"בשלב מסוים כבר השלמתי עם זה שזו הדרך בה אני אמות", סיפר פיטר פירוס, קשיש אמריקאי שחייו ניצלו בנס לוושינגטון פוסט. "זו הייתה חוויה נוראית. הכי נוראית שאתם יכולים לדמיין לעצמכם. הרגשתי שאני עומד בפתח הגיהנום". בהמשך הראיון סיפר פירוס כי לעיתים רחוקות הוא נוהג לנהוג על הקדילאק האהובה שלו, ובפעם ההיא שבה נתקע הוא רק ירד רק לחמם מעט את המנוע ולצאת לסיבוב קצר בשכונה כדי "לעורר" את הרכב עקב החורף שפקד את קליבלנד.

בשעה 10 בבוקר הוא נכנס לרכב שחנה מתחת לביתו, הדליק את המנוע, ותכנן לחזור לביתו להתלבש בזמן שהרכב מתחמם. לצערו של פירוס, התכנית שלו השתנתה כבר ברגע בו ניסה לחזור לביתו; הוא ניסה להניע את הרכב, אך הוא לא הגיב לו. לאחר מכן הוא ניסה לפתוח את הדלתות כדי לבדוק את המנוע, אך הוא גילה שהוא נעול בתוך הרכב מבלי אפשרות לצאת, וגם שלט המפתחות חדל לפעול. הוא התעצבן, ניסה שוב, אך ללא הצלחה. הייאוש כבר החל לכרסם בו, אז הוא החליט להתקשר לבני משפחתו - אבל אז גילה ששכח את הסלולרי בביתו.

תוך כדי חיפושים בתוך הרכב הוא גילה סוללות אותן החליף בשלט המפתחות וקיווה שהנה הוא יוצא - אך גם זה לא עזר. אחרי חצי שעה בתוך הרכב הוא כבר הרגיש שהוא מתקשה בנשימה. "זה כמו להיתקע בתוך כספת מבלי לדעת איך לצאת ממנה", סיפר פירוס. בהמשך הוא חיפש עזרים חדים או כבדים שיעזרו לו לנפץ את חלונות הרכב, אך לא היו כאלה. הוא הצמיד את פיו לחלון, צעק והתחנן לעזרה - אך איש לא שמע את תחינותיו. 

14 שעות עברו, במהלכן הוא התעלף פעמיים. "באותו רגע חשבתי לעצמי שזה לא יכול להיות שנתקעתי ככה. בשלב מסוים כבר עשיתי על עצמי את צרכיי, לא הפסקתי להתפלל, וכבר השלמתי עם מותי. בגלל זה התחלתי לכתוב בתוך הרכב את צוואתי ומכתב פרידה מבני משפחתי", סיפר בדרמטיות. אחרי שעות ארוכות, אחד משכניו שמע רעשים מוזרים והחליט לסמס לפירוס כדי לברר מה מתרחש. אחרי שלא קיבל מענה, הוא ניגש לביתו, הבין שמשהו מוזר מתרחש, יצא לכיוון החניה וגילה את שכנו ממוטט בתוך הרכב. באותו רגע הוא הזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו במהירות למקום.  

"הם לא האמינו שהם מצאו אותי חי", סיפר פירוס שפונה במהירות לבית החולים. "אני לא מאחל לאויב הכי גדול שלי לעבור את מה שעברתי. עכשיו, אחרי הטראומה הזאת, כשאני חושב על ילדים ותינוקות שנשכחים ברכב, אני לא יכול להירגע. זו פשוט גסיסה איטית", הוא סיפר והוסיף שכעת הוא יקדיש את חייו על מנת להציל חיים של אנשים אחרים על מנת שלא יקלעו למצב דומה.

מחברת ג'נרל מוטורס, יצרנית הקאדילק, נמסר כי "זה יכול לקרות לכל רכב, בטח כאלה ישנים שנמצאים כבר המון שנים על הכביש". עוד הם גילו כי ספציפית לדגם בו נתקע פירוס יש ידית שממוקמת על רצפת הרכב ליד המושב ופותחת את כל הדלתות באופן ידני - כמה מצער שפירוס גילה זאת רק בדיעבד.