זעם באיחוד האמירויות, שם למעלה מעשרה תיירים נעצרו אחרי שהתברר שהשתתפו בסשן צילומי עירום באחד המלונות בדובאי.

על פי הדיווחים 12 אנשים נעצרו במקום - ביניהם 11 דוגמניות אוקראיניות וצלם רוסי - אחרי שתמונות עירום של הנשים עלו לרשתות החברתיות והפרו את חוקי הצניעות במדינה.

החוק באיחוד האמירויות מבוסס על דין השריעה האיסלמי הקפדני שאוסר על שורה של התנהגויות שנתפסות כלגיטימיות בחברה המערבית (כמו נשיקות במרחב הציבורי, שתיית אלכוהול ואפילו לינה באותו חדר עבור בני זוג שאינם נשואים).

חלק מהעצורים בפרשה כבר גורשו למדינות המוצא שלהן, בעוד שאחרים מואשמים בהפרת חוקי הצניעות ואפילו בהפקת תוכן פורנוגרפי - ונכון לעכשיו לא ברור מה מצבם והאם הם עדיין בדובאי.

View this post on Instagram

A post shared by Marianna Fedchuk (@fmaryankaaa)

View this post on Instagram

A post shared by @_____d.i.aaa.n.a____

כלי התקשורת השנים ברוסיה ומזרח אירופה כבר הספיקו לזהות חלק מהנשים בתמונות, כולל מריאנה פדצ'וק – בת 21 מקייב, שבשיחה עם כתבים מקומיים הודתה שהשתתפה באחת התמונות עם שאר הנשים אך הכחישה שהייתה בדובאי ביום שבו צולמו תמונות העירום.

עוד אישה שזוהתה בתמונות הייתה יאנה גרבושצ'וק, עורכת דין בת 27, שנעצרה בעקבות התקרית וגורשה חזרה למדינת המוצא שלה. הוריה התייחסו לפרשה ואמרו כי הם ידעו שבתם טסה לאיחוד האמירויות, אך לא היה להם מושג שבכוונתה להצטלם בעירום.

View this post on Instagram

A post shared by Анастасия (@nxcsc)

View this post on Instagram

A post shared by ♠️y a N A k a ♏️ (@ya_.na_ka)

מי שעדיין מוחזק במעצר בוודאות הוא אלכסיי קונצוב, במקור ממחוז איוואנובו שבמערב רוסיה, שזוהה בתור איש העסקים שעומד מאחורי הפקת הצילום, ונכון לעכשיו לא ברור האם הוא מיוצג על ידי סנגור או שבכוונת השלטונות לגרש אותו בזמן הקרוב.

סטניסלב ווסקרנסנסקי, מושל מחוז איוואנובו, התייחס לפרשה בהודעה לתקשורת ואמר כי הוא יפעל לשחרר את קונצוב בהקדם האפשרי: "אנחנו לא נוטשים את בני עמנו", טען ווסקרנסנסקי, ובמידה והוא יורשע במעשיו, עלול להיגזר עליו עונש מאסר של עד 6 חודשים וקנס של יותר מ-1,000 דולר.