האם המפקד לשעבר של ארגון הטרור אל-קאעידה נהג לשלוח מסרים לפקודיו באמצעות סרטוני פורנו? אם זה תלוי בחוקרים שחקרו את עזבונו של הטרוריסט, נראה שהתשובה לכך חיובית, ואוסמה בן לאדן נהג לתקשר עם מחבליו באמצעות סרטי פורנו שבתוכם הושתלו הודעות מוצפנות.

הטענה הביזארית הזאת פורסמה לאחרונה לקראת שידורו של סרט תיעודי שצולל אל תוך הכוננים הקשיחים שנמצאו במחבוא של הטרוריסט הרצחני בפקיסטן - ולמרות שנשמע כאילו מדובר בהזיה של ממש - מתברר שיש דברים בגו.

בן לאדן, המוח שמאחורי פיגועי ה-11/9, חוסל כזכור במאי 2011 על ידי צוות של יחידת אריות הים בזמן שהסתתר בדירת המחבוא שלו בעיר אבוטאבאד שבצפון-מזרח פקיסטן. זמן קצר לאחר מבצע החיסול, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי חיילי הקומנדו הימי האמריקאי מצאו במקום מצבור אדיר של כוננים קשיחים וכונני USB – וחלקם הכילו כמויות אדירות של סרטוי פורנו.

View this post on Instagram

Today In History (23rd August) 1996 - Osama bin Laden issues message entitled "A declaration of war against the Americans occupying the land of the two holy places" #OsamaBinLaden #WarDeclaration #AlQeada #usa #September11 #History #OnThisDay

A post shared by Jason Clash (@jasonclash73) on

View this post on Instagram

A post shared by History Podcast (@the.historynerd) on

דירת המחבוא של בן לאדן אמנם לא הייתה מחוברת לאינטרנט, אבל כן נמצאו במקום מספר מסכי טלוויזיה בהם ניתן היה לצפות בתוכן הפורנוגרפי, ובכירים בממשל האמריקאי הדגישו אז כי לא ניתן היה לקבוע בוודאות האם אוסף הסרטים היה של בן לאדן או בכלל של אחד הדיירים האחרים בדירת המסתור.

מומחים מעריכים כי הכוננים הקשיחים נועדו למעשה כדי להעביר מסרים של בן לאדן לפקודיו, וגורם המעורה בפרטי הפרשה סירב לחשוף כמה סרטים הכיל האוסף או מה היו הכותרים - אבל שיתף שמדובר היה במצבור גדול למדי של סרטי פורנו, ובנוסף נמצאו בכוננים כמה נאומים של הטרוריסט שהוקלטו מבעוד מועד.

פיטר ברגן, פרשן בכיר ב-CNN ואיש התקשורת שמגיש את הסרט התיעודי, מסביר מה ניתן ללמוד מהממצאים על הכוננים הקשיחים: "בן לאדן אחראי למותם של אלפי בני אדם וכך ההיסטוריה תזכור אותו. למרות זאת, אסור לנו להתבלבל ולחשוב שמדובר באיזה אדם תמהוני שחי במערה כל השנים האלה. טביעת הרגל הדיגיטלית שלו אומרת עליו המון וחשוב שננתח אותה על מנת שנוכל להבן טוב יותר כיצד להתמודד עם הבן לאדן הבא".