אם אתם אנשים ברי דעת ומעוניינים לקיים יחסי מין עם האקסית שלכם, אז סביר להניח שהשכל הישר שלכם יגיד לכם שזה רעיון גרוע – או לכל הפחות, החברים שלכם יגידו לכם את זה. למרות זאת, מחקרים חדשים שפורסמו בכתב העת המדעי Archives of Sexual Behavior טוענים כי זה לא רעיון כל כך גרוע אחרי הכל.

שני המחקרים בוצעו על ידי צוות חוקרים מאוניברסיטת וויין סטייט, אוניברסיטת ווסטרן ואוניברסיטת טורונטו מיסיסגואה. המחקר הראשון בדק את החיבור הרגשי של 113 נסיינים שעברו פרידה לאחרונה וקיימו יחסי מין עם בן או בת זוג לשעבר. המחקר השני שאל 372 נסיינים אם הם ניסו לשכב או קיימו יחסי מין עם בן/בת זוג לשעבר. מאוחר יותר, הם בדקו אם הם מרגישים קשורים אליהם באופן רגשי – והתוצאות כנראה יפתיעו אתכם.

שני המחקרים גילו כי סקס עם האקס שלך לא מוסיף לכאב הפרידה, אפילו לא כאשר מדובר באנשים שהיו במערכת יחסים ארוכה. יותר מזה, אלה שטענו כי הרגישו קשורים רגשית לפרטנר שלהם לשעבר הביעו הרבה יותר כוונה לשכב איתם – ככל הנראה בגלל שהם מנסים למלא את החסך הרגשי שנגרם להם כתוצאה מהפרידה.

דבר נוסף שהחוקרים גילו היה שקיום יחסי מין עם האקס לא גרם לאנשים שבורי לב להרגיש יותר רע יותר לגבי הפרידה – נהפוכו! זה גרם להם להרגיש טוב יותר לגבי כל הסיטואציה. סטפני שפילמן, החוקרת הראשית של שני המחקרים, התייחסה לממצאים בריאיון לאתר Maxim ואמרה שהם מנוגדים לכל ההיפותזות שלהם מבעוד מועד.

"המחקר הזה מגלה שהטאבו החברתי סביב קיום יחסי מין עם שותף לשעבר לא בהכרח מוצדק", סיפרה שפילמן. "העובדה שכל כך הרבה נסיינים הביעו כוונה לקיים יחסי מין או קיימו יחסי מין עם האקס, גורמת לנו לחשוב שיש לבחון את התופעה בצורה מעמיקה יותר – להבדיל מלשפוט את האנשים הללו או להגדיר את האקט כטאבו" – אכן נקודה מעניינת למחשבה.