העימות עם ארגון חמאס וההסלמה במצב הבטחונית עברו כבר מזמן לרשתות החברתיות, שם מובילי דעת קהל רבים וכוכבי הוליווד כבר התבטאו בביקורתיות כלפי מדיניות ישראל – ביניהן השחקנית הישראלית-אמריקאית נטלי פורטמן, הדוגמנית בלה חדיד ואפילו שחקנית הפורנו לשעבר מיה קאליפה.

מנגד, כמה אושיות אינסטגרם ישראליות יצאו להגן על המולדת ברשת החברתית, וביניהן אביטל כהן, דוגמנית פיטנס פופולרית ואחת מאושיות האינסטגרם הגדולות במדינה (עם יותר מ-2 מיליון עוקבים), שהביעה בשבוע האחרון את תמיכתה בישראל דרך חשבון האינסטגרם שלה – שם היא שיתפה סרטוני הסברה, הגיבה להודעות פרטיות שקיבלה ואפילו התייחסה למטחי הטילים שנורו מרצועת עזה.

 

אביטל כהן (צילום: avital, מתוך instagram)
בתמונה: חלק מהסטורי'ס של אביטל מהשבוע האחרון | צילום: avital, מתוך instagram

"אפילו חמאס לא יעצור לי את השבת", כתבה כהן באחד הסטוריס שלה והוסיפה: "יימח שמם!". בסטורי נוסף היא כבר שיתפה סרטון שבו אפשר לראות יירוטים של מערכת כיפת ברזל לצד הנזקים שנגרמו כתוצאה מפגיעות הטילים. "אני אוהבת את העוקבים שלי כל כך", כתבה אושיית הרשת הישראלית. "להפתעתי ולשמחתי רוב התגובות שקיבלתי באמת היו של הבנה ודאגה. אני מקווה שהצדק ייעשה במהרה ושכל הטרוריסטים יחזרו למנהרות שלהם!".

View this post on Instagram

A post shared by I’M AVITAL COHEN (@avital)

View this post on Instagram

A post shared by Noa Tishby (@noatishby)

כהן שיתפה ביממה האחרונה גם ריאיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוכנית Face the Nation של רשת CBS האמריקאית ובו הוא הודיע: "אם חמאס חשב שהוא יוכל לירות לעברנו וליהנות משקט – הוא טועה".

מי שעוד מביעה תמיכה אדירה בישראל בשבוע האחרון היא השחקנית נועה תשבי שאפילו העלתה לחשבון האינסטגרם שלה סרטון תגובה למונולוג הביקורתי של הקומיקאי ג'ון אוליבר נגד ישראל בתוכניתו Last Week Tonight. הסרטון של תשבי נצפה מאז יותר מ-78 אלף פעמים ואפילו קיבל שיתוף מהדוגמנית בר רפאלי – לה יש יותר מ-3.1 מיליון עוקבים ברשת החברתית.