מעוניינים לקיים יותר יחסי מין? ובכן, יכול מאוד להיות שתצטרכו לעבוד על האישיות שלכם. מחקר אוסטרלי חדש קובע כי גברים שמעוניינים לשפר את מאזן הכיבושים שלהם צריכים לפתח תכונות אופי מסוימות שכנראה לא יזיקו ולבטח יעזרו להם בנות המין השני.

על פי הדיווחים, חוקרים מאוניברסיטת קווינסלנד אשר בצפון-מזרח אוסטרליה קבעו כי "גברים מופנמים, מודעים לעצמם ויציבים רגשית" הם בעלי סיכויים גדולים יותר לקיים יחסי מין. המחקר שלהם מבוסס על סקר ענק בו השתתפו יותר מ-4,500 אנשים – ומתוכם 1,500 נשים.

ממצאי המחקר חשפו כי גברים אשר מאופיינים בתכונות שציינו כאן למעלה דיווחו על קיום יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מאלו שלא. ביאנקה רודריגז, פסיכולוגית קלינית מלוס אנג'לס אשר מתמחה בטיפול זוגי והחוקרת הראשית בניסוי, התייחסה לממצאי המחקר בראיון שקיימה עם פרסום התוצאות, וסיפרה כי הם מצביעים על כך שנשים נמשכות לתכונות האופי הללו יותר מלכל תכונה אחרת.

"נשים רוצות להרגיש בטוחות והן רוצות שיוקירו את הרגשות שלהן", אמרה רודריגז. "זה לא סוד שנשים נבונות ורגישות יותר מגברים בכל הנוגע לנעשה בחדר המיטות. מהבחינה הזאת, זה לא מפתיע שהן מחפשות איכויות מסוימות באדם שמדגישות יציבות נפשית וזוגית - או במילים אחרות: הן מחפשות מישהו שיישאר בסביבה".

המחקר גם הצביע על כך שתכונות האופי של הגבר השפיעו על תדירות יחסי המין שלו. לעומת זאת, תכונת האופי שהגבירה את הסבירות שאישה תגלוש עם גבר לחדר המיטות היא "נועם הליכות". סטיבן ווייט, חוקר מאוניברסיטת קווינסלנד, התייחס לממצאים בראיון לכלי תקשורת מקומי ואמר: "הממצאים שלנו מצביעים על כך שיש מגוון תכונות אופי בקרב גברים ושילובים מסוימים שלהן עשוי לשפר את הסיכויים שלהם למצוא זיווג – מה שלא בהכרח נכון אצל נשים".