זה נשמע פשוט: להתארגן על בלון קטן, למלא אותו במריחואנה, ולהחביא אותו עמוק בתוך האף. ככה פחות או יותר הצליח אסיר אוסטרלי להבריח לתוך בית הכלא את מנת הסם שלו. הבעיה? השיטה שלו הצליחה כל כך שהבלון עם הסם נתקע באפו למשך 18 שנה וכמעט עלה לו בחייו.

סיפורו של האירוע הביזארי מתחיל כאשר האסיר בן ה-48 החל להרגיש כאבי ראש חזקים מהם לא הצליח להתעלם, והוא החליט לפנות לרופא שייבדוק במה מדובר. הבדיקות הראשונות שנעשו לו לא הצביעו על ממצאים יוצאי דופן, והוא נשלח אחרי כבוד לבצע צילום רנטגן.

כשצילומי הרטנגן חזרו, הרופא שבדק אותם נותר המום אחרי שגילה את הסיבה לאי הנוחות שחש הגבר, אשר הודה בפני הרופא שהוא "הרגיש שצד אחד של האף שלי תמיד סתום, וסבלתי בכל פעם מחדש מזיהומים שונים במקום".

אנחנו מניחים שאתם שואלים את עצמכם מה הסיבה שבגללה הוא השאיר את הבלון באפו מבלי להוציא אותו, אז מתברר שהרופא שבדק וגילה את העצם הזר סיפק הסבר הגיוני לחלוטין: "אחרי שהוא הכניס את הבלון עם הסם לאפו, הגבר היה משוכנע שהוא בלע אותו בטעות והמשיך בשגרת חייו", סיפר דוקטור יוג'ין וונג, מי שטיפל באסיר הכאוב בבית החולים ווסטמייד שבסידני.

מריחואנה (צילום: agafapaperiapunta, Thinkstock)
עכשיו דמיינו את זה רקוב ועטוף בבלון | צילום: agafapaperiapunta, Thinkstock

תוצאות הצילום חשפו כאמור "מסה אפורה ויציבה" בחלקו הימני של האף, ומומחים לרפואת אף אוזן גרון שטיפלו באסיר החליטו לבצע לו בדיקת אנדוסקופיה תחת הרדמה כללית כדי לחלץ את הגוף הזר, ואז נחשפה "חתיכת גומי ובתוכה צמחים במצב ריקבון".

על פי הפרסומים, מי שסיפקה לאסיר את הבלון עם הסם הייתה זוגתו שהגיע לבקר אותו בכלא לפני כמה שנים טובות, ואחרי שהצליח להערים על השוטרים והסליק את הבלון באפו, הוא ניסה להוציא אותו בתאו, אך שם הכל הסתבך, ומתברר שהוא רק דחף את זה עמוק יותר פנימה, היה בטוח שהוא בלע את זה, ומשם הכל היסטוריה דוחה במיוחד.