מלכה לבנה לפרש שחור

בר VS גלפנד (צילום: KIRILL KUDRYAVTSEV, GettyImages IL)
בר היקרה, אני כותב לך בתקווה שתאשרי אותי בפייסבוק. שלך, בוריס | צילום: KIRILL KUDRYAVTSEV, GettyImages IL

מסכן בוריס גלפנד. עד לפני שבועיים אף אחד מלבד אשתו לא היה מבדיל בינו ובין המאבטח בסופר, והיום הוא כבר נכס לאומי. מגויס לטובת האינטרסים הציוניים, טובת המדינה ויחסי הציבור של ח"כיות עם תקציב יחסי ציבור מוגבל. אחרי שנים של אימונים מפרכים, מאות זוגות של גרביים בסנדלים ופנטזיות על מלכים לבנים, נאלץ רב האמן להתמודד עם אתגר שמעבר ליכולותיו: לא עוד שבועות ארוכים של משחק באקווריום שקוף, לא מלחמת מוחות חסרת רחמים, אפילו לא ניסיון להבין אם באמת קוראים לאלוף ווישוונתאן אנאנד או שהוא סתם מסתלבט עלינו. קרב ראש בראש עם בר רפאלי, לא פחות.

הפרלמנטרית המצטיינת, ציפי חוטובלי, עוררה השבוע סערה כשערכה השוואה בעמוד הפייסבוק שלה בין יקיר האומה החדש לדוגמנית מספר אחת, בה הגדירה מחדש את ערכי הגיבור הישראלי. בלונדיניות לוהטות בלי רזומה של מכונת קפה אנושית בקריה- אאוט, חנונים ממושקפים עם תסרוקת "השעון לא צלצל ואני מאחר לשיעור טריגונומטריה"- אין. במשחק הגמר לפחות היה קרב שקול, סיכוי להפתעה, אבל מרגע שבר יורדת לחוף זה שח-מט. נו מילא, לפעמים בחיים, כמו על הלוח, צריך להקריב כדי להתקדם. כי לא צריך להיות רב אמן כדי לדעת שעדיף להפסיד מלך מאשר להיות חבר של ציפי בפייסבוק.

סייבר וורז

מתעד צילומי מסך וקבצים (צילום: AP)
אמאל'ה, יש חומייני במחשב | צילום: AP

האמת? די מבאס שדה הקרב העולמי החדש. את מה שהיו עושים פעם מטוסי הקרב, יחידות העילית וגורמי מודיעין עלומים תחת סכנת חיים בעורף האויב, מבצעים היום לוחמי סייבר מחדר ממוזג ומלא בפחיות קולה ריקות ושאריות של שקיות צ'יפס, כשהסיכון היחיד הנשקף להם הוא התקף כולסטרול. "להבה", הווירוס המתקדם שנחשף השבוע כאחראי לפגיעה משמעותית בתכנית הגרעין של אירן ובחדירה למדינות רבות נוספות, הוא עוד הוכחה לכך שהחנונים השתלטו רשמית על העולם, ושבמלחמה הבאה הסכנה הגדולה לעורף תהיה טוסטר אובן שהותקף על ידי תולעת. תתחילו להתכונן, כך תיראה בעתיד סצנה דרמטית מתוך "פלאטון 2":

מקלידן קרבי: "קודקוד, כאן דיאבלו, אני תחת הפגזת ביטים כבדה. מבקש סיוע"

פיקוד: "דיאבלו מקודקוד, שלילי. נפל לנו הראוטר. תפוס מחסה מאחורי חומת האש והמתן להוראות נוספות"

מקלידן קרבי: "קודקוד, הדפדפן שלי תחת אש בינארית כבדה...מוכרח להעלות מחדש"

פיקוד: "שלילי. תמשיך ללחוץ F5, סיוע אווירי ישלח אליך במייל בקובץ זיפ. אנחנו לא נאבד אותך"

מקלידן קרבי: "קודקוד!!! תמסרו לחברי הרשת שלי שאני אוהב אותם...אני מוריש להם את המכשף שלב 60 שלי. הסיסמא היא..."

פיקוד: "דיבאלו, האם שומע? דיאבלו?!?"

הדף שאליו הגעת אינו קיים עוד...

דברים שקורים פעם בארבע שנים

ספרד זוכה ביורו (צילום: Laurence Griffiths, GettyImages IL)
יש! חודש בלי להוריד את הזבל | צילום: Laurence Griffiths, GettyImages IL

הנה זה מגיע: התירוץ המושלם לדחות כל מטלה, התחייבות או הבטחה שהענקתם למשך חודש קסום אחד. אחרי הכל, אמרו כבר חכמינו: פיקוח יורו דוחה הכל. בוודאי שזה חשוב לנסוע להורים שלהן, אבל הם הרי יהיו כאן גם בשבוע הבא. אבל פולין ויוון? מי יודע מתי הן שוב ייפגשו. חסר חלב במקרר? זה היה או זה או הבירות, מה חשוב יותר? במהלך התקופה הזו ייצא לכולכם להישבע שזהו, מבטיחים, פעם בארבע שנים הרווחתם קצת התחשבות, ואחר כך הכל עליכם. רגע לפני שתספרו את אותו הדבר גם על ווימבלדון, האולימפיאדה וליגת הקיץ בכדורגל חופים.

מי התגעגע לדודה אסתר?

מדונה בוומבלי. 20 ספטמבר 08 - 3 (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
ועכשיו: "בלבלי אותו" אנפלאגד | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

פעם עוד היינו מתרגשים כשמדונה הגיעה לבקר, אבל היום כשהיא כבר אסתר משלנו, זה נהיה קצת מעיק. כיאה לישראלית טובה בנסיעה לחו"ל היא הביאה לכאן את כל מי שרק אפשר: הילדים, הרבנים, הרקדנים, הכפילות ואת השעשוע הלילי התורן, שמשקיף על הכל מהצד. כמו בכל ביקור משפחתי בתחילה כל המפגש נראה נורא נחמד, אבל כעבור כמה ימים של פפראצי אין סופי וחזרות שלא מאפשרות מנוחה לתושבי רמת גן רבתי, המועקה כבר ממש בשיאה. אחרי שתגרוף כאן קופה בליל חמישי ותשתטח על כל מקום שחשוד כמכיל צדיקים, היא תתעופף מכאן להמשך עיסוקיה. ואז, כמו תמיד, שוב נתחיל להתגעגע.

האלפיון העליון

חייל צנחנים מסתכל על שטרות (צילום: עודד קרני, פז"ם)
מול ים או כתית? דילמה | צילום: עודד קרני, פז"ם

משרתי הסדיר בצה"ל קיבלו השבוע בשורה משמחת במיוחד. אחרי שנים ארוכות שבהן משכורת חייל הסתכמה בפלאפל פלוס שתייה בתחנה המרכזית, הכריז משרד הביטחון על תכנית חדשה שתעלה את שכר החיילים במאות אחוזים באופן הדרגתי משנה לשנה. הצד הטוב של העניין הוא שעכשיו המינוס בבנק יקטן ותוכלו להסתמך קצת פחות על ההורים, הצד הפחות טוב הוא שהמימון לגידול בשכר יילקח מהמענקים שמגיעים לכם בשחרור. קצת מבאס, אבל לא ביג דיל, בסך הכל תתרגלו לא לסגור את החודש קצת יותר מוקדם מהרגע שבו זה יקרה בכל מקרה.

מחשוף הזהב

קריסטין סטיוארט קאן (צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL)
רגע, יש לך בעיה עם זה? | צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL

עם כל הכבוד לפסטיבל הסרטים המפורסם בעולם שהסתיים השבוע, בשורות גדולות לא יצאו לנו ממנו. כמה סרטי פעולה מאכזבים, כמה סרטים עצמאיים מפתיעים והפרס הגדול לסיפור אהבתם של צמד פנסיונרים. אבל גם אם אף סרט גדול לא ייצא השנה מקאן, לפחות התחרות הלא רשמית של הפסטיבל המשיכה לספק את הסחורה. על פרס מחשוף הזהב התחרו השנה מיטב הכוכבות של הוליווד מקריסטין סטיוארט דרך נעמי ווטס ועד דיאן קרוגר. וכמו שלימדו אותנו בתחרות מלכת היופי: כולן היו יפות, כולן חשופות, אבל רק אחת יכולה לזכות. נתראה שוב על אותו השטיח בשנה הבאה.

>> בשבוע שעבר רצינו להכריע: מי יותר סקסית - בר או קים?