קונדיטורית מצרייה מצאה את עצמה במרכזה של תסבוכת הזויה עם רשויות האכיפה בארצה אחרי שתמונות של הקינוחים שלה הפכו לוויראליות ברשת.

על פי הדיווחים, הקונדיטורית נעצרה על ידי המשטרה אחרי שאפתה לקבוצה של עשרות נשים עוגות קאפקייק עם עיטורים של אברי מין זכריים - ומאז, כמובן, הרשת גועשת.

תמונות הקינוחים צולמו על ידי הסועדות ועלו עד מהרה לחשבונות המדיה שלהן, ובתיעוד אפשר לראות כמה עוגות קאפקייק קטנות משוקולד ועליהן עיטור של פין שעבר מילה וזוג אשכים.

גורמים המעורים בפרטי התקרית סיפרו שכל המוזמנות, כ-50 נשים, צחקו למראה הקינוחים וזללו אותם בתיאבון רב, וזמן קצר אחרי שהתמונות הפכו לוויראליות ועוררו את זעמם של חלק מהגולשים - הקונדיטורית כאמור נעצרה.

 

מצרים (צילום: SherySharky, twitter)
"הן באו לחנות שלי, הביאו לי תמונות של אברי מין וביקשו ממני לשים את זה על העוגות" | צילום: SherySharky, twitter

חוקרי המשטרה סיפרו שהקונדיטורית בכתה בזמן החקירה וסיפרה שהיא בסך הכל מילאה אחר בקשותיהן של מארגנות האירוע: "הן באו לחנות שלי, הביאו לי תמונות של אברי מין וביקשו ממני לשים את זה על העוגות", סיפרה, וכעת מסתמן כי גם מארגנות האירוע הסתבכו בעצמן, אחרי שהקונדיטורית שוחררה ממעצר בערבות של כ-300 דולרים.

הפרשה עוררה סערה ברחבי המדינה והגיעה אפילו עד לשר הנוער והספורט, ד"ר אשרף סובחי, שהביע כוונה למנות ועדת חקירה שתבחן את הפרשה, כשמנגד פעילים חברתיים ממצרים טוענים כי האירוע רק מדגיש עד כמה התדרדר המצב התרבותי ברחוב וברשתות החברתיות.

נגאד אל בוראי, פעיל זכויות אדם מצרי, התייחס לפרשה ואמר שהחטא היחיד של הנשים הללו היה שהן רצו לשבור את השגרה שלהן. "כל התרעומת סביב העניין הזה מדגישה עד כמה קבוצת קיצוניים, שמקבלים רוח גבית מהממשל, רוצה לחסל כל שביב של חופש. הכל כמובן גם תחת הטענה כי זה נעשה במטרה לשמר את ערכי המשפחה המצרים".