השנה נוספו עוקבים רבים לסדרת הגמר של הליגה הטובה בעולם בין גולדן סטייט ווריורס לקליבנד קאבלריס, הרבה בזכות המאמן הישראלי דיוויד בלאט. אבל מדובר בסדרה גדולה גם למי שפחות מעורב רגשית: זו פעם ראשונה בהיסטוריה של ה-NBA ששני המשחקים הראשונים בסדרת הגמר של ה-NBA הולכים להארכה. הסדרה הזו מספקת רגעים מורטי עצבים, ולא רק בגלל הזווית הישראלית. אלו חמישה ארועים גדולים ממשחק מספר 2 בסדרת הגמר:

התחלה טובה: מסירה מטורפת מאחורי הגב

בתחילת המשחק, לפני שזה הפך להיות "לא המשחק שלו", קרי עוד עשה את הדברים שוהילו אותו לזכיה בתואר ה MVP של העונה הסדירה ואחד השחקנים הכי מהנים לצפיה בליגה הטובה בעולם.  

ללברון יש לחיצת יד מיוחדת עם כל שחקן חוץ מעם מתיו דלבדובה

לברון ג'יימס
אה...עבודה טובה

סוג של פדיחה: בסוף הנצחון המתוק של משחק 2 בסדרת הגמר המותחת הזו, לברון בירך כל אחד ואחד משחקני הקבוצה עם לחיצת יד מורכבת לפני הירידה מהמגרש. חוץ ממתיו דלבדובה, שזכה בלחיצת יד שגרתית במיוחד. אחרי המאמץ ההגנתי שלו, אפשר להגיד שהוא הרוויח ביושר את ההשקעה המינימאלית של "כיף" מיוחד, ולא לחיצת יד של איש עסקים אפרורי. מחכים לראות מה לברון יעשה במשחק הבא.

ארבעה קאבלירס שומרים על  ה-MVP

ווריורס - קאבלירס (צילום: youtube)
תפסו אותו בפינה | צילום: youtube

תמונה שמספרת הרבה מהסיפור של המשחק אתמול: הקאבלירס העלו את רמת האינטנסיביות והקשיחות של ההגנה שלהם, והגבילו את קארי לשמונה נק' בלבד במחצית הראשונה. איך הם עשו את זה? מלבד המאמץ המטורף של הסנאי האנושי מתיו דלבדובה, בעזרת הנשק הסודי – שמירה מרובעת, כמובן. אוקיי, מדובר בתקרית אחת בלבד במהלך המשחק, אבל זה מראה משהו על היכולות של קארי.  

דלבדובה נועל את קארי

ה-MVP של הליגה נתקל באוסטרלי,  שהיה אנונימי לחלוטין עד סדרת הגמר והפציעה של הרכז הכוכב, קיירי ארווינג.  קארי החטיא את כל הזריקות שלו ועמד על 0-8 כשנשמר על ידי דלבדובה (או "דלי", בקיצור). הוא לא הצליח לזוז מילימטר מבלי להתקל בפרצוף או ביד של דלי, כמו שאפשר לראות בדוגמה הזו:

מאריס ספייטס - החטאת השנה

הרבע השלישי במשחק היה אחד המכוערים ששוחקו עד עכשיו בסדרת הגמר, והחטאת הדאנק של ספייטס, שהיה במצב של 100 אחוז סל, היא הדוגמה הכי טובה ל-12 דקות של כדורסל לא ממש אקטרקטיבי.