מגלה לה סוד (צילום: Brian Moore, Istock)
אם את חייבת לדעת: אני מבועת מהיום שבו את תיראי כמו אימא שלך | צילום: Brian Moore, Istock

הנה הסוד הראשון: יש דברים שאנחנו לא מספרים לכן. הייתן מאמינות? וכן, הכוונה היא גם לבני הזוג של אותן נשים שבטוחות שבעלן הוא הגבר הכי נאמן, אמיתי, נשמה תאומה או כל הגדרה אחרת שמסתדרת לכן טוב עם האידיליה הבלתי הגיונית שלכן. אין דבר כזה, גבר שמספר הכול לאשתו. אין דבר כזה. נקודה, סוף פסוק. אין.

למרות שיכול להיות שלא מעט גברים יכעסו עליי, אני רוצה לגלות כמה מהדברים האלה שאנחנו לא מספרים. למה אני עושה את זה? בשביל להציל את הזוגיות המתמוטטת שלך, זה למה. לא, באמת, יש כל כך הרבה זוגות שנפרדים רק בגלל שהם לא מדברים על מה שיושב לכל אחד על הלב. לא חבל? אז הנה, לפחות מהצד הגברי, הגיע הזמן להוציא את הכול החוצה. עכשיו הנשים שלנו ידעו עלינו הכול ולא יצטרכו לנחש ולהתבאס מהניחושים שלהן.

מוכנים? הנה זה בא.

אנחנו רוצים לשכב עם נשים אחרות. מופתעת? חשבת שבעלך המושלם רוצה לשכב איתך ורק איתך? אז תצאי בבקשה ומהר מהסרט שאת חיה בו. גבר הוא יצור שצריך הרבה סקס ויותר משהוא צריך סקס הוא צריך גיוון. לצערנו, כדי לשמר זוגיות מוצלחת לאורך זמן אין לנו ברירה אלא לשכב עם אותה אישה למשך פרק הזמן בו אנחנו מעוניינים לשמור עליה. לכל החיים, במקרה של נישואין או במקרה שאנחנו באמת אוהבים אותה. אבל - ותחזיקו חזק, עכשיו - זה לא אומר שאנחנו לא רוצים לשכב עם בחורות אחרות. למעשה, אנחנו מאוד רוצים. אנחנו פשוט לא עושים את זה, כי אנחנו אוהבים את האישה שאתנו ויודעים שהיא נורא תכעס ותיפגע אם נעשה משהו כזה. אבל אנחנו רוצים. אנחנו חושבים על זה כל הזמן. ואם הייתה אישה שמרשה, אז בטוח היינו עושים. ונהנים מכל רגע.

פנטזיות (צילום: istockphoto)
זה לא שאנחנו לא נהנים לעשות סקס עם בת זוג אחת למשך כל החיים. אבל אם היינו יכולים לשנות את המצב... | צילום: istockphoto

אנחנו מתבאסים כשאת מרוויחה יותר מאתנו. כן שוויון, לא שוויון, בשורה התחתונה כל גבר שאשתו עושה יותר כסף ממנו הוא גבר עם גאווה פגועה ואגו רמוס. אנחנו לא יכולים להביא ילדים לעולם. אין לנו יכולת מולטיטאסקינג מרשימה. אנחנו לא טובים בלעשות קניות, בלעשות סדר, בלעשות סמול טוק ובלתקשר עם ההורים. את כל זה אנחנו משאירים לכן. אז ברגע שהקריירה שלכן יותר מצליחה משלנו, אנחנו מרגישים ממש, אבל ממש חסרי חשיבות. אז כל הנשים המצליחות האלה, עכשיו אתן יודעות למה הגבר שלכן מסתובב עם ראש מורכן בבית ועם חיוך מהוסס.

אנחנו מפחדים מהיום שבו תהפכי להיות אימא שלך. גברים מזדקנים טוב, נשים לא. זאת עובדה אז תפסיקו להתווכח. ולכן, בכל פעם שאנחנו פוגשים את אימא שלך - שהייתה פעם אישה צעירה מדהימה ועכשיו היא מלאה, עם ורידים ברגליים ושיער צבוע בהגזמה - אנחנו נמלאים פחד. האם זה מה שצפוי לנו בעוד עשרים שנה? התשובה החיובית מעוררת בנו אימה ואנחנו ממהרים לדחוק את המחשבה הנוראית הצידה ולהתרכז בדברים אחרים. אבל זה שם, זה לא ייעלם ולמרבה היגון  אנחנו נחשוב על זה שוב בארוחת שישי בערב הבאה.

אנחנו לא באמת מקשיבים לך. מצטערים, אבל זה המצב בכל בית אב בישראל וכנראה בעולם כולו. גברים לא ממש מקשיבים לנשים. נשים מדברות הרבה, מזיינות את השכל בשפה העממית - בלי הפסקה ובלי לעצור לנשום. ואנחנו? אנחנו פיתחנו את אמנות ההקשבה הפאסיבית וההנהון פעם בחצי דקה לאמנות. האמת היא שאנחנו לא באמת מקשיבים. אנחנו רק חצי מקשיבים - מספיק כדי לדעת על מה הנושא הכללי של השיחה, אבל לא מספיק כדי לדעת פרטים קטנים שנאמרו בה. אז בבקשה, לא לבחון אותנו על כל השיחות האלה. קצת רחמים.

אנחנו מעדיפים שלא תנהגי. גם אם אנחנו אחרי לילה לבן, חצי שיכורים ומחזיקים את העיניים עם קיסמים, אנחנו עדיין מעדיפים שאנחנו נהיה מאחוריי ההגה ולא את, למרות שישנת לילה שלם, את עירנית ומצהירה על עצמך כ"חולת הגה". בבקשה, אל תהיי חולת הגה. אנחנו מפחדים שאת נוהגת, כי את פשוט עושה את זה פחות טוב מאתנו. אי אפשר ממש להסביר את זה בצורה שתביני. נשים לא יודעות לקרוא את הכביש כמו גברים, וזהו. אנחנו לא נגיד לך את זה בפנים לעולם, אבל בתוך תוכנו, אנחנו ממש לא רוצים שתנהגי. תודה על ההקשבה.

>> בפעם שעברה בקיר הצעקות: מתי אתה צריך להתחיל לפחד מחברה שלך?
>> לכל הכתבות במדור