אני זונחת את הנטייה שלי להתלונן ולמתוח עליך ביקורת (שאני מקטרגת אותה כ'בונה' גם אם היא לא) והפעם מקדישה את הטור שלי לקנאה טהורה בלבד. יש לגברים המון יתרונות על נשים וזה ידוע וברור. מלבד התחומים הידועים כמו שכר, יחס המעסיקים, תפקידים בצבא ועוד דברים שגורמים לי לחשוב שאנחנו לא באמת ב-2014, יש תחומים נוספים, קטנים יותר, שבהם יש לך יתרון עלינו ביום יום. וזה מתסכל, ממש מתסכל. הנה כמה מהדברים האלה שבאים לך בקלות פשוט כי אתה גבר:

קל לך להיכנס לכושר

אם גבר יכנס שלוש פעמים לחדר כושר, יתקתק שם משקולות וישמור כמה ימים על תזונה נכונה, זה ייגמר בהצעת עבודה לתפקיד ההר בעונה הבאה של משחקי הכס. אבל אם אישה תכנס לאותו משטר אימונים בדיוק- זה בהחלט יכול להיגמר בסטירה לידיד שהעז לשאול "באיזה חודש את?". אנחנו פשוט לא מצליחות להוריד במשקל מהר כמוכם וקשה לנו (עד בלתי אפשרי לעזאזל) להעלות מסת שריר. יש את זה ביותר מתסכל? מסתבר שכן, כי גם כשאנחנו כבר סוף סוף מצליחות להוריד כמה גרמים זה יורד קודם כל מהמקום היחיד בו לא רצינו שירד כלום- מהחזה. בדרך למידה 36 עוצרים בקאפ איי.

גבר שרירי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
למה להשוויץ למה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

התספורת שלך זולה יותר

לעולם לא אבין את הקטע המעצבן הזה: גבר נכנס למספרה, מוריד שני ס"מ מהשיער, משלם לספר 50 שקלים גג ונראה אחרת לגמרי. אישה נכנסת למספרה, מורידה עשרה ס"מ, הולכת על תוספות שיער, מחליקה את השיער, משלמת על זה 5,000 ש"ח, עוד 150 על מסיכה לשיער שהספר דחף לה לידיים ובסוף אף אחד לא מבחין בשינוי. וגם אם היא הייתה מוותרת על כל זה ומורידה שני ס"מ בדיוק כמוך- זה עדיין היה עולה לה מאה שקל יותר ולמה? כי כשזה קשור לנשים מדובר על עיצוב שיער. שזה בדיוק כמו כל תספורת רגילה, רק נשמע יותר טוב.

לא מתרגש משינויים

יופי הוא מושג יחסי ומשתנה בהתאם לתרבויות, תקופות וטעם אישי, אבל מה שבטוח, גברים יודעים לאמץ טוב יותר את תהליכי ההזדקנות שלהם ומרגישים יפים לא משנה מה. בעוד שנשים מעדיפות לכסות את הראי ולעשות כל מה שבידם כדי למגר כתמים, קמטים ושיערות לבנות, הגבר מאמץ את הראי לחיקו, ומבסוט מכל מה שנשקף: כרס? מאוהב בה! היא מלווה אותך מהתיכון, קירח? הכי טוב חלק, שיער אפור? אתה הגרסה התימנית של ג'ורג' קלוני, שיערות על הכתפיים? משהו חייב לתת לך קצת צל ביולי- אוגוסט. גם אם אתה לא נראה מיליון דולר, נדמה שהרבה יותר קל לך מאיתנו להרגיש ככה.

אתה לא צריך נייר טואלט

גבר משתין (צילום: Rohit Seth, Thinkstock)
מחשבת את המרחק עד לשירותים הבאים | צילום: Rohit Seth, Thinkstock

אם נתעלם ממס' 2, יש לך יתרון בולט עלינו. אין לך מושג מה זה לטייל בעיר/ נחל/ שמורה/ יער או כל מקום מרוחק אחר, להרגיש שאתה חייב ללכת לשירותים, אבל להתאפק עוד שלוש שעות (שלא לדבר על ימי מחזור שלא בשליטתינו) כי לשים נייר טואלט בשירותים ציבוריים זאת בקשה גדולה מדי. ולא, לא תמיד יש עלינו נייר בשלוף, ואנחנו לא יכולות סתם לשבת באמצע שום מקום ולהשתין בעמידה כמוך. אין לנו שום יכולת לכוון, אין לנו שום רצון להתאמן על זה, אין לנו שום חשק להסתובב עם תחתון לח ואין שום סיכוי בעולם שנעשה סקווט שלא במסגרת חדר כושר.

עושה קניות מהר

שמתי לב שבכל הקשור לקניות, לגברים (הרווקים לפחות) הרבה יותר קל להתמקד במטרה שלשמה התכנסו. אתה לא מבזבז זמן על השוואת מחירים, קריאת רכיבים או פיצולי קניות. בזמן שאני בוחנת את השמפו לשיער יבש, שמפו לשיער צבוע ושמפו לשיער מתולתל, אתה פשוט לוקח את האריזה הראשונה שרשום עליה שמפו ומעמיס לעגלה. אז מצד אחד המהירות הזאת שלך זה לא הדבר הכי טוב, כי כן חשוב לקנות חכם. אבל מצד שני, יהיה ממש נחמד אם יקח גם לנו פחות מעשר שניות להחליט אם לקחת פסטה מסולסלת או פנה (ואז- צבעוני, רגיל או מקמח מלא?!).

גבר אוכל המבורגר (צילום: istockphoto)
ומיד אחר כך קופצים להתאמן על הריבועים בבטן | צילום: istockphoto

אתה מסוגל לעכל הכול

גברים יכולים לעכל כל דבר שנותנים להם ובכמויות בלתי מוגבלות. בשר מקולקל, אוכל שטבול בחמש כוסות שמן, חלב חמוץ - הכול יכול לעבור ודי בקלות. מה שאצלנו היה עלול להיגמר בשטיפת קיבה, נגמר אצלך במקסימום גרעפס, וגם ממנו אתה מצליח להפיק את מירב הההנאה. ואיפה היתרון הזה בא לידי ביטוי? באוכל של חתונות, בסושיות מחשידות, בכל בסיס צבאי ובארוחת הערב הנוראית שחמותך הכינה במיוחד בשבילך.

לא מתעכב על בגדים

אין איך לתאר את התחושה שעוברת בנו כשאנחנו נעמדות מול ארון בגדים מפוצץ אבל מרגישות כאילו שאין בו כלום. אז נכון, כשאני כותבת את המלים האלה שחור על גבי לבן זה נשמע לי ממש משוגע וטרחני, אבל העובדה היא שקוד הלבוש הנשי שמקובל בחברה מכריח נשים לצאת במרדף מתיש אחרי ביגוד שיתאים לכל מצב (שמלות קוקטייל, שמלות חד פעמיות לאירועים, חצאיות, חליפות, עם מחשופים, בלי מחשופים, משחקי טקסטורה..). הריבוי העצום הזה בדרישות ואופציות גורם לנו ליאוש שמסתכם בלומר את מה שבדיוק הפוך מהמציאות: "אין לי מה ללבוש". ובעוד שאנחנו נשארות מתוסכלות מכל העניין, אתה, הגבר, מתלבט כרגיל בין שני פריטים בלבד: מכופתרת או רגילה.

תוחלת החיים שלך קצרה יותר

חושב שהתבלבלתי עם היתרון הזה? תן לי להסביר: שיניים תותבות, ילדים שרק מחכים לירושה, טיטולים למבוגרים, כיסא גלגלים, אפס אחוזי שמיעה (מה? אפס אחוזי שמיעה!), עוני, שעמום, דמנציה, קופות חולים, בתי חולים, ויאגרה, מנה מוכפלת של ויגארה, מנה משולשת של ויאגרה, חוסר תועלת של ויאגרה, בית אבות שבו הדבר האחרון שתשמע הוא את השותפה שלך לחדר, מירב מיכאלי, מנסה להשיג חתימה שלך על עצומה חדשה- "בית אבות ואמהות". אז תגיד לי אתה, למה שמישהו ירצה למשוך את הרגע הזה כמה שיותר?

ואם חשבת שבזה זה נגמר אז ברור שלא. יש לך עוד המון יתרונות על נשים והנה עוד כמה מהם: אתה לא צריך להיסחב עם תיק קטן לכל מקום, אתה לא צריך לקחת גלולות באופן קבוע כדי למנוע היריון, אם אתה רווק בן 35 זה נורמלי, אם אתה נשוי בן 25 זה נורמלי, שיחות טלפון יכולות לקחת לך פחות מחמש שניות, מוסכניקים לא מנסים לסחוט ממך עוד כמה מאות שקלים והבוסים שלך מסוגלים לפרגן לך ולקבל בהבנה את העובדה שחודש שלם תצא מוקדם או תגיע מאוחר לעבודה רק בגלל המונדיאל. ואם חס וחלילה פספסתי משהו אתה כבר יודע איפה צריך לכתוב לי.

עוד בערוץ הגברים: