אלפא גולייתא (צילום: מולי גומא)
הג'ולייטה של אלפא רומיאו, שחורה וסקסית | צילום: מולי גומא

רגע לפני פתיחת השערים בשדרות רוקח לקהל הרחב שיכתת רגליו מרכב לרכב על מנת להתרשם ממכוניות העתיד הקרוב ולזכות במגעה של פיסת פח פנויה, קפצנו לאירוע טרום הפתיחה של אוטומוטור 2010, כדי להציץ ולראות את הרכבים הבאמת מעניינים שיוצגו בתערוכה.

והנה כמה מהכוכבות בהן פגשנו לראשונה במפגש אינטימי בארבעה פנסים:

ה-ניסאן GT-R, מי שנחשבת למכונת הביצועים הטובה ביותר, התייצבה על המדשאה בצבע לבן מתריס. לידה ניצבה אינפיניטי M37 שחורה בדורה השלישי, רכב היוקרה בעל מנוע V6 בנפח 3.7 ליטר ו-330 כוחות סוס. ואיך אפשר ללא הג'ולייטה של אלפא, אחת מהמכוניות היותר חשובות בתערוכה? ואכן, קשה להתעלם מהעיצוב הכל איטלקי שלה במיוחד כשהיא עוטה צבע שחור סקסי.

איטלקייה נוספת היא הפיאט 500 אבארת', שתככב בתערוכה בחליפת הראלי שלה וכמה שהיא קטנה ככה היא קרבית ורועשת. מהצד השני של המתרס תפגשו את הרכב החשמלי החדש של מיצובישי – i-MIEV, בעיצוב חמוד אה לה סמארט אבל שימושית הרבה יותר וחסכונית אפילו עוד יותר.

מכונית תצוגה מעניינת של סיטרואן ה- c metisse עולה לראשונה לארץ ישראל. מדובר במכונית בתצורת קופה ומנוע היברידי והנעה כפולה בשילוב של דיזל וחשמל בעיצוב עתידני הכולל את מאפיין עיצובי מיוחד - דלתות השחף.

KTM אשר מוכרת לנו מעולם הדו גלגלי, מפתיעה בתערוכה עם ה-X-BOW, מכונית ספורט אמיתית עם מנוע מבית היוצר של אאודי ויש סיכוי שאפילו נראה אותה על כבישי ארצנו בקרוב.

כשב.מ.וו מחדשת זה תמיד מעניין, ובתערוכה השנה יהיו הרבה חידושים מבית היוצר הגרמני. ביניהם ה- X1 רכב הפנאי שמהווה למעשה אח קטן ל-X3, סדרה 5 החדשה ומתוך הסדרה, מכונית עם הרבה כבוד: ה-GT5 .

וכמובן שהמסורת מחייבת גם מופעים שמהווים חלק משמעותי בתערוכה. גם השנה נזכה לראות את כלי השטח המגניבים מתבוססים בבוץ, מתגברים על מכשולים וקופצים קפיצות-על מרשימות. אנדרנלין לא יהיה חסר שם.

>> היחידות הצבאיות הכי קשוחות בעולם