נכון שישראל לא נחשבת למעצמת אגרוף יוצאת דופן, ואין יותר מדי חובבים של הספורט הנהדר הזה כאן אצלנו בארץ, אבל מדי פעם מתחרשים אירועים בזירות אגרוף שונות מסביב לעולם שגם אתם, אלו שלא ממש מתחברים לענף, תשמחו לשמוע עליהם. קחו את הסיפור הבא לדוגמה.

במהלך קרב איגרוף שנערך השבוע במסגרת ה-WBC (אחד מארבעת ארגוני האגרוף הגדולים בעולם) ארע מקרה שהשאיר אפילו את חובבי הענף הוותיקים ביותר בהלם, ולרגע אפילו בסוג של דאגה לשלומו של אחד האנשים בזירה. האירוע התרחש במהלך הקרב בין באדו ג'ק לאדוניס סטיבנסון שנערך בטורנטו.

במהלך הסיבוב ה-12 לקרב, החליט השופט בן ה-55 ג'ון לואיס להפריד בין שני המתאגרפים, החלטה שמתקיימת אחד לכמה זמן בכל קרב אגרוף. מה שלואיס לו ציפה לו הייתה העובדה שהוא החליט להיכנס בין השניים בשיא הקרב, כשהרוחות להטו, ולצערו הוא חטף נוק אאוט קטלני דרך זרועו השמאלית והאיתנה של באדו ג'ק.


הדבר המדהים באמת במקרה הזה הוא שלעומת מתאגרפים אחרים שהתמודדו בעבר מול באדו ג'ק, חטפו נוק אאוט ולא הצליחו להתאושש ולעמוד חזרה על רגליהם - השופט בן ה-55 לא רק שלא נפל על רגליו אלא גם הגניב חצי חיוך והמשיך בתפקידו כאילו כלום לא קרה. אגב, הקרב עצמו נגמר לבסוף בתיקו, ובקרוב ייקבע מועד חדש לקרב חוזר בהנחה שגם הפעם לואיס יהיה זמן שישפוט בין השניים. בהצלחה לכולם.