הכירו את רובין דיקין, שכבר הוכתר ל"מתאגרף הגרוע בבריטניה", מה שאוטומטית מקנה לו גם מקום של כבוד בין הלוחמים הגרועים בעולם. הוא אמנם ניצח בקרב הראשון שלו אי שם בעשור הקודם, בשנת 2006, אך מאז הפסיד בכל פעם שעלה לזירה – עד השבוע.

דיקין הוא לא ספורטאי ממוצע. הוא הרבה מתחת לממוצע. המון. הוא כל כך גרוע, למעשה, שרישיון האגרוף שלו נשלל על ידי ההתאחדות הבריטית לאגרוף מחשש לבריאותו. אבל השבוע, אחרי רצף של 51 הפסדים כואבים, כולל 12 בנוק אאוט, הצליח לגבור על המתאגרף דניס קורנילובס הלאטבי בנקודות. הסיבה שהקרב התאפשר, אגב, למרות שאין לו רשיון, היא שהארוע הוכשר דרך ועדת האגרוף של מאלטה.

הקאמבק של המתאגרף בן ה-29 לזירה, לאחר הפוגה של 17 חודשים, התעכב בגלל סיבה לא נעימה – הוא נדקר בצווארו לאחר קטטה במועדון לילה בחודש מאי האחרון ונזקק לך-12 תפרים. גם ילדותו לא הייתה פשוטה – הוא סבל ממצב רפואי נדיר ברגלו והזדקק לשישים ניתוחים, ואף שמע מרופאיו שלעולם לא יוכל ללכת. בגיל 6 הצליח ללכת, ובשנות נעוריו פנה לאגרוף כדי להתגונן מהבריונים בבית הספר.

המתאגרף הגרוע בעולם
בדיוק איך שהיינו מצפים שהמתאגרף הגרוע בעולם יראה | צילום: twitter

הוא התכונן לקרב וחזר לכושר בעזרת אלוף עבר בריטי בשם מייקל ג'נינגס, וכיום נחוש מתמיד להחיות את הקריירה ולבנות אותה מחדש. אנחנו לא היינו בונים על זה –מודעות עצמית היא כנראה לא הצד החזק של המתאגרף, שכבר קורא לעצמו "רוקי בלבואה האמיתי" ושולח את כל האנשים שהדביקו לו את הכינוי המשפיל לאכול את הכובע שלהם.

הוא מקווה שהנצחון הזה יסלול לו את הדרך חזרה לרשיון האגרוף הבריטי, ולקריירה מבטיחה. אנחנו לא בטוחים שלסיפור הזה יהיה הסוף ההוליוודי שדיקין מייחל לו, אבל תמיד נחמד לראות אנדרדוג נלחם, גם אם הוא בסוף מתרסק.