ההתפשטות המהירה של נגיף ה-COVID-19 ברחבי העולם הוכיחה בשבועות האחרונים כי אף אחד לא חסין מפני הקורונה, ומומחים טוענים כי הנתונים עד כה מצביעים על כך שחתך האוכלוסייה הכי פגיע הם קשישים - אבל לאחרונה התברר שאפילו אתלטים צעירים עשויים להיפגע קשות מהנגיף.

ג'ונתס דה חסוס, כדורגלן בן 31 מברזיל, תיאר לאחרונה כיצד מרגישים תסמיני הקורונה בפוסט שהפך לוויראלי בכל העולם.

חסוס הוא שחקנה של קבוצת אלצ'ה, אשר משחקת בליגת הכדורגל השנייה בספרד, וב-16 במרץ האחרון הוא אובחן כנשא של הנגיף שגבה את חייהם של יותר מ-2,500 אנשים במדינתו בלבד.

"לא היה לי כוח בכלל לזוז", סיפר בריאיון לסוכנות ידיעות ברזילאית. "כמעט התעלפתי רק מההליכה למקלחת. חשתי כאבים עזים שמעולם לא חשתי בחיים. הווירוס הזה הוא לא בדיחה. אם ככה אני הרגשתי ואני אתלט - תארו לעצמכם מה קשישים מרגישים".

חסוס מספר שמאז האבחנה הוא כבר הצליח להתאושש מהנגיף, אבל מדגיש את חשיבות העירנות לתסמינים: "זה התחיל בזה שחשתי רע והחום שלי עלה. בהתחלה חשבתי שזאת בסך הכל מיגרנה, אבל אז התחיל לכאוב לי כל הגוף. בבוקר למחרת הרופא של המועדון אמר לי ללכת להיבדק כי מדובר בתסמינים של הקורונה".

View this post on Instagram

A post shared by Jonathas De Jesus (@jonathasjesus09) on

הכדורגלן התייחס לאחרונה למצבו בחשבון האינסטגרם שלו ושידר מסר מרגיע לבני משפחתו, חבריו והאוהדים של אלצ'ה. "בוקר טוב, אני מרגיש הרבה יותר טוב וחזרתי לשגרת האימונים שלי", אמר. "כבר הספקתי לפספס כמה אימונים עם חברים שלי לצערי. בהזדמנות זו, אני רוצה לשלוח לכולם חיבוקים".