דיבור ישיר (תמונת AVI: mako)
"הפנטזיה שלי צנועה - לעשות מוזיקה ולהתפרנס מזה בכבוד". אביהו שבת | תמונת AVI: mako

מה השריטה שלך?
אני חולה על פלייסטיישן, יכול להעביר שעות בלי להרגיש, משחק פרו עם החבר'ה ואם אני לבד אז יורה בכל דבר שזז.

מה המקצוע הכי גברי בענייך?
אני חושב שאינסטלטור, כי עד היום לא שמעתי על אינסטלטורית.

במה אתה דומה לאבא שלך?
דבר ראשון ויזואלית אנחנו מאוד דומים, אפשר לראות מתמונות ילדות של אבא שלי, וגם ירשתי ממנו את הפלטפוס, אבל ברצינות אנחנו מאוד דומים באופי שלנו וכל המשפחה אומרת כל הזמן שיש לנו את אותם היציאות וההומור.

על מה עוד לא סימנת וי ואתה חייב לנסות?
יש לי אהבה גדולה מאוד לשיר באנגלית, כל הופעה אני שר שניים - שלושה שירים באנגלית ואני רוצה להוציא פעם אלבום של חומר מקורי באנגלית.

מה הייתה העבודה הכי קשה שעשית בחיים שלך?
היו לי הרבה עבודות קשות בחיים, אבל עבודה קשה באמת אני חושב שזו דווקא עבודה נפשית ולכן נראה לי העבודה על האלבום הראשון היא הכי קשה, לחפש חומרים כל הזמן, זה מאוד מתיש.

ספר לי על רגע שיא בחייך
בעונה האחרונה של רוקדים עם כוכבים, אחותי שרה שיר ואני רקדתי לצליליו, זה היה מאוד מרגש, כי אני יודע מה זה בשבילה ומאוד התרגשתי גם לשמוע ולראות אותה שרה ותוך כדי לשמור על הריקוד שאני לא מבין בזה יותר מדי, זה היה רגע שיא.

מתי פעם אחרונה נכנס לך משהו לעין?
כשסבא שלי נפטר לפני ארבעה חודשים, היינו מאוד קרובים, אני אפילו קרוי על שמו, אברהם אבהיו שבת. אז מבחינתי זה היה רגע קשה מאוד.

מה הפנטזיה שלך?
הפנטזיה שלי צנועה, אני לא רוצה הרבה רק להמשיך לעשות מוזיקה ולהתפרנס מזה בכבוד. וכל מה שבן אדם אחר היה רוצה, בית ומשפחה. לא צריך יותר מזה.

יש לך בגד מזל שאתה לא זורק?
האמת שיש לי סדרה של תחתונים בצבעים מוזרים שתחתונים לא מגיעים בהם בדרך כלל, תחתון בצבע ירוק או כתום, זה מאוד מכוער, אבל אני מרגיש שזה מביא לי המון מזל, אני מנסה תמיד לתאם עם הכביסה שלאירוע חשוב יהיה לי תחתון מזל זמין.

איזה דיסק רץ לך עכשיו?
לפני חצי שנה גיליתי את האלבום של שירי מימון ושמעון בוסקילה, מאז הוא רץ אצלי בלי הפסקה, אני חושב שזה שילוב קולות מדהים.

מה הדרינק שלך?
טקילה פטרון, בגדול אני לא אוהב לשתות, פעם הייתי שותה יותר, אבל זה נעלם לי, בכל מקרה אם אני כבר שותה, אז איזה שני שוטים של טקילה פטרון באים ממש טוב.

מה אתה מעשן?
מלבורו לייט.

מה הכי שווה בלהיות גבר?
נראה לי שהעובדה שאנחנו לא עוברים תשעה ירחי לידה זה הפלוס הכי גדול כי זה נראה לי דבר לא פשוט בכלל.

מה נשים צריכות לדעת על גברים?
שאנחנו מאוד קלים ופשוטים להפעלה, ולדעתי הן לא יודעות את זה.

איזה בחורות אתה אוהב?
אין לי סוג אחד של בחורות שאני אוהב, אם אני מביט אחורה על הקשרים שהיו לי אז הם מאוד מגוונים, אם זה בלונדינית, מולטית, מלאה, רזה... מה שבטוח, היום אני אוהב רק את חברה שלי.

איזה תכונה נשית מוציאה אותך מהכלים?
גולדיגרית, זה אומנם לא קרה לי אישית אבל לפעמים אני רואה נשים עם גברים עשירים שיוצאות איתם רק בשביל הכסף שלהם וזה פשוט דוחה אותי.

מה אתה אוכל?
המאכל שאני הכי מטורף עליו ולא משנה מתי אני מוכן לאכול אותו זה הסביח של אימא בשישי בבוקר, אבל בגלל שזה קורה רק בשישי אני מוכן להתענג גם על סטייק אנטריקוט מדיום.

גמר רוקדים עם כוכבים, 2012 - אביהו שבת (צילום: ראובן שניידר )
"רוקדים עם כוכבים נגמר, אני חייב להיכנס שוב לכושר" | צילום: ראובן שניידר

באיזה פאב/בר אפשר למצוא אותך?
אם אני יוצא כבר אז באיזה בר שכונתי שנקרא נביאים, בירמיהו, הוא לא רועש מדי ולא שקט מדי, בכיף מעביר שם איזה שעתיים.

איזה ספורט אתה עושה?
בגדול כרגע אם אני יורד עם הכלב לטיול והולך מהר מהרגיל זה הספורט בשבילי. אבל הייתי רוצה להיכנס למשמעת ספורטיבית, מעולם לא הייתה לי משמעת כזו ועכשיו נגמרה רוקדים עם כוכבים ואני חייב להיכנס לכושר שוב, אולי נצטרף לאיזה מכון כושר בקרוב.

איזה חיית מחמד אתה מחזיק?
יש לי כלב בן שנה שקוראים לו טאז, הבאנו אותו הביתה מהמכלאה, רצו להרדים אותו, הוא גם היה מופרע קצת אז הוא עבר אצלנו שיקום, זה עלה לי בלהחליף סלון שהוא קרע לגזרים, אבל אני אוהב אותו מאוד היום וכיף לנו יחד.

מה החפץ הכי דבילי שאתה מחזיק?
יש לי צפרדע מעץ שמחזיקה מקל. כשמעבירים את המקל על הגב שלה, החיכוך יוצר צליל של קרקור, זה חפץ בלי שימוש כלל אבל הוא מזכיר לי טיול משפחתי בתאילנד שכל כך נהניתי בו.

על מה אתה נוהג?
על מיצובישי פג'רו קינג.

מה התחביב הכי גברי שלך?
אני חושב שלתקן דברים, אם נהרס משהו בבית, אפילו אם אני לא יודע איך לגשת לזה בכלל אני מוציא כמה כלים ומתחיל לפתוח את העסק. לרוב יש אפילו הצלחות.

לאן אתה טס?
ניו יורק, גם כי נולדתי שם ואני מבקר שם הרבה, ובעיקר אני מאוהב בריח הזה של ניו יורק. יש שם ריח של משהו אחר, כמו שיש לתל אביב ריח משלה, רק הרבה יותר גדול. זה מקום מדהים בעיני.

מה גורם לך אושר?
|המשפחה שלי, החברה, הכלב והחברים, אני מבלה המון בחיק המשפחה, כול סופ"ש מוקדש רק להם, אם זה שישי בצהריים סביח ואז בערב קידוש אצל אימא, ממש יום עבודה לקיבה.

מה אתה הכי שונא?
שקרים, חוסר אמינות וצביעות בין גבר ואישה ובכלל בין אנשים.

על מה אתה עובד בימים אלה?
אני מוציא סינגל שנקרא "מבין אחרות", הוא מהאלבום החדש שלי, זה שיר שאני מאוד אוהב, שמעתי אותו בתור סקיצה ששלחו לי ואמרתי לעצמי שהוא חייב להופיע באלבום לא משנה איך. חוץ מזה אני מופיע בזאפה הרצליה ביום שישי 24.8. זו הופעה שנייה שם, הייתי לפני חודש, כל כך נהניתי שאני חוזר לעוד אחת.

>> שלום מיכאלשווילי: "נשים, אתן לא יודעות שום דבר על גברים"