אישה תושבת טאיוואן הלכה רחוק מאוד כדי להגן על בנה מפני נגיף קורונה – והצליחה בענק. הונג לינג שיאנג, מעצב שיער מהעיר גאושיונג שבדרום המדינה, סיפר לאחרונה לכתבים מקומיים את השתלשלות העניינים לאחר שאותה אם צעירה נכנסה אליו למספרה עם בנה בן ה-15.

"היא אמרה לי שהיא חוששת שבנה ידבק בנגיף הקורונה. אז מה היא עשתה? ובכן דרשה ממני לעשות לו תספורת מכוערת כל כך שהוא לא יעז לצאת מהבית מרוב בושה", סי שיאנג שכמובן נענה לדרישץ הלקוחה וסיפר את הנער בתספורת שמזכירה גבר קירח בגיל העמידה.

"בהתחלה הצעתי לה שאולי אני אכתוב לו על הראש Covid-19, אבל הגענו למסקנה שזה עלול רק לדרבן אותו לצאת ולהראות את זה לחבריו", הוסיף שיאנג, "אז בסוף החלטנו לעשות את הקרחת, ואני חושב שהאם יצאה מרוצה מאוד. הילד כמעט בכה כשסיימנו".

מעצב השיער העלה מאוחר יותר את תמונות ה"לפני-ואחרי" לחשבונות המדיה החברתיים שלו, שם הן עוררו תגובות לכאן ולכאן, כשמצד אחד היו גולשים שטענו כי התעלול גובל בהתעללות, בזמן שאחרים השתעשעו ממנו מאוד. בינתיים, האם הודיעה שהתספורת שבחרה לבנה "עשתה את העבודה".

למה מתכוונת האם? מתברר שלאחרונה דווח על התפרצות חריגה של קורונה בבית הספר של הנער עם עשרות נדבקים חדשים ומאות ילדים שאולצו להיכנס לבידוד, אך כאמור בן ה-15 לא נדבק ולא נפגע מכיוון שהוא התבייש לצאת מביתו עם התספורת וניצל מאותה התפרצות. מדהים, לא פחות.