משלוח של סכום כסף מזומן (או שם קוד "ברינקס" אם זה עושה לכם סדר) הותקל בשבוע שעבר בדרום אפריקה במהלך נסיעה – וכל התקרית המבהילה תועדה כולה במצלמת לוח המכוונים של הרכב המשוריין.

דובר תחנת משטרת פרטוריה, העיר בה ארע נסיון השוד, אישר לאחרונה את כל פרטי האירוע שהתרחש  ב-22 באפריל, ובסוף השבוע האחרון רשויות האכיפה אישרו לפרסם את הסרטון מתוך המכונית, וידאו נדיר שמעניק הצצה מצמררת אל הסיכון המגולם בעבודה של שליחי כסף מזומן במדינה.

בתיעוד אפשר לראות את הנהג והמאבטח נוסעים ברכב הממוגן כשלפתע רכב עם חמושים נצמד אליהם ופותח עליהם באש. באותו רגע הנהג לחץ על דוושת הגז וניסה להימלט מהמקום. "הם עומדים לירות עלינו", הוא נשמע לפתע אומר רגע לפני שחלף על פני החמושים שירו לכיוונו.

שניות לאחר מכן הנהג הגיש למאבטח את הטלפון הנייד שלו ואמר לו: "תתקשר לרובי. תתקשר לג'וש. תשאל אותם איפה הם", ובסופו של דבר הרכב עצר בצד הכביש, הנהג יצא החוצה - אבל לא לפני שלקח איתו את הנשק האוטומטי שלו.

בריג ויש ניידו, דובר כוחות המשטרה הלאומיים, התייחס לתקרית ואמר שהמעורבים הההיתקלות היו שליחים של בנק CIT המקומי. "החשודים פתחו באש אל עבר הרכב בניסיון לגרום לו לעצור במהלך מרדף במהירות גבוהה", אמר קצין המשטרה. "צוות האבטחה הצליח לחמוק מהשודדים , אבל בסופו של דבר נאלץ לעצור את הרכב ולתפוס עמדות עד שהשודדים נמלטו. שום כסף לא נלקח במהלך התקרית ונכון לעכשיו אף חשוד לא נעצר".

הסרטון הפך כאמור ביממה האחרונה לוויראלי בטירוף עם עשרות מיליוני צפיות ביוטיוב, אינסטגרם וטוויטר – לצד אינספור תגובות ששיבחו את פועלו של הנהג. "הבחור לא נלחץ, לא צעק ואפילו לא מצמץ", כתב אחד המגיבים. "אין לו דם בוורידים, יש לו קרח!", וגולש אחר הגיב גם הוא לסרטון וכתב: "בדרום אפריקה, אם יורים עלייך בכביש, אתה יודע שכדאי להתקשר לרובי או לג'וש - כי כל אחד יודע שהם יעזרו לך יותר מהדבילים במשטרה".