מכירים את זה שהבוס שלכם לא יכול לסבול אתכם יותר, אז הוא שולח אתכם למקום הכי מלחיץ, מפחיד וקפוא בעולם כדי לוודא שיהיו כמה שיותר אופציות שבגללן תמותו ולעולם לא תחזרו אליו?

כנראה שאתם לא, אבל איזה כיף שאני כן! 

הביג בוס, נקרא לו ת' - קיצור של תמות, שלח אותי לרוסיה למשימה עיתונאית שממש לא משנה פה כרגע. אבל מה שכן משנה - לפחות לי, מיינד יו - הוא שחזרתי משם בחיים (ממינוס פאקינג 30 מעלות. זה לא הגדרה של מזג אוויר, אלא של אפוקליפסה), וכמובן שגם עם תובנות נוספות כלפי הגברים הישראלים. ואיך זה קרה? כי אם יש משהו שבולט ברוסיה - חוץ מריחות הדגים, השמיר והגוף של פוטין - הוא הכרומוזום Y שלהם. 

אי אפשר להתעלם מזה שהגברים ברוסיה כל כך גבריים שאפילו דה רוק יראה כמו עלמה במצוקה לידם (ראה ערך חיילי מלכת אנגליה המגוחכים לעומת חיילי הקרמלין המאיימים). אז מה הופך את גברי רוסיה לזכרי האלפא של העולם? בעיקר העובדה שקבעתי שהם כאלה, אבל גם 5 הסיבות הבאות - שאם תקראו אותן, תחשבו עליהן ותאמצו מתוכן מה שאפשר, יגרמו גם לכם להיות מושלמים יותר בעיני כל אישה. שזאת עוד קביעה מופרכת, אבל איזה כיף שיש לי את המנדט לעשות את זה פה. 

קשה בצבא הרוסי
קשוחים או לא קשוחים הרוסים האלה?!

1. הם באמת בטוחים בגבריות שלהם. חשבתם שללבוש ורוד בביטחון אומר משהו על גודל הזין שלכם? ביץ' פליז. לא ידעתם מה זה ביטחון בגבריות עד  שראיתם גברים חסונים וסטרייטים שמחליפים את נעלי הבלנסטון בנעלי בלט. 

ברוסיה כל גבר שני הוא ספורטאי ולכן גם כל סוג של ספורט מתקבל בברכה. אלה גם לא דברים שהם בהכרח מתמקצעים בהם, אלא תחביבים שהם מטפחים. ריקודים סלונים, בלט ואפילו החלקה על הקרח - הכל הולך. בזמן שאני בקושי יכולה ללכת בקו ישר, הגברים הרוסים הולכים ברחוב תוך כדי פירואטים וגרנד ז'טה. וזה אשכרה מפגן גבריות קדוש מבחינתם. בוא תהיה גבר ותגיד להם שאתה מעדיף את המונדיאל על הבולשוי, נראה אותך.  

2. הם יודעים להתמודד עם אלכוהול. בתור בחורה עם עבר בירמון של 3 שנים יש לי את הזכות לומר: לישראלים אין מושג איך לשתות, ויותר גרוע - בדרך כלל אין להם מושג גם מה הם שותים. ההכי הרבה שאתם יכולים הוא להבדיל בין בירה כהה לבהירה, וגם זה לא קורה בזכות הטעם. אבל מה גיליתי ברוסיה? 

תרבות השתייה מקודשת שם כמו שפרה קדושה להודים, או כמו שצ'יקן נאגטס קדוש לאמריקאים, או כמו שחניות קדושות לתל אביבים. הם מבינים בזה יותר טוב מכולם ומכבדים את זה בהתאם. לראייה: כשהלכתי לאחד הברים קיבלתי מהברמן כרטיס גירוד וזכיתי בשלושה (!!!) ליטרים של בירה לפעם הבאה שאגיע. אז כמובן שבאתי שוב (כי חינם קדוש לישראלים) וכמובן ששתיתי רק איזה 200 מ"ל בלחץ. כדי לא לזרוק את השאר, אני והפרטנר שהיה איתי בחרנו שולחן רנדומלי של חוגגים והחלטנו להעניק להם את יותר משני הליטרים שנותרו. אנחנו ציפינו למחיאות כפיים והשתחוות, אבל כל מה שקיבלנו היה מבט מבולבל שאמר בבירור "אבל... זה לא מה שאנחנו שותים". וגם מה זה שני ליטרים של בירה בתוך כל המאה שהם כבר הספיקו לשתות וה-50 שהם עוד עתידים להזמין? ולא. בבר העצום הזה לא היה שיכור אחד בלתי נסבל, מקיא או צעקני. אז אם אי פעם תצטרכו לעבור השתלת כבד, קחו אותו מרוסי. הוא יעמוד בהכל.

3. הם הכי מנומסים ואדיבים. בניגוד לסטריאוטיפ הקללות שדבק בהם כאן - כל הרוסים שנתקלתי בהם פתחו כל משפט במילת ברכה - ספסיבה, דוברה אוטרה, פז'לסטה. וכל פעם שהייתי צריכה עזרה עם משהו, הם עשו כל מאמץ אפשרי כדי לתת לי אותה. אבל כאן? כשאתם נתקלים באח יקר השורת פתיחה שלכם היא "מה קורה יא זין?". וכשאתם רואים עלמה במצוקה באמצע בוגרשוב אתם אומרים לעצמכם "פמיניסטית, היא תסתדר לבד". סוכה בלאט. 

4. הם נאמנים למולדת. שימו ימין ושמאל בצד (בצד ימין בבקשה, סתם בשביל הכיף) כי זה לא קשור לזה - יש משהו פשוט סקסי בגבר שנותן מעצמו לחברה ולמדינה שהוא חי בה ושמגן על השם הטוב שלה. אני אישית לא יכולה לסבול אנשים שלוקחים את הביקורת העצמית שלהם לקיצון ומשקיעים 100% מהזמן שלהם בלעשות לישראל הסברה שלילית, במקום להשקיע 100% מהזמן בלתקן את מה שלא עובד להם פה, וברוסיה זה לא ככה, למרות שיש בה מלא דברים שליליים.

כל גבר שיצא לי לדבר אתו שם על הדברים השליליים האלה - על פוטין, על היחס לגייז, על הקטע הזה שהם שמים סרדינים לקישוט בכל מנה שהם מגישים כאילו שזה פטרוזיליה - רק כאב על הנזק העצום שהשלטון עושה למדינה ולאזרחים (ולי התיירת. סירייסלי, מה נסגר עם הסרדינים?). ואני לא מספרת לכם את כל זה כדי שתדעו שיש לי גם דעות ועניין בנושאים יותר עמוקים מאשר תנוחות במיטה, אלא כי ברמה הכי אנושית שיש: גבר שמראה פוטנציאל נאמנות ואהבה אינסופית למשהו, נראה כמו גבר שמסוגל להקדיש גם לי איזה 60 שנה של מחויבות. 

שקט! אמרתי "מסוגל", לא "רוצה". אז סתמו.

נאוה מרקו ברוסיה (צילום: נתיב)
הלכה לבדוק ברוסיה את שני הדברים שהיא הכי אוהבת: גברים ואוכל. נאוה מרקו | צילום: נתיב

5. הם דואגים לעצמם. היום בבוקר הפרטנר שלי התעטש, מה שאומר ששנייה אחת אחרי זה הוא כבר הכריז שהוא חולה, התחנן לתה, שם לידו קופסה של טישו, בלע כדור קולדקס ובדק על כמה עומד ביטוח החיים שלו. אופס סליחה - אני זאת שבדקה, כי חשבתי שאם כבר הוא מכריז שהוא גוסס, כדאי שאני אביא אותו לשם.

הרוסים, לעומת זאת, הם הגרסה המורחבת של צ'אק נוריס. הם צדים את האוכל שלהם, לובשים אותו על הראש כדי להתחמם בחורף, הם לא יודעים מה זה טבעוני או צמחוני ואם תאמרו להם שאתם כאלה - אתם תהפכו בעצמכם לבשר בתפריט שלהם. הם עושים סקי בבוקסר, הולכים יחפים בשלג, לא מאמינים בתרופה שהיא טובה יותר מוודקה, ובאופן כללי גורמים לדברים לקרות. אולי לפעמים תוך כדי עבירה על החוק - אבל היי, הם אלה שדואגים לקבוע את החוקים ממילא.

לפני שתתעצבנו על ההשוואה שלכם לגברים אחרים ועל הזכות שנתתי לעצמי לבקר אתכם - תנו לי להזכיר שאתם תמיד מרשים לעצמכם לומר על הישראליות שהן לא פתוחות מינית כמו הנשים בפריז, או זורמות כמו האמריקאיות בתגלית, או חושניות כמו רקדניות בריו. אז אני יודעת שאין דבר יותר מרגיז ומעורר אנטגוניזם מבחורה שמעזה לומר מה יש לכם ללמוד מגברים ממדינה אחרת כאילו שאתם לא טובים מספיק כמו שאתם. אממ אין פה "אבל", סתם רציתי לומר לכם שאני יודעת את זה. אני יודעת הכל.