אחת הסדרות הכי טובות ששודרו אי פעם, לפחות מבחינתנו, הייתה ללא ספק אוז - הסדרה שהביאה את סיפורם של עשרות אסירים בתוך כתלי אחד מבתי הכלא הקשוחים בארה"ב, כולל לא מעט סיפורי כנופית, סמים, אלימות ושאר אירועים שמאפיינים בתי כלא מהסוג הזה. הסיפורים והדמויות באוז תמיד הרגישו ריאליים, וחלק מקסמה הגדול של הסדרה היה התחושה שאנחנו הצופים קיבלנו סוג של הצצה חד פעמית אל החיים שאף אחד מאיתנו לא מאחל לעצמו.

אבל מה קורה כשהדמיון הופך למציאות? בבקשה: באירוע שהתרחש ב-16 בפברואר האחרון וצולם במצלמות האבטחה של בית הכלא cook בשיקגו נראות שתי כנופיות של אסירים בקרב מטורף שיצא לחלוטין משליטה; האירוע התרחש בשעה 9:30 בבוקר, כשעדיין לא ברור מה הצית את המהומה, ורק אחרי 2 דקות של לחימה ברוטלית הצליחו הסוהרים במקום להשתלט על האסירים המשתוללים.

 

כאמור, האירוע התרחש לפני כשבועיים, אבל רק בתחילת השבוע פורסם הסרטון הקשה של תיעוד האירוע שבסופו נפצעו שניים מהאסירים באורח קשה והועברו לטיפול בבית החולים המקומי. אסירים אחרים סבלו מחבלות קשות וטופלו בתוך בית הכלא. בדרך נס, האירוע לא הסתיים במוות של אף אחד מהאסירים, ו-16 מתוך המעורבים באירוע הקשה הועמדו למשפט וגזר הדין (הנוסף) שלהם יתברר בקרוב.