצטדיון טדי, ונישא עינינו אל אירופה, נגלה לפעמים שגם שם המצב לא מי יודע מה, ולפעמים, תתפלאו לשמוע, מי שסובלים מכך יותר מכולם, אפילו פיזית, הם דווקא השופטים.

באירוע מסעיר שהתרחש בשבוע שעבר במסגרת הסיבוב השלישי של ליגת האלפות בין שטרום גראץ לא.א.ק לרנקה, נפצע אחד הקוונים בצורה חמורה בראשו מחפץ שנזרק אליו מהיציע. פרדריק קלייוור, הקוון השוויצרי, עמד בסך הכל על נקודת הקרן אז הוא הרגיש חבטה אדירה בראשו. שניות אחרי שהחפץ פגע בו הקוון המסכן התמוטט על הדשא וראשו החל לדמם בצורה מדאיגה.

מיד אחרי האירוע השופט עצר את המשחק למשך 25 דקות (ואף שקל לבטלו), עד שהקוון פונה מן המגרש. לפי דבריו של סטפן יוהנסן, נשיא התאחדות הכדורגל השוויצרית, הקוון האומלל פונה לבית החולים שם נאלצו לתפור את ראשו מספר רב של פעמים. האירוע החמור התרחש בדקה -77 כשהקבוצה הקפריסאית הוליכה 2-0 על זו מאוסטריה, ובאותו רגע אחד מאוהדי שטרום גרץ הזועמים החליט להוציא את זעמו דווקא על קוון המשחק.

מה הוא עשה? בלי לחשוב פעמיים הוא זרק לכיוונו של הקוון בקבוק מלא נוזלים שפגע ישירות בראשו של קלייוור אשר התמוטט מיד. בעודו שוכב על הדשא שלח הקוון יד לאזור החבטה והבין מיד שראשו נפתח לחלוטין והוא מדמם בצורה קשה. כל הצוותים הרפואיים ששהו באצטדיון ניגשו מיד לטפל בקוון, ורק אחרי שחבשו את ראשו והוא הצליח להתרומם הוא פונה מן המגרש. כמובן שהשופט החמישי נכנס להחליפו בעמדה.

ראשי שטורם גראץ הודיעו מיד בסיום המשחק כי משליך הבקבוק נתפס והוא יועמד לדין כבר בשבוע הקרוב. "אירוע כזה פוגע במוניטין של הכדורגל והקבוצה שלנו. אנחנו תמיד מנסים להפוך כל אירוע ספורטיבי לאירוע חיובי ומשתדלים להילחם בכל סוג כזה של התנהגות", נמסר מטעם המועדון האוסטרי." משחק הוגן הוא בראש סדר העדיפויות שלנו ואנחנו מצטערים על האירוע האלים".