החורף בעיצומו ואתם נרקבים בבית, זה בסדר, גם אנחנו. אבל כדי לא לשכוח את החשיבות של פיתוח הגוף אספנו כמה מהשרירנים הכי מוזרים בעולם שעשו הרבה רעש לאחרונה. סיפורים קורעי לב, ננסים ענקיים ובני 60 שלא הייתם רוצים לפגוש בסמטה חשוכה, הכל מבלי לזוז מהכיסא.

האיש החזק ביותר שתפגשו – סי טי פלאצ'ר

סי.טי התפרסם ברשת האינטרנט דרך הסיפור המדהים שלו, הוא בן 50 ואחד הענקים הכי צנועים שתפגשו כיום. כילד חונך בחינוך דתי הדוק, אביו היה מטיף דתי שבין היתר היה מכה אותו 'בשביל הספורט' לדבריו. סי.טי. שגדל בשכונת פשע ידע שבשביל לשרוד הוא צריך להיות ענק אז הוא החל להתאמן כשכל מה שהוא רצה זה להיות המפלצת הכי גדולה בעולם והוא אכן הצליח, כאשר בקריירה שלו שוכבים יותר מעשר אליפויות עולם, אבל עם הגודל וההישגים סי.טי. מספר שהוא גם היה אחד אחד האנשים הכי יהירים וחוצפנים שהוא הכיר.

כשהוא הגיע לשיא משקלו, באזור ה140 קילוגרם של פחד, סי.טי. חשב ששום דבר לא יכול לעצור אותו, הוא היה אוכל ומתאמן ללא הפסקה עד שביום אחד בשנת 2005 הוא הובהל לבית החולים לניתוח חירום, ניתוח לב ליתר דיוק כי הגודל והמעמסה היו פשוט קיצוניים מידי. באותו רגע חייו השתנו, הוא התחיל להוריד משקל והגיע למשקל שפל של מתחת ל90 קילוגרם. לקח לו שנתיים לחזור לגודלו אבל הפעם הוא הרבה יותר צנוע ומאמן אחרים שאין דרך קלה, רק עבודה קשה והרבה צניעות הן המתכון להצלחה.

מלך המתח

בספטמבר האחרון, הועלה לרשת האינטרנט סרטון קצר יחסית שעשה באזז עצום, זה היה הרגע בו העולם הכיר את פרנק מדרנו, בחור די רזה שהדהים את העולם ביכולות הגופניות המטורפות שלו. אולי אין לו ידיים בהיקף של הראש שלכם אבל אני בספק אם פגשתם בחייכם אדם חזק כמותו. פרנק, אשר מתגורר בקליפורניה מתאמן כבר שנים בכל תרגיל אפשרי שעובד כנגד משקל הגוף של עצמו. עם האימונים וההתמדה הגיעו התרגילים המסובכים ואז הסרטונים אשר זיכו אותו בתואר "מלך המתח" הבלתי מעורער. מעניין שדווקא הדיון הציבורי סביבו הפך לוויכוח אחרי שהתברר כי הוא טבעוני לחלוטין כבר כמה שנים, מה שלא משפיע על כוחו הבלתי נתפס. אז נתחיל איתו בחימום קל ונמשיך עם עוד כמה שרירנים שסחפו אותנו ברשת.

אקדח ראשון ביסודי - סיפורו של קאלי

בדומה לסי.טי, גם קאלי בא ללמד אותנו לקח על החיים, מי שגדל בשכונות פשע קשות והחזיק את האקדח הראשון שלו כבר בבית הספר היסודי עבר מהפך ענק בו האימונים פשוט הצילו לו את החיים ועד היום מזכירים לו איפה עליו להיות - בצד הנכון של עולם החוק. קאלי הדרדר לעולם הפשע לאחר שאחיו הבכור נהרג, הוא התחיל להסתבך מבחינה כלכלית ומצא את הכסף הזמין רק דרך ביצוע מעשי שוד. הפתרון הקל הזה שלח אותו ל11 שנים בפנים או כמו שהוא מגדיר את זה "בזבוז הזמן הכי גדול שהיה לי בחיים".

קאלי הקדיש את כל הזמן שלו בכלא לאימונים והפך למפלצת שכל היום רק אוכלת ומתאמנת. קאלי מספר על כך שמפקד הכלא החליט יום אחד לקחת לו ולשאר חבריו את המשקולות כי הם פשוט נהיו גדולים מידי, אז במקום להשבר הם החלו לאלתר ולעשות כושר כשאסירים אחרים משמשים אותם בתור משקולות. כיום קאלי מסתובב בין מוסדות של נערים בעייתיים ובתי ספר עם בעיות אלימות קשה בשביל להסביר שזה פשוט לא שווה את זה, ממקור ראשון. עם מעל ל16 מיליון צופים בסיפור שלו, כנראה שקאלי יודע על מה הוא מדבר.

סבא שלי גיבור

באדיבילדר בן 60 (צילום: huffingtonpost.com)
באדיבילדר בן 60 | צילום: huffingtonpost.com

התמונה הבאה שהופצה ברשתות החברתיות במהלך השנה האחרונה עשתה רעש גדול כאשר מפתח גוף בן 60 הציג לעולם גוף שילדים בני 20 לא מגיעים אליו גם בחלומות שלהם. מדובר על אנדרס צ'אלין, יליד שוודיה שהחל לעסוק בפיתוח גוף כבר בגיל 12 בשביל לשפר את יכולות הג'ודו וההאבקות שלו. כנראה שמר צ'אלין פשוט יודע לשמור על מסגרת ולא החמיץ שום אימון במשך 48 שנה, מה שמסביר את הגוף המטורף שהוא מתחזק בגילו, מאחורי צ'אלין ישנה קריירה מפוארת עם עשרות הישגים ותמונות שער בעשרות מגזינים, עד היום הוא מתחרה פעיל במר אולימפיה, בהתחשב שהתחרות הראשונה שלו הייתה ב1969, הוא כנראה מתחרה יותר זמן ממה שאתם חיים בכלל.

השרירן הקטן

אדיטיה 'רומיאו' דב נפטר לפני כשנה בגלל סיבוך בריאותי, אבל במותו הוא היה אגדה כאשר הגמד הודי שגובהו 84 סנטימטר בלבד החליט בחייו שהגודל באמת לא קובע והחל להתאמן בפיתוח גוף בגיל 20. רומיאו הוכתר על ידי ספר השיאים של גינס כמפתח הגוף הקטן ביותר בעולם והאמת שלמרות שאולי לא רואים את זה עליו אתם חייבים לתת כבוד לאדם שהצליח להרים 4.5 קילו כשכל משקל גופו עומד על 9 בקושי.

ריקוד המכונה

כנראה שכשאתה מבלה הרבה מאוד זמן במכון הכושר אתה לא רק מפתח שרירים אלא גם מקצועיות להשתמש במכשירים, השרירן הבא מדגים את מה שהוא הכין ל"רוקדים עם שרירנים":

האמת, שאם כבר הזכרנו ריקוד, אז השנה כבש ואדים סקורניאקוב את הרשת כאשר המופע שלו צולם בתחרות בסנט-פיטסבורג, מפתח הגוף הרוסי הוא בחור עם חוש הומור מפותח למדי והוא החליט שנמאס לו לעלות עם כל הפוזות הרגילות והמשעממות שעושים בדרך כלל בתחרויות האלה אז הוא פשוט הפתיע בריקוד שאיש לא התכונן אליו לצלילי מחזורת השירים הרוסית היותר אינפנטילית ששמענו, ושמענו.. בכל מקרה, אי אפשר לומר שאין לו את חוש הקצב. ואדים, הבמה שלך:

 >>> צפו: התחמקו מכדורי המתנקשים