תופעה ביזארית למדי הולכת וצוברת תאוצה בחברות התעופה של בריטניה, ובמסגרתה דיילות מוכרות פריטי לבוש ומדים משומשים, ואפילו תמונות עירום חלקי כשהן לבושות (או פחות) במדים שלהן. חברות שונות, ביניהן איזיג'ט ובריטיש איירווייס, דיווחו לאחרונה כי הן מודעות ללתפעה הבעייתית ובודקות אותה.

התופעה עלתה לכותרות לראשונה בסוף נובמבר האחרון, אחרי שבלוג אנונימי של אישה שמציגה את עצמה כדיילת של חברת בריטיש איירווייס נחשף על ידי כלי התקשורת בבריטניה.

על פי הדיווחים, בבלוג אפשר היה למצוא תכתובות בהן הדיילת מציעה פריטי לבוש משומשים ואפילו שירותי מין לטסים וגם על הקרקע, וכעת כאמור מתברר שהתופעה הרבה יותר נפוצה ממה כולם חשבו מלכתחילה.

 

בריטיש איירוויס (צילום: Cabincrewtight2, twitter)
חלק מהתמונות שנמצאו באותם חשבונות | צילום: Cabincrewtight2, twitter

רוב החשבונות של אותן דיילות פועלים באופן אנונימי בפלטפורמת התוכן אונלי פאנס, שם ניתן להשיג תמונות עירום של מפעילות החשבון בתמורה למנוי חודשי בעלות של 6 עד 15 ליש"ט.

באחד החשבונות, ששייך לכאורה לדיילת של חברת איזיג'ט, נכתב: "אני אהיה הדיילת שלכם הערב ואני פה לדאוג לכל הדרישות הפטישיסטיות שלכם", ובסיור בחשבון ניתן למצוא תמונות רבות של כפות רגליים בגרביונים, שממוענות כנראה לאנשים עם פטיש לכפות רגליים.

אתר הדיילי מייל הבריטי שוחח לאחרונה עם גורם אלמוני באחת מחברות התעופה בבריטניה שטען כי הוא מודע לתופעה: "זה קורה כבר תקופה ארוכה ואני לא מופתע שהן עושות את זה", סיפר אותו גורם. "נשים מוכרות נעליים וגרביונים משומשים כבר שנים, אבל אני חושב שהעלייה בתופעה כרגע היא בגלל מגפת הקורונה, ויותר ויותר אנשי צוות אוויר מנסים להרוויח קצת כסף מהצד".

"אני יודע שכל הצוותים של בריטיש איירווייס התמודדו בשנה האחרונה עם קיצוץ במשכורת שלהם, וסביר להניח שזה הוביל לא מעט נשים לפתוח את החשבונות האלו. כל עוד זה לא פוגע באף אחד, אני לא מבין מה הבעיה שאנשים יעשו את זה בזמנם הפנוי", הוסיף אותו גורם.

 

בריטיש איירוויס (צילום: Cabincrewtight2, twitter)
"זה קורה כבר תקופה ארוכה ואני לא מופתע שהן עושות את זה" | צילום: Cabincrewtight2, twitter

דובר חברת התעופה "בריטיש איירווייס" מסר בהודעה לעיתונות שהחברה החלה לחקור את הדיווחים, והוסיף: "אנחנו מצפים לסטנדרט ההתנהגות הגבוה ביותר מהעובדים שלנו בכל רגע נתון", ומחברת איזיג'ט נמסר כי "התופעה לא משקפת את ערכי החברה" וגם הם מסרו שהם חוקרים בימים אלו את הדיווחים השונים בנושא.