אישה בת 22 תושבת אוסטרליה נידונה לאחרונה למאסר בעקבות ניסיון סחיטה של גבר עמו ניהלה מערכת יחסים אינטימית - ניסיון סחיטה יוצא דופן שהסעיר את המדינה הדרומית.

מליסה ארס, תושבת בריזבן, הודתה בבית המשפט בהאשמות המיוחסות לה במסגרת עסקת טיעון, והיא תישלח לרצות עונש מאסר של 18 חודשים. בדיונים המשפטיים בעניינה נחשף כי ארס ניסתה לסחוט אלפי דולרים מקורבנה, הגבר איתו ניהלה מערכת יחסים, איש משפחה כבן 55.

עוד דווח כי ארס איימה עליו שאם לא ישלם - היא תשלח את תמונות שלהם יחד לבני משפחתו, אז התבררה טיב מערכת היחסים בין השניים, ובמהלך המשפט נגדה הוגדרה כאשר ארס כ"שוגר בייבי" של הקורבן.

חקירת המשטרה חשפה כי זמן קצר אחרי שנותק הקשר בין השניים הקימה ארס חשבון פייסבוק מזויף בו היא התחזתה לגבר ויצרה קשר עם הקורבן, ובסדרת הודעות שהגיעו לידיהם של החוקרים ניתן לראות כיצד בת ה-22 דורשת ממנו 5,000 דולרים בתמורה לשתיקתה.

 

גבר מול מחשב (צילום: Morocko, ShutterStock)
קורבן הסחיטה: נותר עם בעיות אמון עם אנשים | צילום: Morocko, ShutterStock

"אני אצטרך שתעביר לי את הכסף לחשבון הבנק", כתבה ארס תחת חשבון מזויף. "אחרת, אני אשלח לכל מי שאתה מכיר תמונות שלך עם החברה בת ה-17 שלי שהכרת באינטרנט. יש לי את הפרטים של כל המשפחה והחברים שלך בפייסבוק. אם תנסה לחסום את השיחה, התמונות יגיעו ישר אליהם", היא כתבה לו, וזמן קצר לאחר מכן היא נעצרה על ידי המשטרה.

פנלופה ווייט, הסנגורית של ארס, ביקשה מבית המשפט להקל על עונשה של מרשתה וטענה כי נקלעה לקשיים כלכליים קשים, והוסיפה שארס סבלה מהתעללות בילדותה. למרות זאת, בית המשפט גזר עליה שנה וחצי מאסר בפועל.

קורבן התקרית, שביקש להישאר אלמוני, התייחס לפרשה ואמר כי ארס "התחמקה עם עונש קליל", ולטענתו התקרית השאירה אותו בממצב טראומתי, ומאז הוא מתקשה לתת אמון באנשים, והוא מזהיר אנשים מפני הסכנות של אתרי אינטרנט שמתמחים במפגשים בין שוגר בייבי'ס לשוגר דדי'ס.