מריו מלו היה אלוף דרום אמריקה באגרוף איפשהו במהלך שנות ה-80', והיה ידוע בקריירה המרשימה שלו. אחרי שעלה לגדולה וירד ממנה, הוא חזר לסיבוב נוסף בכותרות אחרי שנכנס לזירה כדי להתמודד מול שותפו לשעבר מול מולי (Mole Moli). השבוע, מלו חזר שוב, בפעם השלישית, לכותרות העיתונים, אבל הפעם בעקבות טרגדיה נוראית בה היה מעורב ובה קיפח את חייו.

בתחילת השבוע שעבר מלו התייצב בעיר פינמאר שבמזרח ארגנטינה לטובת תחרות אכילה של Medialunas (חצאי ירח - הגרסה המקומית לקרואסון). עיקר התחרות התנקז לרגע בו הוא ושאר המתחרים ניסו לבדוק מי יהיה זה שיאכל כמה שיותר מהקרואסונים האלה בדקה. האירוע התרחש במסגרת פסטיבל מקומי, וזו הייתה הפעם הראשונה בה התחרות הזו נערכת במסגרתו.

מלו, האלוף בדימוס, השתתף בתחרות הראשונה שנערכה בפסטיבל, ומהר מאוד עלה לשלב הגמר שנערך יום למחרת ובו היה אמור להתחרות ראש בראש מול 5 מתמודדים נוספים שניסו לזכות בפרס הראשון: טיול לעיר הארגטינאית קורדובה. כשהתייצב לתחרות ביום למחרת, הוא יצא לדרך, ואחרי שאכל שני קרואסונים הוא הגיע לשלישי, אבל אז משהו השתבש והוא החל להיחנק בצורה חמורה. כוחות ההצלה שהיו במקום פינו את מלו במהירות לבית החולים אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

View this post on Instagram

A post shared by SportNews (@sport.news_official) on

View this post on Instagram

A post shared by Revista Boxeadores (@revistaboxeadores) on

מנהל בית החולים המקומי, וולטר צ'יאנצ'יו, סיפר לכלי התקשורת בארגנטינה על האירוע מנקודת מבטו: "טיילתי עם בני משפחתי בזמן האירוע ואז הוקפצתי במהירות כדי לטפל במלו", סיפר וולטר. "התקרבתי לזירת האירוע, ומיד שמתי לב שהגבר ששכב מולי סובל מחסימה בדרכי הנשימה שלו שהובילה לדום לב. ניסיתי לבצע בו היימליך, אך זה לא עבד, ומיד עברתי לפעולות החייאה בהולות".

לצערם של כל הנוכחים במקום, כלום לא עזר ומלו נפטר עוד באותו לילה. בהמשך דווח שבתחרות המקבילה שנערכה ב"גרסת הילדים", נחנקה ילדה ב-9 באותה צורה בדיוק, אך אחד הכבאים שנכח במקום האירוע הצליח להציל את חייה ושחרר את החתיכה החונקת רגע לפני שאיבדה את הכרתה.