ארה"ב: גבר תושב צפון קרוליינה מצא את עצמו במרכזה של תסבוכת רצינית עם המשטרה המקומית לאחר שזייף מסמך "המאשר" כי הוא נדבק בקורונה.

ג'פרי טרוויס לונג, בן 31, נעצר על ידי הרשויות לאחר שהתברר כי שיקר למנהליו בעבודה בנוגע למצבו הבריאותי וגרם לבהלה גדולה במשרד בה הוא עובד.

לונג הועסק בתאגיד Sitel, בו הוא עבד עד לאחרונה בתור מוקדן טלפוני בשירת ה"קול סנטר". ממצאי החקירה חושפים כי לונג זייף מסמך שכביכול הודפס בבית חולים מקומי ובו נכתב כי הוא נדבק בנגיף ה-COVID-19, וכתוצאה מכך - הנהלת התאגיד שלחה את כל העובדים לביתם בזמן שהבניין כולו עבר תהליך חיטוי.

בסופו של דבר לונג נעצר ביום חמישי שעבר לאחר שחוקרי המשטרה פנו לביה"ח בבקשה לקבל מידע נוסף על מחלתו -  ואלו סיפרו שמעולם לא שמעו על המקרה. צ'אק רייט, השריף של מחוז ספרטנבורג, התייחס לאחרונה לפרשה וסיפר כי לונג נעצר בעוון הפרת סדר וזיוף והוא צפוי להיענש בחומרה.

"אני לא יודע כמה עלה להנהלה לחטא את כל הבניין, אבל אני יודע שזה היה סכום גבוה מאוד", סיפר השריף במסיבת עיתונאים. "חשוב לי להדגיש: לא מדובר פה בכמה מאות דולרים, אלא בהרבה יותר מזה. לפני מה שהבנתי, הבחור הזה רצה לקבל חופשה בתשלום באורך של שבועיים, ומה שהוא עשה היה חמור מאוד".

הנהלת תאגיד Sitel התייחסה גם היא לפרשה והדגישה כי לונג כבר לא מועסק בחברה. "נכון לרגע זה, אנחנו מעוניינים להתמקד בבריאות והבטיחות של שאר עובדינו שחזרו לשגרה", נכתב בהודעה לתקשורת. "למידע נוסף בקשר לתקרית יש לפנות למשרד השריף של מחוז ספרטנבורג".