ליאו מסי מוגדר היום בתור אחד הכדורגלנים הטובים בעולם - יש שיאמרו הטוב ביותר בכל הזמנים, וכידוע, הדרך שלו להצלחה לא הייתה פשוטה. 

לא צריך להיות חובב כדורגל גדול כדי להכיר את ההיסטוריה של מסי שתמיד נחשב "לילד הכי קטן בקבוצה", עוד כשיחק בילדותו בקבוצת הילדים של ניולס, אחת משתי הקבוצות הבולטות בעיר הולדתו רוסריו.

למעשה, בתחילת דרכו כשחקן כדורגל, מסי נישא לגובה של 1.25 מטרים בלבד, ולמרות הנתונים הפיזיים שהיו לרעתו - הוריו האמינו בילד שלהם מהרגע הראשון בו הכדור פגש את רגליו, והחליטו לטפל במצב על מנת לוודא שתהיה לו הזדמנות שווה כמו כל שאר הילדים בגילו.

את מה שקרה בשנים לאחר מכן רוב בעולם מכיר היטב: הנסיון להחתים אותו באחת מקבוצות הפאר בארגנטינה, הדחייה, ההתלבטות, והיום בו קבוצת הפאר ברצלונה החליטה לקחת על עצמה את הטיפולים הרפואיים של הילד הארגנטינאי הקטן, אימצה אותו, וזכתה כאמור בכדורגלן הגדול בעולם.

כעת, שנים אחרי, אחד מהרופאים שטיפל במסי בילדותו חשף איך נראו החיים של הילד הקטן שרק חלם בגדול, ומה כללו הטיפולים שעבר באופן קבוע ועזרו להפוך למפלצת הכדורגל שהוא היום.

ד"ר דייגו שוורצשטיין, אנדוקרינולוג תושב רוסריו, מספר כי מסי החל בטיפולים להזרקת הורמוני גדילה כבר כשהיה בן 10. "היה לו מחסור בהורמונים הרלוונטיים לגדילה נורמלית", סיפר שוורצשטיין בשיחה עם סוכנות ידיעות ארגנטינאית. "הטיפול שהוא עבר נועד להשלים לו את הפערים הללו. זה לא טיפול שאמור להפוך אותך לגבוה - אלא להחזיר אותך לטווח הנורמה".

אופן הטיפול לפי שוורצשטיין הזכיר במעט ולהבדיל, את הזרקות האינסולין שעוברים חולי סכרת: "בכל יום לפני השינה נהגתי להזריק את החומר לרגליי", סיפר בעבר מסי. "בהתחלה לא היה לי נעים לעשות את זה בעצמי, אז ההורים שלי עשו את זה עבורי. בשלב מסוים למדתי לעשות את זה לבד וזה הפך לחלק מהשגרה שלי. הייתי לוקח את המזרקים לכל מקום אליו הלכתי".

View this post on Instagram

Los años pasan...

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

מסי אמנם נאלץ לעבור טיפולים מיוחדים בשביל לצמצם את פערי הגדילה שלו מול חבריו, אבל כישרונו על המגרש היה בלתי ניתן להכחשה, ובספטמבר 2000, כשהוא רק בן 13, הוא זומן למבחנים במועדון הכדורגל הקטלוני, וארבעה חודשים מאוחר יותר הנהלת המועדון כבר הסכימה לקלוט לחיקה את ילד הפלא הארגנטינאי.

מסי הפסיק את טיפולי הגדילה שלו בגיל 15, ועל פי הדיווחים הוא גבה ב-29 ס"מ בתקופה של 30 חודשים עד שהגיע לגובהו הנוכחי שעומד על 1.70 מטרים.

עד היום הוא מוגדר נמוך יחסית לשחקני כדורגל אחרים (לצורך העניין, רונאלדו גבוה ממנו ב-17 ס"מ) ולמרות זאת, הוא הצליח כידוע להגיע ליותר הישגים משמעותיים במהלך הקריירה שלו מרוב הכדורגלנים שנאלצים להסתכל עליו מלמעלה, וכולנו מקווים שגם הוא יחזור בקרוב לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב, ויחזור להעניק לכולנו את רגעי הקסם שלמדנו לקבל ממנו.