לא מעט אנשים מסביב לעולם קיבלו בהפתעה גמורה את הניצחון המדהים של הפילדלפיה איגלס בגמר הסופרבול שנערך בלילה שבין ראשון לשני. בין כל אוהדי הקבוצה הצנועה מפילדלפיה יש אוהד אחד, לא מוכר במיוחד, שהתרגש מהניצחון הזה אולי אפילו יותר מהשחקנים על הדשא.

פיל בסר, תושב פילדלפיה בן ה-99, הוא אוהד ותיק של הקבוצה, ואחרי הניצחון הבלתי נשכח של קבוצתו הוא זכה אוטומטית לכינוי "פילדלפיה פיל". במרץ הקרוב פיל יחגוג את יום הולדתו ה-100, ואם לא הפוסט המרגש של נכדו בן ה-18 בטוויטר, כנראה שאף אחד לא היה נחשף לסיפורו המדהים של האוהד המסור. נכדו של פיל העלה לטוויטר פוסט במהלך משחקי הפלייאוף של האיגלס נגד הוויקינגס בו הוא סיפר על התרגשותו של סבו לקראת האפשרות שקבוצתו תעלה לגמר הסופרבול. מיד אחרי שהאיגלס עלו לגמר, אנשי הקבוצה שנחשפו לפוסט דאגו לפיל למקום טוב באצטדיון והשאר, כמו שאומרים, לגמרי היסטוריה.

סיפורו המרגש של פיל עורר הדים רבים אחרי שזכה לראות את קבוצתו זוכה בסופרבול אחרי כמעט 9 עשורים; הוא היה בן 15 כשקבוצתו שיחקה את המשחק הראשון שלה ב-1933, וגם אז הוא חיכה לא מעט, עד 1967, אז נערכו לראשונה משחקי הסופרבול. 90 שנה כדי להיות שותף ברגע הכי גדול בתולדות הקבוצה שאתה אוהד? מתברר שזה החלק הפחות מטורף בסיפור חייו של הסבא החביב.

ניק פולס מניף את הגביע בסופרבול 52 (פברואר 2018) (צילום: Gregory Shamus/Getty Images)
עשו היסטוריה והרבה יותר מזה. האיגלס חוגגים את הזכייה בסופרבול | צילום: Gregory Shamus/Getty Images

לפי אתר הסוכנות הטלגרפית היהודית (Jewish Telegraphic Agency), בסר נולד למשפחה יהודית ענייה ב-1918. אמא של פיל נפטרה כשהוא היה בן 4 ואחותו מתה כשהיה בן 8. המצב בבית הוביל את פיל לעבור להתגורר במהלך השבוע בבית יתומים יהודי מקומי והוא ראה את אביו רק בסופי השבוע. אביו של בסר נפטר גם הוא אחרי שפיל נשלח לשרת במלחמת העולם השנייה, ולאחר מכן, כשכבר נשאר לגמרי לבדו, הוא נשלח לחזית במלחמת קוריאה.

למרות הקשיים שליוו אותו, אחרי שחרורו מהצבא בסר הקים חברת פרסום מצליחה בפילדלפיה והביא לעולם ארבעה ילדים, 14 נכדים ושני נינים. בשנה שעברה נפטרה אשתו של בסר בת ה-65 והוא עבר להתגורר בניו יורק יחד עם בתו. "אנשים יכולים להסתכל על מסלול החיים שלי ולראות רק קשיים וטרגדיות", הוא סיפר בעבר בראיון למגזין Philly Voice. "הכל נכון, ואלו באמת היו רגעים קשים, אבל תמיד בחרתי להתעורר בכל יום ולראות את כל הטוב שיש לחיים להציע". עכשיו הוא גם יכול להוסיף את הזכייה בסופרבול לרשימה הזאת.