אושיית רשת אמריקאית הפכה לאחרונה לבדיחה ברשת לאחר שנחשף כי היא העלתה פוסט ממומן של חברת סלולר מפורסמת – עם פריט מאוד בעייתי ברקע.

אמילי אובורג הוא שם מוכר יחסית ברשת, בעיקר בעקבות שיתוף הפעולה שלה עם מגוון מותגים וסוכנויות ידיעות. כיום, היא כבר מחזיקה בכמה מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות (יותר מ-77 אלף עוקבים בטוויטר ועוד 308 אלף עוקבים באינסטגרם), שם היא נוהגת להעלות פוסטים ממומנים מדי פעם ופעם.

אובורג העלתה לאחרונה פוסט ממומן של חברת Samsung מחדר המלון שלה בניו יורק, וכתבה: "חזרתי לניו יורק בשביל שיתוף פעולה עם סמסונג שמשיקים את ה-Galaxy Note 10 - הטלפון שעוזר לי להשלים הכל כשאני בדרכים". הפוסט גרף כמעט 3,500 לייקים לפני שהחליטה למחוק אותו בגלל שהגולשים הבחינו במשהו חשוד ברקע – מכשיר אייפון בטעינה.

גולשים שונים הציפו את הפוסט של אובורג בתגובות על האייפון, עד שהיא החליטה למחוק את התמונה ולפרסם אחת אחרת תחת אותה שורת תיאור בדיוק. למרות זאת, אחד ממשתמשי טוויטר הצליח לצלם את הפאדיחה של אובורג וציין שזו לא הפעם הראשונה שהיא עושה מעצמה צחוק בעקבות פוסט ממומן.

ג'וסף סטשקו, עיתונאי ב-AP ואתר ה-NY Times, ציין שאובורג העלתה בעבר תמונה ממומנת של מותג השתייה Evian וספגה ביקורת קשה מעוקביה על כך שהיא תומכת בשימוש בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים.

"היא פרסמה התנצלות וכתבה היא אוהבת את המים של Evian, אבל לא תומכת בשימוש בבקבוקי פלסטיק", כתב טסשקו. "אחר כך היא פרסמה פוסט ממומן של סמסונג בזמן שאייפון נראה ברקע, ואז היא מחקה אותו ופרסמה פוסט אחר".

View this post on Instagram

A post shared by Emily Oberg (@emilyoberg) on

סטשקו ניצל את הפאדיחה של אובורג בשביל לתאר את הסלידה שלו כלפי פוסטים ממומנים של מובילי דעה ברשתות החברתיות: "אנחנו חיים בעולם שבו אנשים שלא עושים שום דבר בעל ערך מרוויחים כמויות אדירות של כסף מפרסום תמונות".