חבורה של ילדים בני עשר בלבד הפכו לגיבורי היום בממלכה הבריטית. הכל החל כאשר חבורה של גברים חמושים שדדו חנות תכשיטים. הנערים ששחקו קריקט במגרש סמוך שמעו את הרעש מהחנות, לא חשבו פעמיים ורצו למקום. השודדים לא התרשמו בהתחלה, אבל האמיצים הקטנים תקפו את השודדים, וכשהם ניסו לברוח גם רדפו אחריהם.

אחד מהשודדים הצליח להימלט,אך השני מצא עצמו כפות ומדמם על הארץ. כמובן שהיה מי שגם תיעד את המעצר המרשים, וכל שנשאר למשטרה המלכותית לעשות זה לקחת את החשוד לתא המעצר. זהותם של שאר החשודים ידועה וגם הם יתפסו בקרוב, כך לפחות הכריז דובר המשטרה.

טוורקינג מיני מדי

אין לנו מושג למה, אבל הטוורקינג נחשב לריקוד מיני מדי עבור משטרו של פוטין. השבוע, הריקוד הנועז הזה עלה ביוקר לחבורה של צעירות רוסיות שרק רצו להעלות סרטון ויראלי ליוטיוב. השבוע גזר בית משפט בדרום רוסיה עונשי מאסר קצרים על אותן צעירות, בעיקר משום שהן עשו זאת לצד האנדרטה למלחמת העולם השנייה. רוסיה תחגוג בחודש הבא 70 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית מה שהפך את הנושא הזה לרגיש במיוחד. גזר הדין כלל 15 ימי מאסר לבת 19 ו-10 ימים לעוד שתי צעירות בנות 20. בסרטון ניתן לראות את הצעירות מנענעות את הישבן בצורה די מרשימה, ועל פי התביעה מדובר בעבירה חמורה והן נמצאו אשמות ב"חוליגניות". מעניין ששתיים מהן, שהפגינו ביצועים מרשימים, לא יישלחו למאסר בשל בריאותן.

נראה שהריקוד הסקסי כל כך עצבן את הרוסים שהתביעה הודיעה כי בכוונתה להגיש כתבי אישום גם נגד ההורים של קטינה שהשתתפה בריקוד בשל "כשלונם לחנך את ילדתם". זה המקום לציין שזו לא הפעם הראשונה שהטוורקינג מגיע לבית המשפט הנכבד ברוסיה. רק לפני שבוע נפתחה חקירה נגד בית ספר לריקוד בעיר אורנבורג, אחרי שבסרטון שעלה ליוטיוב נראות נערות לבושות כדבורות רוקדות טוורקינג במין פרשנות סקסית לסיפור של פו הדוב. הכל בגלל ריקוד קטן.

האם השוטרים דחפו את הגנב מהחלון?

גנב קופץ מחלון (צילום: youtbe)
אחת מהתמונות היותר מתונות מהאירוע | צילום: youtbe

גם האירוע הבא התרחש בממלכה, והפך לוויראלי אחרי שתמונות מזעזעות פורסמו ברשת. מפרטי האירוע עולה כי אדם כבן 60 נכנס לחנות בעיר לונדון, שם ניסה לגנוב מספר פריטים. לא ברור מה קרה שם אבל לפתע החלו צעקות והאיש נראה כשהוא עף דרך החלון בקומה השנייה למדרכה. כתוצאה מהנפילה הוא נפצע קשה ופונה לטיפול רפואי. זמן קצר אחרי שתמונות מהאירוע עלו לרשת, החלו להופיע עדויות בפייסבוק וטוויטר, שם טענו אנשים שהיו עדים לאירוע שהם שמעו צעקות של "שוטרים או שומרים" שרדפו אחרי החשוד. אחד מהם טען שהוא ראה איך הם דוחפים אותו דרך הזכוכית. "שמעתי צעקות ואז ראיתי את האיש שוכב על המדרכה. הייתה שם שלולית רצינית של דם", סיפר עד לאחד מערוצי התקשורת. דובר במשטרה טוען שהאיש ניסה לברוח, טיפס על החלון ומעד.

9 הוצאו להורג, אחת ניצלה בדקה ה-90

מזה מספר חודשים ישנה תקרית דיפלומטים חמורה בין מספר מדינות מערביות, בהן גם אוסטרליה, לבין אינדונזיה. זו עצרה מספר חשודים בגין שימוש בסמים. מה שאומר עונש מוות על פי החוק המקומי. כל הניסיונות למנוע את עונש המוות נכשלו השבוע, אחרי שהם הוצאו להורג על ידי כיתת יורים. על פי דובר משרד החוץ האינדונזי, חייה של אחת מהחשודות ניצלו רגע לפני ההוצאה להורג אחרי שהוחלט להעניק לה חנינה.

המבריחים אכלו את הסמים כי נגמר להם האוכל

חבורה של מבריחי סמים ניסו לחצות את האוקיינוס האטלנטי עם יאכטה עליה העמיסו קוקאין בשווי 200 מיליון דולר. הבעיה שמרוב סמים לא נשאר הרבה מקום לאוכל ומים, ואכן המצרכים הבסיסיים נגמרו באמצע הדרך. המבריחים היו כל כך נואשים, שאחד מהם פתח את אחת מחבילות הקוקאין והחל לאכול את המוצר היקר. לא ברור אם זה השביע את הרעב של הבחור, מה שכן ידוע זה שהוא היה מסטול רצח בזמן שאנשי החוק פשטו על הספינה. זה גם עלה לו ולחביו המבריחים מאוד ביוקר, חוץ מהקטע הפיננסי וסביר להניח שגם הקטע של ברון סמים עצבני, כאשר בית המשפט גזר עליה שמונה שנות מאסר.

האם הכי מפורסמת בבולטימור

בולטימור בוערת בימים האחרונים באחרי שהמשטרה בארה"ב ירתה למוות בעוד צעיר שחור. כתגובה יצאו רבים למסע זועם של ביזה והרס, ואם אחת זיהתה שבנה הצטרף למתפרעים ואף צולם כשהוא זורק אבנים על שוטרים. היא לא חשבה פעמיים, יצאה לחפש אותו ודרשה ממנו לחזור לבית. כשזה סרב היא פשוט פוצצה אותו במכות ואת הקללות נאלצנו לצנזר. "הלוואי וכל ההורים היו אחראים ככה לילדים שלהם", אמר מפקד משטרת בולטימור אחרי שהתקרית פורסמה בכל הערוצים הגדולים.

הרוצח קעקע על המצח את המספר הלא נכון

ניקו ג'נקינס (צילום: wikipedia.org)
לא מבריק | צילום: wikipedia.org

ניקו ג'נקינס הוא רוצח אכזרי, חסר רחמים וגם מפחיד למראה בגלל כל הקעקועים שעל גופו. השבוע הבחור הגיע לבית המשפט והמראה שלו, מפחיד בדרך כלל, גרם ללא מעט אנשים לפרוץ בצחוק ולגחך. ניקו החליט לקעקע את מספרו של השטן, 666, רק שבגלל הנסיבות הוא עשה את זה הפוך ורשם את המספר 999. על זה נאמר אופס גדול.

מפגין בסגנון מייקל ג'קסון

"הם פשוט פושעים, לא מעבירים שום מסר ורק גונבים", את הדברים אמר השבוע נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על המתפרעים מבולטימור. ואכן רובם הפכו את העיר לשדה קרב של ממש. רק שמפגין אחד חריג תועד על ידי התקשורת המקומית, כשהוא מעביר את המחאה שלו בסגנון מעט שונה, רגוע יותר, אם תרצו חביב הרבה יותר. הוא יצא לעיר ופתח בסדרה של ריקודים בסגנון מייקל ג'קסון. אפילו השוטרים הקשוחים והעצבניים נתפסו מתעדים אותו בטלפון שלהם כשהם מחייכים.