חלומות מיניים הם תופעה מעניינת - כי לרוב הם תמיד מוזרים בטירוף. בניגוד לאופן בו מציגים אותם בסרטים או בטלוויזיה, במציאות הם בדרך כלל הרבה יותר ביזאריים מאשר מדליקים – ואם הם מדליקים, אז הם בדרך כלל אפילו עוד יותר ביזאריים (במיוחד אם אתה חולם על סקס מופלא עם הבן אדם השנוא עלייך בעולם). 

לורי לואנברג, פסיכולוגית קלינית מבריטניה עם מומחיות בפענוח חלומות, התייחסה לאחרונה לתופעה המסתורית והסבירה את המשמעות האמיתית שעומדת מאחורי חמשת חלומות הסקס השכיחים ביותר בעולם. מעניין לא? אז בואו נתחיל.

View this post on Instagram

A post shared by Lauri loewenberg (@pinup_artist_lauriloewenberg) on

חלומות על סקס עם אדם מוכר

חשוב לציין שחלום על סקס עם מכר הוא נורמלי לחלוטין – בין אם זה מישהו ששוחחתם איתו חמש דקות בלבד או מישהו שפגשתם לפני חצי שנה. לטענתה של לורי, חלומות מיניים על מכרים לא מעידים על כך שאתם נמשכים אליהם  – אלא יותר קשורים למה שהם מסמלים עבורכם. כלומר, יש משהו בהם שללא ספק מושך אתכם, אבל הוא יכול להיות במישור האינטלקטואלי, הרוחני או אפילו הסגנוני - לאו דווקא מהזווית המינית.

חלומות על סקס עם מישהו שהוא לא הפרטנר שלכם

גם התופעה הזאת שכיחה יחסית, אך חשוב לשים לב לתדירות שלה. כלומר, אם זה קורה לכם לעיתים נדירות, אז זה בסדר. לעומת זאת, אם אתם חולמים הרבה פעמים על סקס עם אדם אחר, אז יכול להיות שאתם צריכים לבחון את חיי הסקס שלכם. "קחו לעצמכם רגע ותשאלו את עצמכם האם אתם מרוצים מחיי הסקס שלכם", מספרת לואנברג. "האם הם ממצים עבורכם? האם הם מספקים אתכם? האם הם מגוונים?".

חלומות על סקס עם הבוס/ית שלכם

חלומות על סקס עם מישהו ממקום העבודה מרמז לרוב על חיבור למאפיינים האישיותיים שלו או שלה. מהבחינה הזאת, חלומות על סקס עם הבוס הם די דומים, אבל מעט שונים בגלל יחסי הכוחות, ולואנברג מדגישה: "העובדה שמדובר במישהו שאתם תחת מרותו היא חשובה מאוד. החלום המיני מרמז לא רק על זיקה למאפיינים האישיותיים שלו, אלא גם על רצון בקרבה במסגרת העבודה – כמו פרויקט משותף נניח".

חלומות על סקס מישהו מאותו המין שלכם

חלומות מיניים על אנשים מאותו המין שלכם הם גם תופעה שכיחה מאוד, בין אם יש לכם נטיות הומוסקסואליות או לא. לאונברג מספרת שבדומה לחלומות אחרים, האקט המיני בחלום לא בהכרח מעיד על משיכה מינית אל אותו אדם. "תשאלו את עצמכם איזה מאפיינים באדם הזה מושכים אתכם", מספרת הפסיכולוגית. "אם החלום הזה מרגיש לכם מוזר - אז תתנחמו בכך שזה שכיח ונורמטיבי".

חלומות על סקס עם מישהו שאתם שונאים

חלומות מיניים עם אנשים שאתם מתעבים יכולים להיות מאוד מבלבלים, אבל לואנברג מסבירה שהם עשויים להיות הדרך של התת-מודע שלכם לנסות ולהצית מעט זיקה לחיבור אפשרי איתם. "החלום עשוי להיות הדרך של הדעת שלכם לשכנע אתכם למצוא קרבה עם אותו אדם - בשביל השפיות שלכם", היא מסבירה. "זה לא בריא לנפש להסתובב עם אנרגיות שליליות כל כך כלפי מישהו וזו הדרך של התת מודע לסמן לכם לנקות רגשות שליליים".