במהלך חיי הקצרים חוויתי המון סוגים של מערכות יחסים. במקרה שלי חלקן היו גרועות וחלקן גרועות הרבה יותר. בין אם מדובר בזוגיות, בידידים או באקסים שחזרו מהמתים – אף פעם לא הבנתי מה אני רוצה מהקשרים האלה ומה הקשרים האלה רוצים ממני. אז אם גם אתה, כמוני, הולך לפעמים לאיבוד, תקופת החגים זה אחלה זמן לעשות קצת סדר בבלאגן ולהבין באיזו מערכת יחסים אתה נמצא, איזו היית רוצה לעצמך ומה הכי מתאים לך עכשיו. על שם ארבעת המינים שינוחו אצלך בסוכה, הנה ארבעה סוגי מערכות היחסים הנפוצות ביותר. בוא תבדוק לאיזו מהן אתה והאישה שלך שייכים:

דרכים להרוס סקס (צילום: thechive.com)
סלפי של אחרי סטוץ | צילום: thechive.com

הדס (חסרת טעם ובעלת ריח)

מערכת היחסים: סטוץ.

מה טוב בה: שאתה לא חייב להתקשר למחרת. וגם אם כן – אין לך איך לדעת מה המספר.

מה רע בה: תחושת השטחיות, הסליזיות שבאקט והמבט שהרופא תוקע בך כשאתה מבקש ממנו ליתר ביטחון בדיקה מקיפה למחלות מין.

למי מתאים: למי שאוהב לעשות סקס בשירותים קלסטרופוביים ומטונפים של פאב, למי שעבר פרידה קשה ולמי שגם ככה קשה לו לזכור שמות.

מתי מתאים: סטוץ הוא חסר טעם והריח שיש לו הוא לרוב מסריח (אם זה לא בשירותים, זה בתוך אוטו מתפורר) אז הכי מתאים לעשות אותו בלילה ועם אלכוהול. במיוחד כשזה בתקופת החגים.

מבחן הסוכה: אתה יודע שזה סטוץ ולא יתפתח ליותר מזה אם קרו לך אחד מהדברים הבאים: היא אומרת לך שהיא רוצה לעשות את זה בסוכה והיא לוקחת אותך לסוכה של אנשים זרים בשביל זה/ היא אומרת לך את המשפט הקודם במבטא איטלקי/ היא מתבאסת שזה היום האחרון שלה בישראל.

עוד בערוץ הגברים:

אישה מנשקת גבר שנשאר אדיש אליה (צילום: Claudio Arnese, Istock)
ידידות זה כיף, שיקר כל גבר לעצמו פעם | צילום: Claudio Arnese, Istock

לולב (בעל טעם וחסר ריח)

מערכת היחסים: ידידות.

מה טוב בה: אתה יכול לספר לה על הסטוץ של אתמול מבלי שהיא תשפוט אותך או תכעס עליך.

מה רע בה: היא בכל זאת תשפוט אותך ותכעס עליך, כי היא תמיד רוצה ללמד אותך איך להתנהג עם בחורות אחרות.

למי מתאים: למי שיכול לנהל קשר שהאקט הכי מיני שקורה בו הוא כיף ובכלל לכל מי שרווק. בעיקרון זה מתאים גם למי שתפוס, רק שהתנהלות לא נכונה עלולה להפוך אותו לרווק בחזרה.

מתי מתאים: מהיום הראשון בגן ועד היום האחרון בבית אבות.

מבחן הסוכה: אתה יודע שאתם לא יותר מידידים ושהיא בטוח לא רואה בך משהו סקסי אם יוצא שהיא זו שבונה את הסוכה בזמן שאתה מכין לכם לימונדה/ או אם היא דואגת לסכך בזמן שאתה דואג לקישוטים/ או אם היא בוהה בשכן מקומה 3 מחבר נורה לסוכה בזמן שאתה בוהה בה ותוהה אם לא הגיע הזמן לעבור לאתרוג.

זוג במיטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אל תתנו לתמונות אילוסטרציה לבלבל אתכם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אתרוג (בעל טעם ובעל ריח)

מערכת היחסים: זוגיות רצינית.

מה טוב בה: לא משנה כמה כיף לך להיות רווק, עדיין יותר כיף שיש לך מישהי שאוהבת אותך, דואגת לך, חווה הרפתקאות איתך ושוכבת איתך על בסיס קבוע.

מה רע בה: העובדה שאתה במערכת יחסים רצינית.

למי מתאים: למי שיש מספיק כסף כדי להוציא באופן קבוע על יציאות, מתנות 'יום הולדת', מתנות 'תאריכים מיוחדים', קונדומים ודלק. או למי שיודע להתנהל טוב עם גרופון.

מתי מתאים: תמיד. אל תוותר על האופציה לפתח מערכת יחסים רצינית רק כי אתה מפחד לוותר על חיי הרווקות. כי תאמין או לא, אתה יכול לעשות שבוע מרתון של שובר שורות, לשתות בירה כל ערב ולצפות בפורנו גם כשאתה בזוגיות.

מבחן הסוכה: אתה יודע שאתה במערכת יחסים רצינית אם קרו לך אחד מהדברים הבאים: היא אמרה שלישון איתך בסוכה זה כמו לגור ביחד/ זאת הפעם השלישית ברצף שאתם חוגגים ביחד את חג הסוכות/ היא אמרה לך פעם שאתם במערכת יחסים רצינית.

בחור ושלוש בנות במיטה (צילום: David De Lossy, GettyImages IL)
אל תתנו לתמונות אילוסטרציה לבלבל אתכם #2 | צילום: David De Lossy, GettyImages IL

ערבה (חסרת טעם וחסרת ריח)

מערכת היחסים: פתוחה.

מה טוב בה: החופש. אתה נהנה מסקס שהוא פחות או יותר קבוע עם אישה שאתה מעריך, אבל שאתה לא חייב לה כלום.

מה רע בה: שהחופש הוא לא חד צדדי, גם לה מותר הכול.

למי מתאים: למי שאין לו זמן או רצון להשקיע במערכת יחסים רצינית אבל רוצה ליהנות מהפלוסים שלה, למי שממש סולד ממחויבות ולאיש הפח.

מתי מתאים: אף פעם. זה חסר טעם לעבוד על מערכת יחסים כשברור שהיא לא תתפתח למשהו רציני. נדירים הפעמים בהם מערכת יחסים פתוחה, ללא מחויבות, עובדת ומשמחת את שני הצדדים.

מבחן הסוכה: אתה יודע שאתם מנהלים מערכת יחסים פתוחה אם קרו לך אחד מהדברים הבאים: היא אומרת לך שהיא עסוקה כי היא בונה עכשיו סוכה עם החבר שלה/ היא אומרת לך שהיא כבר הספיקה לחנוך את הסוכה/ היא מתכננת להציע הרבה יותר מאשר אוכל לאושפיזין.